Skocz do zawartości

mac.kozinsky

Użytkownicy
 • Ilość treści

  291
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O mac.kozinsky

 • Ranga
  F

Ostatnio na profilu byli

501 wyświetleń profilu
 1. Z jednego ze spotkań onegdaj. Na trzech rodzajach papieru. Pióra myte przed próbą i chyba poza D. Evergreen kolory obiektywnie odwzorowane. Pamiętając, że receptury atramentów się czasem zmieniają, wrzucam porównawczo. No i trzeba sobie samodzielnie obrócić. Pierwsze dwa zdjęcia moje. Ostatnie autorstwa Lash.
 2. Akszu: to trochę lektury przed Tobą. I jeszcze więcej zdjęć. Tabele porównawcze w tej książce dają bardzo ciekawą perspektywę tego co się działo w poszczególnych firmach i miejscach. Fajny materiał i proporcje pióra. Jaka stalówka?
 3. Niech mnie ktoś zabierze w miejsce z taką klęską urodzaju Będzie pachniało grzybami przez najbliższy tydzień, jeśli będą suszone tradycyjnie. Gratuluję i zazdraszczam.
 4. Takie zdobienie, "hald gold-filled covered" miało być wprowadzone między 1903 a 1906 rokiem. I takie pióro, tyle, że 7-ka a nie 5-ka, jest np. w 1919 roku. I jest na klipsie patent a w 1925 nie ma - to jedyna różnica jaka rzuca się w oczy. Trzeba uważniej sprawdzić wszystkie elementy (skuwka ma gwint od kiedy, kształt sekcji, mankiety koszulki korpusu, od kiedy dźwigienka w ofercie - (Twoje pióro ma dźwigienkę??), imprint stalówki, umiejscowienie klipsa itd.), żeby jeszcze zawęzić daty. Wcześniej niż 1919 nie widzę takiego pióra pokazanego, co znaczy tylko tyle, że w dokumentach do których mam
 5. Takie pióro jest w katalogu z 1925 roku. 03 oznaczenie pióra "half gold-filed covered" - co widać, czyli tylko korpus pozłacany, tzn. połowa pióra ;-). 05 z przodu to pióro z pozłacaną również skuwką. Były też bardziej szczegółowe oznaczenia, np. 018 dotyczące pozłacanej szerokiej obrączki skuwki umieszczonej na samej krawędzi. 52 to Full-length, self-filling i oczywiście stalówka nr 2, dla marudnych xD Jaka jest długość pióra zamkniętego?
 6. To nie do końca tak z tym niedocenianiem. Cena oczywiście ważna ale... Pelikan, Parker, Waterman... często założenie jest takie, że te atramenty wszyscy znają, więc o czym tu pisać? Czym tu zaskoczyć albo zainteresować? Nuda... Ale na szczęście są spotkania. Ja "odkryłem" ten brąz na nowo i zobaczyłem w innym świetle, dzięki pewnemu dystyngowanemu Panu z Krakowa. Za co mu bardzo dziękuję Acha, światło było z Mazowsza, więc mam nadzieję nadal go lubić w swoich piórach. Brąz znaczy.
 7. Zdjęcie jest słabej jakości, ale jeśli dobrze widzę, to BBS to lewy Oblique o mniejszym kącie ścięcia (schwach), a BS7 i 8 to lewy oblique mocno ścięty (stark), na 100% nie jestem pewien.
 8. Sticky: dzięki z wszystkie informacje (może warto wydzielić wątek o Soenneckenach z serii 500?) W/g ulotki do piór 504, 506, 507, 510 i S4 były oferowane stalówki: EF, F, M, B, BB, BBS, BS7, BS8, D, EFK, FK, MK czyli 12 rodzajów. S-ki to zdaje się były Oblique-ki. K to Kugel znany z Pelikana i MB. D to Durchschreibe czyli do druków kopiowych. Przy czym widziałem Soenneckeny opisane tak jak te z literą K czyli np. DF ale nie wiem czy tu było też EF albo M. Reszta jasna. Ulotka była była dołączona do 504-ki ze złotą stalką (14K 585 w poprzek stalówki i pionowo odciśniętą nazwą producenta
 9. Pytanie czy ten S 506 z 1945 roku (opisany jako reintroduced) różnił się czymś (stalówka?) od tego z 1938 i jak to rozpoznać? A propos stalówki: kto wie ile rodzajów stalówek (w sensie F, M itd.) było dostępnych do piór z serii 5xx Soennecken?
 10. Wetnę się i rzucę na początek koniec lat 30-tych :-) CTRL+F i 506 i potem jeszcze raz 506 --> http://www.fountainpen.it/Soennecken/en Kto da więcej?
 11. Rysunki te były publikowane w czasopiśmie The Pen World pod koniec lat osiemdziesiątych i na początku lat 90-tych. Niestety nie mam dostępu do wszystkich numerów Nazwy producentów lub modeli są w nagłówkach tych grafik. Autorem jest Pan Fred Plewa z Chicago. Co sądzicie o takiej formie opowiadania o historii? Widamo, że informacje raczej nie są kompletne, ale sposób prezentacji przemawia do wyobraźni i pozwala chyba łatwiej ogarnąć. Miłego oglądania, Mac PS.: Jeśli to możliwe to proszę o dodanie do listy tagów firm Moore's i Conklin.
 12. Visvamitra: a może warto wysłać? Tylko, na podstawie opisu wyżej, raczej bezpośrednio do Japonii Endoor: Tak właśnie trzeba z tym piórem. Pamiętam, że ktoś już się na to naciął :-) Info jest w instrukcji i na naklejce, która powinna być na piórze nowym. Świetna nazwa: tail plug U nas przyjęło się, za angielskim blind cap, mówić ślepa skuwka i zasadniczo u hamerykanów ma to zastosowanie również do plungerów/Vacuum-fillerów a nie tylko button-i bulb-fillerów.
×
×
 • Utwórz nowe...