Skocz do zawartości

Tania stalówka muzyczna #6


Polecane posty

Dzień dobry, dzisiaj wpadło mi do głowy, że chciałbym spróbować coś napisać stalówką muzyczną (w zeszycie do nut).

Chciałbym zobaczyć czy takie stalówki są fajne. Niestety nie mogę znaleźć takich stalówek na ebay i alim.

Szukam czegoś w okolicach 6-12zł. Bo to jest tylko do zabawy.

Mam pióro Inoxcrome ze spływakiem #6, Wing Sung 3013, jinhao na chyba #5, Lamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz stalówki muzycznej za takie pieniądze, nawet czegoś co udaje stalówkę muzyczną. Wybacz za bezpośredniość ale nawet zwykła stalówka za 6zł to tak na prawdę wyrób stalówko-podobny którym da się po prostu pisać z mniejszą lub większą uciechą. Równie dobrze można samemu zastrugać sobie prawdziwe pióro gęsie i też człowiek będzie miał radość z pisania ale są pewne granice których nie da się przekroczyć. Prawdziwa stalówka muzyczna kosztuje tyle co przyzwoite, markowe pióro, nie wspominając już o piórach markowych ze stalówką muzyczną 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Rafnar'em, za 6 złotych niekoniecznie znajdziesz dobrą (reprezentatywną) stalówkę.

Może warto podpytać w sklepach "dla kaligrafów"? Takie stalówki niekoniecznie są w stałej ofercie, ale możliwe, że da się je zamówić.

Edit: znalazłam coś takiego: https://www.purepens.co.uk/products/noodler-s-neponset-fountain-pen-with-music-nib-marbled-marinas. Może warto poszukać części (stalówki) do któregoś z podobnych modeli?

Edytowano przez Stalówkowy Potworek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MariuszZ napisał:

Chciałbym zobaczyć czy takie stalówki są fajne. Niestety nie mogę znaleźć takich stalówek na ebay i alim.

Jak to, nie możesz znaleźć? Chyba, że szukasz "do zabawy" prawdziwej stalówki muzycznej, a te wymarły szybciej niż fleksy. To jakbyś zaczynał naukę gry na skrzypcach od Stradivariusa🤩.  Jest mnóstwo stubów od 1.1 do 2.9mm, które wdzięcznie piszą (próbowałem😀), a są polecane do kaligrafii tybetańskiej, arabskiej, gotyku (to już bliżej), no i bardziej swojskiej, bo łacińskiej minuskuły... i wiele innych "takich łopatkowych", nutki też🤗.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że znajdę chiński klon "music" a znalazłem tylko stalówkę do pięciolinii :).

@rafnar Rozumiem. Pióro fajne ale nie mogę pozwolić na coś drogiego. Najwyżej pooglądam te stalówki na youtubie.

@Klerk o czym myślisz pisząc "nutki też"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MariuszZ napisał:

@rafnar Rozumiem. Pióro fajne ale nie mogę pozwolić na coś drogiego. Najwyżej pooglądam te stalówki na youtubie.

@Klerk o czym myślisz pisząc "nutki też"

Pooglądać na YouTube to bardzo dobry wstęp, zobaczysz, że stalówka muzyczna to taki stub z fleksem, zobaczysz też jak się "stawia nutki":D

ad. nutki też, to przyrównałem nuty do innych krojów pisma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ostatnio rozmawiałem z moim profesorem - mistrzem można powiedzieć - i podziwiałem jednego człowieka, który włada wieloma językami obcymi. Na to profesor: „ciekawe tylko, czy w którymś z tych języków ma coś sensownego do powiedzenia”. 

I tak jest chyba w tym przypadku - ktoś może byle czym napisać wspaniałą muzykę... Moja znajoma doktorantka arabistyki pisze piórem Lamy. 
 

A może pocieszam się tylko, ze treść ma większe znaczenie niż forma, bo sam pisze brzydko... 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Najtańsza opcja to chyba znalezienie starych zestawów (lub konkretnej stalówki) Osmiroid Calligraphy. Mieli tam stalówki music (ale oczywiście spodziewałbym się tylko frajdy testowej, nic do bardzo poważnego pisania - choć mam od niedawna Osmiroida 65tkę ze stalówką Soft Fine i pisze lepiej niż niejedno pióro za kilkakrotnie więcej talarów).

Polecam poszukać na Ebayu "Osmiroid nib" i przewertować organoleptycznie - są w cenach ok. 50-70zł plus przesyłka. Samo piórko też można kupić za (relatywnie) grosze.

Niestety nawet "do zabawy na spróbę" w tym akurat przypadku będzie to kosztować ponad stówę jak by się nie gimnastykować (chyba, że chcesz sam wyciąć ze stalówki do maczanki).

Edytowano przez MichalF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...