Jump to content

Kałamarz podróżny

Recommended Posts

Szukam kałamarza który ciężko będzie stłuc, takiego podróżnego. Wspaniale by było abym widział w nim poziom atramentu, ale nie jest to wymagiem przy zakupie. Niekoniecznie musi to być kałamarz, może być inny flakon ważne żeby był nie gniotsa nie łamiotsa. Niedawno dwulatek wspinał się na regał stając na moim plecaku by ściągnąć chipsy i omal nie dostałem zawału jak to zobaczyłem. Teoretycznie pióro na naboje rozwiązywało tą sprawę definitywnie w podróży, ale ostatnio zmieniłem je na tłoczkowe. Na razie z braku takiego jeżdżę z dwoma piórami, na wszelki wypadek.

Możesz sobie sprawić coś takiego jak Pineider Travelling Inkwell jak masz te 100zł. Jak nie masz, to pozostaje np. buteleczka atramentu Diamine 30ml.

https://www.amazon.pl/Pineider-Filler-ekspres-podróżny-wieczne/dp/B07N414N8Q/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=Pineider&qid=1616064301&sr=8-1

Edited by heyahero

I mnie do głowy przyszła na myśl buteleczka Diamine 30 ml, ale nie każde pióro da się z niej zatankować, te o grubej sekcji się nie mieszczą (chyba żeby zaciągać bezpośrednio do konwertera). Ta Pineidera wygląda na jeszcze węższą...

Mam wrażenie, że koledze @Pinky chodziło w dużej mierze o wytrzymałość tego "kałamarza", więc moim zdaniem wszelkie szklane pojemniki raczej odpadają. Ja polecałbym to https://agtom.eu/butelki-i-pojemniki/308426-pojemnik-zakrecany-20ml.html

- grube ścianki, mocne tworzywo, szeroka otwór, więc nie będzie żadnego problemu z zatankowaniem pióra, dość pojemne i jeśli jest szczelne tak jak napisali w opisie, to będzie raczej niezniszczalne. No i cena raczej z tych akceptowalnych ;)

Edited by Ice