Skocz do zawartości

Etui na 3. długopisy [marka Betlewski lub inne]


Polecane posty

Zastanawiam się, czy kupić to etui na długopisy, w końcu kosztuje aż ok. 60 zł. LINK do aukcji: https://allegro.pl/oferta/skorzane-etui-piornik-dlugopisy-piora-betlewski-9709108741 Mam pudełko, które mi dołączono wraz z kupowanym długopisem i jak na razie świetnie się spisuje. Czy na moim miejscu kupowalibyście jeszcze etui?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym. Przyczyna? Nie ma żadnych przegród pomiędzy pisadłami. Pióra / długopisy ocierają się o siebie i stopniowo niszczą /rysują się. Wiem bo mam takie etui na 2 pióra i żałuję, że kupiłem. Na forum tego nie sprzedam, bo wstyd. Są futerały z przegrodami. Niekoniecznie droższe. 

Producent pisze, że są w nim 3 miejsca wydzielone elastyczną gumką. To jest chwyt reklamowy. Bo ta gumka jest tylko u góry, tuż przy wejściu. Dalej jest wspólna przestrzeń. Dla mnie to niedopuszczalne rozwiązanie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Harding napisał:

Mechanik, a gdzie znalazłbym takie etui? Proszę o podanie linka.

Pisałem, że sam wtopiłem jak to mówią, dlatego Cię poinformowałem. Natomiast wiem, że piękne futerały wyrabia ręcznie pan Marciński: http://www.pmarcinski.pl/4569-2/

 

Oczywiście jak przejrzysz jego ofertę to znajdziesz na 3 i więcej piór. Te futerały mają przegrody i to wyjmowalne! Polecam.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Harding napisał:

Mechanik, dziękuję Ci bardzo za poradę :) Bez Ciebie prawdopodobnie wyrzuciłbym w błoto 60 złotych :blink:

Tylko nie myśl, że chcę Cię naciągnąć na koszty. Ręczna robota jest w cenie i to widać w wyrobach pana M. Za to etui masz wewnątrz wyścielone miękkim filcem. I w ogóle jest to uszyte tip - top. Natomiast ja poszukasz to pewnie znajdziesz jakieś tańsze wyroby. Byłem (jestem co rok) w Zakopanem i lubię pomyszkować po straganach z wyrobami z galanterii skórzanej. U Górali też można nabyć za niewielkie pieniądze ładnie uszyte futerały. Niestety nie widziałem tak pięknych jak u pana Marcińskiego. Szukam dla siebie futerału z futerkiem wewnątrz na Pelikana M-200 - na razie szukam :) ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mechanik napisał:

Tylko nie myśl, że chcę Cię naciągnąć na koszty. Ręczna robota jest w cenie i to widać w wyrobach pana M. (...) Szukam dla siebie futerału z futerkiem wewnątrz na Pelikana M-200 - na razie szukam :)

Mechanik, drogi Kolego, ani przez chwilę tak nie pomyślałem, dobra ręczna robota po prostu musi kosztować.
Ale gdybyś znalazł coś tańszego i nie gorszego niż wyroby pana Marcińskiego, to daj znać ;)

 

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, przejrzę tą stronę - to etui można też użyć do noszenia długopisów np. Parkera Jottera? Mógłbyś przeglądnąć dla mnie tą stronę Parkera z etui? LINK: https://www.parkersklep.com/58-etui Byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Harding napisał:

Dziękuję, przejrzę tą stronę. Mógłbyś przeglądnąć dla mnie tą stronę Parkera z etui? LINK: https://www.parkersklep.com/58-etui Byłbym bardzo wdzięczny.

Nie muszę ;) Znam. Moja żona ma od nich czerwone. Pojedyncze. Skóra ekologiczna. Odkleja się w miejscu gdzie jest zagięcie tego języka, który chowa się pod pasek zamykający. Już to podklejałem Butaprenem kilka razy. Ale co trochę odkleja się w innym miejscu. Co by nie mówić (pewnie narażę się ekologom), ale skóra naturalna jest w tym wypadku najlepsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mechanik napisał:

Odkleja się w miejscu gdzie jest zagięcie tego języka, który chowa się pod pasek zamykający.

Mechanik, to na podstawie doświadczenia raczej odradzasz etui z tej stronki?
A w tym etui za 280 zł na pewno nic się nie odklei? Bo skoro ze skóry bydlęcej (czyli ze skóry naturalnej), to chyba nic nie powinno się odklejać, mam rację?
I mam teraz mętlik w głowie - które etui wybrać, za 280 czy za 125 zł, bo jestem kompletnie zielony w temacie etui :blink:

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bydlęcej  się nie odklei. Bo to skóra co najwyżej licowana / kolorowana. A wyściółka jest wszyta, a nie klejona. Mają też na Allegro dużą ofertę, właśnie przeglądałem dla siebie: https://allegro.pl/oferta/etui-skorzane-na-pioro-dlugopis-polskie-lamato-9802127632

To bym kupił bez zastanowienia. Idę, bo późno ;) Dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom_ek Tylko, że ja od godziny pomagam Koledze w kwestii dobrania futerału, który będzie miał przegródki, a Ty mu wrzucasz link do czegoś z gruntu całkiem przeciwnego... I w ten sposób zrobiliśmy Koledze "wodę z mózgu". Osobiście odpadam, bo jak to mówią młodzi: "nie ogarniam". Zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale Kolega niedawno pisał, że piór nie uznaje, pisze wyłącznie Jotterem, na niego się nada. Ponadto wewnątrz te piórniki skórę mają zamszową, co funkcjonuje trochę jak guma, pisadła w nich nie latają i nawzajem nie ocierają.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tom_ek napisał:

Za 280 zł kupisz 10 kolejnych Jotterów.

tom_ek, zrobił się mały offtop, ale odpowiem na Twojego posta:
Po co mi tyle Parkerów? I tak piszę tylko jednym. Nie jestem kolekcjonerem i do tego nie znoszę Parkerów wykonanych w części z plastiku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem pytaniem na pytanie - po co etui na 3 pisadła, skoro piszesz tylko jednym długopisem.

Kupno piórnika za 550 zł (widzę, że do tej kwoty wzrósł limit) do Jottera, to trochę jak kupno Rolls Royce'a do zwożenia ziemniaków z pola. Ale nie moja sprawa co kto lubi i ile chce na to wydać, poleciłem tę chińszczyznę bo tania i wyjątkowo udana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tom_ek napisał:

Odpowiem pytaniem na pytanie - po co etui na 3 pisadła, skoro piszesz tylko jednym długopisem.

Kupno piórnika za 550 zł (widzę, że do tej kwoty wzrósł limit) do Jottera, to trochę jak kupno Rolls Royce'a do zwożenia ziemniaków z pola. Ale nie moja sprawa co kto lubi i ile chce na to wydać, poleciłem tę chińszczyznę bo tania i wyjątkowo udana.

Trudno się z tymi ziemniakami... Eee, tzn z @tom_ek nie zgodzić :P

A może pomyślałbyś @Harding (tak całkiem poważnie) o jakimś backupie dla swojego jottera? Tak, żeby nie wydawać bez celu 550zł na etui? Może coś takiego? (choć nie mają metalowej wersji):

https://www.wysocki.com.pl/product-pol-26387-Dlugopis-Pelikan-SOUVERAN-K800-Brown-Black.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry. Nie wiem czy wniosę coś konstruktywnego do tematu, ale zaryzykuję. Kupiłem w zeszłym miesiącu taki piórnik. Firma Marco. Skóra licowana. Szwy równiutkie. Szlufki o zróżnicowanej średnicy. Jedna ma 12 mm. No i cena całkiem całkiem = 66 zł. Jak na skórzany wyrób, można wytrzymać. Wewnątrz wyściółka i taki mały "dyszelek" zapobiegający zgnieceniu zawartości. Ocena 5+. Polecam bo mnie bardzo przypasował. Trzymam w nim Pelikana dwusetkę i Logo (Lamy). W trzeciej szlufce gości długopis
Parkera.

Czarny-skorzany-piornik-firmy-MARCO-E-25

Zdjęcia wypożyczone z Allegro.

Czarny-skorzany-piornik-firmy-MARCO-E-25

Słoneczka wszystkim :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Uporządkowanie linków do etui na długopisy - POPRAWKI:
etui za 120 zł → Sprzedaż zakończona
etui za 125 zł → DOSTĘPNOŚĆ: brak towaru
etui za 280 zł → DOSTĘPNOŚĆ: dostępny
etui → 140-550 zł → DOSTĘPNOŚĆ: dostępne
@Pablo, mógłbyś zapodać linka do tego etui (firmy Marco) na allegro?

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mechanik, co sądzisz o piórniku z linka: czarny, skórzany piórnik firmy Marco Czy warto go kupić? Bardzo liczę na Twoją opinię :)
@tom_ek i @heyahero też mogą się wypowiedzieć (+ inni zainteresowani użytkownicy).

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Harding napisał:

co sądzisz o piórniku z linka: czarny, skórzany piórnik firmy Marco Czy warto go kupić? Bardzo liczę na Twoją opinię 

Piórnik wykonany porządnie, tylko szlufki bardzo wąskie. Mają średnicę - każda ok. 8mm. Żeby wsunąć tam pióro grubsze - załóżmy Pelikana = 10 mm trzeba je przesunąć. Da się to zrobić. Ale wtedy masz zamiast 3 uchwytów 2 po 10 - 12 mm. Znam to etui. Jedno z lepszych. Przynajmniej nie ma gumowych uchwytów. Natomiast najlepsze, dostępne na rynku polskim, to etui Lamato. Jest wyściełane czymś na kształt aksamitu. Wewnątrz ma komory 8 cm każda - osobne dla każdego pióra. Pięknie uszyte.

klik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...