Skocz do zawartości

Duke sapphire jakosc?


Polecane posty

Cześć. Miałem to pióro w rękach, wersja złocona 22k, stalówka tzw.fude. Pióro bardzo "krzykliwe", kipi tymi ozdobami, dla mnie za dużo. Oczywiście szafir jest syntetyczny, nie szkiełko udające szafir,piękna barwa, szlif, typowy kamień wykorzystywany w tańszej biżuterii. Pisząc już bardzo ogólnie i możliwie jak najbardziej obiektywnie, pióro swoim wyglądem i jakością próbuje przebić się wyżej niż sugeruje jego cena. Jest solidnym piórem ale ta chęć wywyższenia się tworzy swoisty przerost formy nad treścią. Krzyczy, epatuje ale gdzieś z tyłu głowy cały czas przesuwa się napis Duke Made in China udający Germany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu recenzjach bylo wyraznie zaznaczone, ze pioro zostalo wyslane za darmo, nie kupili, nie zamawiali tego modelu. Po prostu sklep lub dystrybutor nadeslal.

W domysle - gdyby pioro nie trafilo w lapki, czy jest na tyle interesujace, zeby wlasnie ten model, wlasnie tej marki, wybrali kiedy jest taki wybor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom_ek napisał:

Normalna rzecz wśród recenzentów piór, co jednak nie sprawia, że recenzje są nierzetelne, nieuczciwe. To nie jest recenzja sponsorowana, lecz zamawiana.

Obawiam się, że do recenzji, recenzowane przedmioty są mocno wyselekcjonowane. To nie taki pierwszy lepszy z taśmy, który przeważnie trafia do Kowalskiego lub Smitha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takich chińskich kasztanów to i tak nie ma znaczenia jakie podejście ma recenzent, bo w nich problemem jest często trwałość - a raczej jej brak. Ale do tego potrzeba intensywnie poużywać przynajmniej kilka miesięcy, a nie tydzień jak recenzent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Klerk napisał:

...po preferencyjnych cenach😉😀.

Nie wiem, nie znam sie. Ale w appelboom i la couronne du comte jest kod promocyjny 10% na wszystko - odpowiednio 'friend' i 'brown10' wlasnie dzieki wspolpracy sbre browna z tymi sklepami.

Recenzje jakie by nie byly dla mnie stanowia raczej czesc hobby lub pozeracza czasu. Przez pare lat swiadomej piorozy juz sie przekonalem, ze opieranie sie na recenzjach jest na chybil trafil. Zreszta jakbym mial ja nagrywac recenzje, to wiekszosc tez pewnie bylaby pozytywna. W ogole kiedys szukalem tego jedynego piora, a teraz mam okolo 10 takich, ktorych na pewno nie sprzedam. Wiec mysle, ze sumie pochlebne recenzje nie sa sponsorowane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...