Jump to content

Na allegro.pl trafiły już podróbki Meisterstück Solitaire Tribute to the Mont Blanc


ArielN

Recommended Posts

Montblanc wpadł ostatnimi czasy na pomysł wprowadzenieado swojej oferty pióra Meisterstück Solitaire Tribute to the Montblanc. Na odpowiedź naszych dalekowschodnich sąsiadów nie trzeba było długo czekać. Teraz podróbki są już do dostania również w Polsce.

Link do aukcji: http://allegro.pl/pi...3105019886.html

Zdjęcia:

67a6b9e1cb80a770.jpg

dd7b7f7163ea55f6.jpg

7841d515865f5fb0gen.jpg

555be2717e1f926f.jpg

4be160841e67a6ba.jpg

2775de35bef30307gen.jpg

4269fe4fe20de9b7gen.jpg

Najlepsze sprzedawca zostawił na deser:

b51558cd88acbccc.jpg

Dla porównania oryginalny produkt (zdjęcia producenta) w dwóch rozmiarach. Classique:

MB_tribute_geraet+kappe_composing_KK_mitCopyzeile_v2.jpg

Tribute-to-the-Mont-Blanc-Platinum.jpg

Mozart:

1319623335-106847.jpg

post-50794-0-97787100-1306817676.jpg

Nie dajcie się nabrać :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

To była tylko kwestia czasu.

Niestety tak. Technologicznie producenci podróbek są już gotowi na wykonanie egzemplarzy identycznych z oryginalnymi. To wyłącznie kwestia świadomej decyzji odnoszącej się do kosztów, popytu i podaży.

Link to comment
Share on other sites

Mogą idealnie skopiować przedmiot, łącznie ze spływakiem, a nawet zamontować złotą stalówkę. Wszystko jest kwestią dodatkowego nakładu pracy, a co za tym idzie - opłacalności. Już w tej chwili spływak w podrabianych MB 144 jest niemal identyczny różni się dwoma niewielkimi szczegółami. MB nie stosuje już ebonitowych spływaków, więc wystarczy odlew z odpowiedniej formy.

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Mogą idealnie skopiować przedmiot, łącznie ze spływakiem, a nawet zamontować złotą stalówkę. (...)

Ale czy kiedykolwiek się na to zdecydują? :huh: Potencjalnie to wszystko jest możliwe. I na rynek wewnętrzny robią niesamowite rzeczy z tych wszystkich ukradzionych technologii (przekaz od kolegi, który pracuje mieście dawniej zwanym Pekinem). Ale czy miałeś do czynienia z podróbką MB, którą byś sobie kupił i z przyjemnością używał? Która estetycznie i w szczególe nie odstręczała od wzięcia do ręki? Której stalówka nie była rażąco podobna do takiej od powiedzmy... Jinhao? O wiśniowej poświacie, opakowaniu, "in struments" i drogocennej żywicy nie wspomnę... ale niech to by było pióro (bo cały czas o piórach jest mowa xD), którym się przyjemnie pisze i nie jest obskórne... Spływak niemal identyczny... ok, Parker też "użycza" swojej myśli technicznej ideograficznej nacji (ten współczesny Parker, choć fabryka akurat pewnie w tym wypadku "oryginalnie" jest w Chinach). Ale chodzi mi o pióra po prostu... no, ładne i takie, którym można przyjemnie pisać...

Pytam serio, tylko odrobinę z przekąsem. Widziałem 145 całkiem ładne ale jak tym się piszę? Czy na Alle to trafiają tylko odpryski z profesjonalnego rynku "replik"? Ale czy w piórach coś takiego istnieje? Może.... TU np. : http://www.replicapen.net/# sąd już zgłosił zastrzeżenia i zamknął sprzedaż, więc może nie było taniochy...

Spotkaliście się z profesjonalną podróbką nie w klasie "Olimpiada w Pekinie" tylko "prawie identyczne?" "prawie, które robi niewielką różnicę jeśli chodzi o jakość"? Wiadomo, że o tym się mówi, ale gdzie to można zobaczyć?... Czy takie coś jak na zdjęciach, np. tutaj: http://www.anyreplic...&category_id=57 jest tak samo ładne i 100% exact copy w rzeczywistości? Czy są już podrabiane MB z tłokiem?

Ten "Solitaire" wyżej nie wygląda wcale źle ale jednak czegoś mu brakuje.... może trzeba trochę więcej... różu?

Pozdrawiam,

Mac

Edited by mac.kozinsky
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak jest z Mb, nigdy nie miałem w ręku podróbki dorównującej oryginałowi, ale w przypadku Parkera Sonneta miałem w ręku fake, który pisał tak, że mógłbym wziąć go za oryginał.

Pocieszam się myślą, że na pewno za rok rozleciałby się na kawałki... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...