Skocz do zawartości

Sensowny sprzedawca na allegro dla jinhao/odmian?


Polecane posty

Czy jest sensowny sprzedawca na allegro, albo sklep, gdzie moge kupic jinhao/odmiany? Tesknie za moim ukochanym hero z podstawowki klon parkera 51. Patrzylam na aukcje i nie wiem jakie sa trefne. Bezposrednio z Chin akurat teraz moze sie nie udac, bo nikt nie wie czy nie bedzie nastepnego lockdownu.

2-3 wystarczy czy wiecej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro w chwili obecnej marny wybór, niby jest tych piór sporo ale nie ma co polecić. Te pióra ciężko polecić bo są po prostu nieprzewidywalne. Możesz kupić jedną szt.i będzie świetna lub garść tych samych piór i wszystkie będą beznadziejne. Trafiają się stare pióra z dawnych lat, ceny nie zachęcają do zakupu tym bardziej gdy popatrzy się na ofertę Aliexpress. Mam pewien typ warty zaryzykowania https://allegro.pl/oferta/stare-chinskie-pioro-hero-330-11704112734 sprzedawca ma jeszcze w ofercie pióra też z czasów PRL- Rainbow. Sam od czasu do czasu kupuje takie pióra choć większość popuka się po głowie i napisze "za takie pieniądze mam worek tych piór". Tak, nawet dwa worki tylko te stare pióra są lepsze, lepiej wykonane, stalówki o nieporównywalnej jakości, zupełnie inne pióra pod względem używania. OK macie nowe wersje, na naboje/konwerter, 17 wzorów wykończeń itd.tylko każde z tych piór ma tą samą stalówkę, szlifowaną na jedno kopyto przez maszynę w co drugiej niesymetryczne skrzydełka bo "stalka"cięta krzywo, jak popadnie. Dobrym wyborem może być współczesny klon tych piór choć już rzadki, Jinhao 911 tylko te pióra są nadal dostępne w dwóch wersjach. Z plastikowym gwintem i metalowym, te z plastikowym są tańsze i gorsze, pękają gwinty. Teraz duży wysyp "klonów" nowej wersji Parkera 51-Jinhao 85 które można kupić na Allegro za 40zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrius ma rację. Te współczesne "chińczyki" w porównaniu z tymi z lat 80. i wcześniejszych to nieporozumienie. Jeśli Ci się uda upolować starsze, to jego cena będzie kosmicznie wyższa od współczesnego. Jest również ryzyko, że takie chiński "Vintage" nie będzie do końca sprawny (np. sparciały sac w systemie napełniania). Za cenę 250-300 PLN możesz już kupić nową, współczesną reedycję Parkera 51. Może to jakaś alternatywa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcjonował kiedyś sklep Firma-Aris, teraz jest na allegro np taka ich aukcja: https://allegro.pl/oferta/pioro-wieczne-jinhao-911-stalowe-cienko-piszace-9241459606

kiedyś mieli multum tych piór i były tanie... ale sklep jako taki się chyba zamknął i tylko w ten sposób można od nich coś kupić. Moje pierwsze chińczyki były właśnie od nich :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te stare tez byly rozne. Dostalam 2 szt. Pierwsza lezala w piorniku od wieczora i do rana rozjechal sie plastik obsadki na polowy. Sam z siebie, nikt nawet nie dotykal. A druga pisala 9+ lat i w koncu padla ze starosci. I pisalo dobrze na wszystkim lacznie z papierami jakosci szarego papieru toaletowego. Nic nie trzeba bylo robic, chociaz w ostatnich miesiacach uzywania mialo dziwna manie i co kilka dni trzeba bylo tak jakby podgiac stalowke albo w ogole nie pisalo. W koncu zrobilo sie to czeste i meczace i nie zanioslam do naprawy. Przy takim piorze pewnie kosztowaloby to wiecej niz ono.

Lockdownu sie boje, bo kiedy byly poprzednie, na poczcie tez byly problemy. Wysylalam dokumenty do Niemiec i jechaly 6 tyg, w tym chyba 5 czekaly na zmiane zasad na poczcie. Nikt nie potrafil powiedziec czy i ile przesylek w takich warunkach wcielo. Przy transporcie z innego kontynentu jeszcze wieksza loteria.

Edytowano przez filifionka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na marginesie na temat tych piór. Jakie one są każdy widzi lub miał z nimi swoje doświadczenia. Te pióra można ulepszyć i piszą perfekcyjnie, byle plastik był dobrej jakości. Skuwki w razie potrzeby uszczelnić to poprawi problem dotyczący wysychania, niektóre egzemplarze mają tendencje do chlapania, może zdarzyć się że w skuwce zbierze się atrament i robi się problem, palce, ubranie upaćkane. Tu pomaga stara sztuczka, rozkręcamy sekcję gdy uporamy się z szelakiem który zabezpiecza ją, owijamy folią(najlepiej stretch) spływak, składamy i problem chlapania, "moczenia" się pióra z głowy. Przy okazji można precyzyjnie ustawić stalówkę względem sekcji(tego kaptura zakrywającego stalówkę) tu wiadomo bywa różnie. Problem sparciałych gumek, na Allegro są cały czas dostępne tanie podróbki Herb 330, można kupować je dla stalówek które są dobre a nawet lepsze od dzisiejszych stosowanych w Hero, gumki czy nawet te blaszki osłaniające gumkę. Można eksperymentować z długością samej gumki i rurki odpowietrzającej. Przy odpowiednim dobraniu długości obu elementów da się napełniać do pełna gumkę "tankując" pióro. Na koniec jeszcze ciekawostki dotyczące stalówek. Jinhao/Baoer stosuje stalówki Hero w tych swoich odpowiednikach, niezłym numerem był model pióra Sheaffer Taranis, wiadomo by wymienić stalówkę trzeba było kupić całą sekcję. W tych piórach również jest stalówka Hero i można wymieniać samą stalówkę, wyciągając ją od przodu, są dostępne odpowiednie chwytaki by ściągnąć stalówkę.

pxcjhlz.jpg

Podobnie wymienia się stalówki w Jinhao/Baoer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że temat tanich i łatwo dostępnych piór rozwija się w najlepsze. Może wielu z Nas się przełamie i zaryzykuje "wyrzucenie w błoto" kilkunastu złotych ;), a jestem przekonany, że będą mile zaskoczeni, co najmniej tak jak Ja :).

Korzystając i linka od @Syrius  zerknąłem z ciekawości i spotkałem MOJE:wub: pióro, tu zobaczcie:

https://allegro.pl/oferta/eleganckie-pioro-wieczne-seco-iryd-biale-11247388632

 Eleganckie pióro wieczne SECO - Iryd - białe, 45,50+7 zł wysyłka.

Ale te prawdziwe "moje" jest tu:

H6c63dbcd8d9e4b0198b55fbd91bc663eC.jpg

Żeglując po bezkresie piórowego oceanu (robię tak czasami aby się odstresować, znam takich co oglądają rybki w akwarium:D:P), zobaczyłem, spodobało się, kliknąłem i... jest:),   772 wysokiej jakości koreański luksusowe wieczne pióro do pisania metalowy atrament długopisy szkolne i biurowe prezent biurowe, 23,76+Wysyłka:1,76zł  (33,93zł-30% Ceny dla Użytkowników), to jest aktualne. Ja kupiłem jakąś super promocję: Cena:US $2.97 / piece, Color:WHITE, Ships From:China, Nib Size:F, tak więc widać, że Chińczycy znają się na marketingu.

Tu chciałbym poprosić o pomoc kolegę @Syrius, który już nie raz rozpoznał rodowód pióra. Na Allegro nazwa marki to: Eleganckie pióro wieczne SECO - Iryd-białe, na Aliexpress: 772 wysokiej jakości koreański luksusowe wieczne pióro..., a ja zaciekawiony, bo pióro naprawdę zacne, chciałem poznać jego rodowód i na podstawie inprintu pióra:  856#  ou gu wen ®️, szperając w necie dotarłem do... Wietnamu(!), ale ścieżka naprawdę mglista:angry::ph34r::hmm1:.

Edit:  Nadal jest "po taniości":

Fontanna czarny cienkopis Stripe lakier beczka srebrnym wykończeniem stalówka biurowa stal do pisania atramentu 0.5mm podpis metalowe pióro School Office
17,36 zł    (28,93 zł-40%)
Cena z VAT
kolor: WHITE
DeliveryPoland
Darmowa wysyłka 
https://pl.aliexpress.com/item/1005003114155199.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.detail.1000014.4.31b83dfdNWoeO3&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.40050.266918.0&scm_id=1007.40050.266918.0&scm-url=1007.40050.266918.0&pvid=bd009e9f-076b-4e48-bec3-3a999155773e&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.40050.266918.0,pvid:bd009e9f-076b-4e48-bec3-3a999155773e,tpp_buckets:668%232846%238107%231934&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000024174278089%22%2C%22sceneId%22%3A%2230050%22%7D&pdp_pi=-1%3B17.36%3B-1%3B-1%40salePrice%3BPLN%3Brecommend-recommend

I to jest ten sam opis co na Allegro!!!!

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2022 o 20:38, filifionka napisał:

Czy jest sensowny sprzedawca na allegro, albo sklep, gdzie moge kupic jinhao/odmiany? Tesknie za moim ukochanym hero z podstawowki klon parkera 51. Patrzylam na aukcje i nie wiem jakie sa trefne. Bezposrednio z Chin akurat teraz moze sie nie udac, bo nikt nie wie czy nie bedzie nastepnego lockdownu.

2-3 wystarczy czy wiecej?

Po co bić pianę, jak wiadomo, że z Chin idą zakupy długo (do miesiąca), ale kupujemy kilkukrotnie taniej niż na polskim portalu aukcyjnym, kupując te same przedmioty.

Pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie - wolę poczekać czy zapłacić znacznie drożej i dostać coś szybciej?

ps. gdy w czasach pierwszego lockdownu Morawiecki zabronił przyjmować przesyłki z Chin, oni zaczęli zwracać kasę na konta (w połowie przesyłek nawet nie trzeba było zwracać się do Ali o zwrot)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klerk Część kolego, byłeś bardzo blisko by rozwiązać zagadkę skąd pochodzi to pióro. To jest właśnie Ou gu wen tylko nie Wietnamskie a Chińskie. Pióra tej marki(a to nazwa marki) są bardzo popularne w Wietnamie. Krótko, producent Shenzhen Jika Technology Co.,Ltd.(artykuły biurowe itp.), marka Ou gu wen, miejsce produkcji Jiangxi, Chiny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KlerkNie jestem znawcą "Chińszczyzny" po prostu jak coś jest przyzwoitego to staram się znaleźć informacje o produkcie który wpadnie w oko. Ten sprzedawca ma dar do wymyślania nazw, pewnie nie zna nazw tego co kupuje i wymyśla takie cuda. Oto kolejny przykład jego twórczości   https://allegro.pl/oferta/pioro-wieczne-akrylowe-sikib-9671660267 mistrzostwo świata ;) Pamiętasz były kilka lat temu takie popularne zakraplacze SKB Penton F10, były prawdziwymi zakraplaczami z możliwością użycia konwertera.

JV29g1e.jpg

W ofercie podanej powyżej u tego magika od nazw mamy SKB Penton F20, następca F19. SKB to firma Tajwańska, F19/F20 to taka odpowiedź na popularne Jinhao 992 tylko solidniejsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...