Skocz do zawartości

Etui na 3. długopisy [marka Betlewski lub inne]


Polecane posty

20 godzin temu, Harding napisał:

@Mechanik, a co sądzisz o poniższych etui? Które byś wybrał/polecił?
#1 (etui ciemnobrązowe): model etui nr 1
#2 (etui czerwone): model etui nr 2

Znam Lamato. Wybacz, że nie odniosę się do tego, który kolor lepszy - czerwony, czy czarny. Natomiast te futerały mają przegródki. Średnica szlufek = 10 mm. Wiem to bo odesłałem sprzedawcy kilka dni temu - dotąd nie otrzymałem zwrotu. Odesłałem z 2 powodów, po pierwsze wprowadził mnie w błąd i z uporem godnym lepszej sprawy zapewniał, że to ja nie mam racji. Chodziło mi właśnie o tę różnicę 2 mm, która była dla mojego pióra kluczowa. Stwierdził, ze Pelikan M-200 wchodzi spoko, natomiast owszem tak, tylko Pelikanowa skuwka, która ma przy ringu 12 mm nie wchodzi już spoko... Dalej prosiłem o wybranie takiego etui, żeby miało równiutkie szwy. Nie dość, że otrzymałem etui z krzywo stebnowanym językiem, to jeszcze był krzywo przycięty przez rymarza. Tak, że jeżeli nie jesteś detalistą i masz pióra o maksymalnej średnicy = 10 mm to to etui jest dla Ciebie. Natomiast ja nie lubię jak ktoś mnie w bambuko ustawia i twierdzi, że czarne jest szare. Zdrówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mechanik napisał:

Tak, że jeżeli nie jesteś detalistą i masz pióra o maksymalnej średnicy = 10 mm to to etui jest dla Ciebie (...)

@Mechanik, to teraz mam mętlik w głowie. Powiedz mi, czy następujące modele długopisów wejdą do tego etui?
a) Parker Jotter (stalowy)
b) Waterman Hemisphere GT (stalowy)
A jeśli nie wejdą, to proszę zaproponuj mi jakieś inne etui, poproszę o linka do niego.

PS. Już wszystko wiem:
Parker Jotter:
obraz-1JP_qqewxhp.jpg
Waterman Hemisphere GT:

obraz-2JP_qqewxhh.jpg

Wychodzi na to, że oba długopisy mają średnicę 10mm, więc czy się zmieszczą do etui Lamato?

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Bo też chcę kupić niedrogi piórnik.

Będzie w nim zamiennie przebywać Lamy Al-star, Pilot MR, ołówek, Może TWSBI 580 w przyszłości.

Nie stać mnie na zakup piórnika za 300 czy więcej zł.

co sądzicie o tym?

https://allegro.pl/oferta/galskor-piornik-skorzany-etui-na-pioro-polski-j05-8464784713

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mechanik, ja nigdy nie kupuję kota w worku. Zawsze czekam na opinie innych użytkowników, którzy już kiedyś mieli styczność z określonym towarem. Tak więc na razie rezygnuję z kupna etui na długopisy (np. firmy Lamato) oraz piórnika na długopisy. Szukam etui/piórnika ze szlufkami o średnicy co najmniej 12 mm lub większej. Dziękuję głównie użytkownikowi @Mechanik za opinie i porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

A ja się cieszę, że znalazłem ten wątek. Przeanalizowałem wszelkie propozycje i cóż... zdecydowałem się na etui Pana Marcińskiego. Poczekałem około miesiąca i dzisiaj do mnie dotarło. I co tu gadać.... etui jest doskonałe. Dylemat "jakie etui wybrać" myślę, że przeszedł do historii i nigdy nie powróci, bo to etui jest tak wykonane, że przetrwa mnie i pewnie kolejne pokolenie :)

Dzięki Wam za te wszelkie zestawienia. Zanim trafiłem na to forum długo przeszukiwałem Internet i na Pana Marcińskiego niestety nie trafiłem. A to okazała się propozycja najlepsza. 

Edytowano przez wojtassm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...