Jump to content

Pióro do 1300 zł reprezenatywne


Recommended Posts

"będzie robiło dobre wrażenie w towarzystwie biznesowym" - to zależy jakie towarzystwo biznesowe - wrażenie może zrobić i długopis za 200zł

Jak ma robić wrażenie i być masywne - to może Waldmann z litego srebra, Caran d'Ache Ecridor - bo marka rozpoznawalna, też ciężki i świecący, Lamy 2000 metal, ciężki, elegancki, ale dla towarzystwa biznesowego raczej nierozpoznawalna marka, Visconti Van Gogh - do wyboru w kolorach, lekki nie jest, rzuca się w oczy. Jeszcze masz japońskie pióra do tej ceny, ale one wrażenia nie zrobią na towarzystwie biznesowym.

 

Link to comment
Share on other sites

Podrzuć propozycje które wpadły Ci w oko, na pewno znajdzie się ktoś kto wystawi opinie o wybranych przez Ciebie piór. Oczywiście będą to opinie czysto subiektywne, niestety dzisiejszym piórom nie da się przypisać ogólnych opinii które będą stałe dla wybranej marki, modelu i to dotyczy praktycznie każdych piór niezależnie od przedziału cenowego. Z resztą te opinie dla Ciebie mogą być i/lub nie muszą być przydatne, nie masz(jak widać) jeszcze wyrobionych, własnych preferencji dotyczących właściwości piśmienniczych. Pióra to nie długopisy, nie są tak "uniwersalne", w piórach nie liczy się tylko wygląd i ich prestiż, ważne są walory piśmiennicze. Pióro może kosztować 13tys.zł a w zależności od potrzeb i własnych preferencji może nim pisać się beznadziejnie bo kształt nie za bardzo pasuje, bo za duże, bo za ciężkie, bo za krótka lub długa sekcja(chwyt) itp.

Link to comment
Share on other sites

Oczywisty prestiż to Montblanc, ale w tym zakresie cenowym będzie trudno.  Ta Montegrappa wygląda nieźle. Polecam zobaczyć, najlepiej na żywo Visconti Van Gogh. Nie wyglądają zbyt ciężko ale jak dla mnie reprezentacyjnie.

No i na konie z zupełnie innej beczki: Lamy 2000 w wersji Makrolon. To dla odmiany "dyskretna elegancja",  no ale jeśli nie jest w Twoim typie to nie warto się męczyć.

Link to comment
Share on other sites

To, czego nauczyły mnie minione tygodnie to to, że ładne pismo musi iść w parze z narzędziem piśmienniczym. Na nic zda się Montblanc czy jakiekolwiek inne pisadło, jeśli na kartce pojawią się szkarady. 

Estetyczna kaligrafia spod nawet cienkopisu da znacznie lepszy efekt niż bazgrały spod złotej stalówki. 

Chyba, że pióro ma być wystawione na stojaku na biurku i tworzyć puste złudzenia prestiżu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...