Skocz do zawartości

mac.kozinsky

Użytkownicy
 • Ilość treści

  291
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O mac.kozinsky

 • Ranga
  F

Ostatnio na profilu byli

558 wyświetleń profilu
 1. Z jednego ze spotkań onegdaj. Na trzech rodzajach papieru. Pióra myte przed próbą i chyba poza D. Evergreen kolory obiektywnie odwzorowane. Pamiętając, że receptury atramentów się czasem zmieniają, wrzucam porównawczo. No i trzeba sobie samodzielnie obrócić. Pierwsze dwa zdjęcia moje. Ostatnie autorstwa Lash.
 2. Widzę, że ostatnie ruchy z publikowaniem tej zawartości w różnych miejscach bez zgody PCA przyniosły skutek w postaci odblokowania tej zawartości u źródła. Szkoda, że nowe wydania nie są od dawna wrzucane a materiały nie aktualizowane/uzupełniane i kiepskiej jakości, czarno białe. Dzięki za info, Mac
 3. Różnie to bywa z tą białą kropką Kuk. Jaką gwarancję np. obiecuje biała kropka na piórach Prelude? A jaką na Prelude Signature? Historia faktycznie ciekawa i pełna zwrotów akcji. Obstawiam, że trochę wcześniej niż 1924... ale to zamierzchłe czasy, wiem.
 4. Czyli jak biorę je ze sobą do kąpieli to znaczy, że wykorzystuję je niezgodnie z przeznaczeniem? Mariusz888 - może warto zapytać ponownie, bo ilość miedzi zmienia się w czasie.
 5. Kolega zapytał mnie jakie pióro mogli by kupić koledze na pamiątkę w cenie 1500 do 2000 złotych (pewnie tyle uzbiera A przyszły obdarowany piórem pisze? Są różne aspekty praktyczne (np. średnica sekcji, materiał sekcji, długość sekcji, stopień skomplikowania sytemu napełniania) i estetetyczne, które warto rozważyć. Dobre pióro, którym ma być pisane czy chodzi głównie o prestiż? Poza tym, chyba trudno wskazać co jest najlepszym wyborem z punktu widzenia wszystkich czynników, bo nawet jeśli ktoś z wypowiadających się długo użytkował każde z tych 4 piór, to i tak... nie to dobre, co dobre
 6. Akszu: to trochę lektury przed Tobą. I jeszcze więcej zdjęć. Tabele porównawcze w tej książce dają bardzo ciekawą perspektywę tego co się działo w poszczególnych firmach i miejscach. Fajny materiał i proporcje pióra. Jaka stalówka?
 7. Niektórzy sprzedawcy dorzucają od razu zestaw konwerter + nabój + przejściówka do naboi "international". Jak tak miałem razem z Bourgogne. Czy korpus oglądany pod światło i obracany wygląda jakby był wewnętrznie fasetowany? Slip'n'seal działa. Ja jestem - na to wychodzi - jednym z tych dewiantów Bardzo wyraźny szlif w mojej <F>-ce. Slip'n'seale mają przepływ podrasowany i to mi się bardzo podoba w tym piórze. Gratulacje :-)
 8. No proszę, pełna demokracja. Są pióra, które mają také varianty pro praváky a leváky. A niektóre extra jemný hrot, který psal téměř v jakékoli poloze, a co więcej příjemné trojhranné držení. I oczywiście producenci zalecają używanie własnych inkoustovych bombiček. Rzeczywiście ciekawe. Dzięki za liny. Ciekaw jestem tych Centropenów. Opisane jakby miały jakiś konkretniejszy szlif stalówek, skoro mniej doświadczonym pióro-piszącym drapały. Czy to raczej problemy z jakością? Pzdr, Mac
 9. Niech mnie ktoś zabierze w miejsce z taką klęską urodzaju Będzie pachniało grzybami przez najbliższy tydzień, jeśli będą suszone tradycyjnie. Gratuluję i zazdraszczam.
 10. Że człowieka niebo i piekło rozrywa, to nic, i nawet to, że w końcu niebo chce ten kawałek, co wyrwało piekło, a piekło głodne jest ochłapu, co dostało niebo... to też nic... ale, że te spotkania kończą się zanim się porządnie zaczną, a potem na zdjęciach widać tyle twarzy, tyle piór i tyle artefaktów, w których pobliżu nawet nie byłem... ta świadomość, to jest prawdziwy czyścieć. A mimo to, chce się to powtarzać te spotkania... Dziękuję wszystkim za dobrą energię, za cierpliwość, Pani Wodzirejce za wodzirejowanie i za możliwość spotkania (dzięki Kasia!), (ekipie tranzytowej za tranzyt suw
 11. Visvamitra: Sailor Pro Gear dorosły czy Sapporo? Cafe des Iles chyba mam. Co masz z Herbina? Masz jakieś zestawienie swoich atramentów, żeby ewentualnie wymienić się informacjami?
 12. http://www.ebay.com/itm/BOHLER-54-GOLD-BLACK-BARREL-OB-GOLD-NIB-FOUNTAIN-PEN-/260864088356?hash=item3cbcb61924 Nie taki sam, ale kilka rzeczy się zgadza. Boska stalówka na przykład. I numerek modelu.
 13. Celuloidowe Platinum rzeczywiście stymulują ślinianki. Tylko po co te metalem wykończone krawędzie sekcji przy stalówce Do wyliczanki atramentów na kiepski papier dorzucam Noodler's X-Feather.
 14. Takie zdobienie, "hald gold-filled covered" miało być wprowadzone między 1903 a 1906 rokiem. I takie pióro, tyle, że 7-ka a nie 5-ka, jest np. w 1919 roku. I jest na klipsie patent a w 1925 nie ma - to jedyna różnica jaka rzuca się w oczy. Trzeba uważniej sprawdzić wszystkie elementy (skuwka ma gwint od kiedy, kształt sekcji, mankiety koszulki korpusu, od kiedy dźwigienka w ofercie - (Twoje pióro ma dźwigienkę??), imprint stalówki, umiejscowienie klipsa itd.), żeby jeszcze zawęzić daty. Wcześniej niż 1919 nie widzę takiego pióra pokazanego, co znaczy tylko tyle, że w dokumentach do których mam
×
×
 • Utwórz nowe...