Jump to content

MariuszZ

Użytkownicy
 • Posts

  77
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MariuszZ's Achievements

XF

XF (2/6)

 1. Kiedyś czytałem na forum zegarków, że tytan bardzo się rysuje, tutaj więcej https://zegarkiclub.pl/forum/topic/21970-dlaczego-nie-tytan/ Dlatego następna generacja kopert tytanowych miała pokrycie (chyba) z włókien węglowych zabezpieczające przed rysowaniem. Czy to jest problematyczne w przypadku piora...? Ale jest bardzo ładne.
 2. Ze swojej strony polecam Pilot Pen Black Ink 350ml INK350B - jest na poziomie Kaweco Pearl Black, brak cieniowania, chyba lepszy przepływ niż Kaweco, pieknie powoli schnie. Dla mnie to jest czerń ALE NA PEWNO JEST JAŚNIEJSZY od atramentów wymienionych powyżej. Więcej: Przyklady jak wygląda pismo https://www.jetpens.com/Pilot-Black-Fountain-Pen-Ink-70-ml-Bottle/pd/3992 Pełne porówanie i pokazanie odcieni https://www.jetpens.com/blog/the-best-black-fountain-pen-inks/pt/20
 3. W ramach niby promocji kupiłem LAMY Safari czarny F. Pióro bardzo drapie. Na papierze zeszytów Oxford przy podłużnej kresce przestaje nawet pisać. Przy zawijaskach jest trochę lepiej ale na papierze Oxford czuję pod palcem wydrapaną kartkę, w miejscu gdzie pisałem (gdzie jest atrament). Na papierze POLLUX 80g/m2 do drukarki wszystko jakby było dobrze. Papier chyba bardziej ciągnie atrament, Stalówka pisze jakby była M-ką. Mam też drugie nowe pióro LAMY Safari białe M. To pióro gładko pisze po wszystkim. [Edytowane] Użyłem oryginalny atrament w nabojach. Co zrobić z LAMY Safari czarny F? Szlifowanie? Czy to pióro trzeba rozpisać przez miesiąc? [EDYTOWANE] Jestem zadziwiony, że na tak dobrym papierze pióro nie chce pisać. Dotychczas wszystkie pióra lepiej pisały na papierze Oxford.
 4. Założyłem wątek, w którym pytałem się doświadczonych forumowiczów o najlepszy atrament do Pilota C74SFM. Na koniec doszedłem do tego samego problemu, dla w/w pilota wyszło mi 3<= flow <<4 (VISCONTI BLUE) dla danych o przepływie atramentu ze strony gouletpens. Na tej stronie znajdziesz średnią z odczucia wielu użytkowników dla różnych piór.
 5. Myślałem, że znajdę chiński klon "music" a znalazłem tylko stalówkę do pięciolinii . @rafnar Rozumiem. Pióro fajne ale nie mogę pozwolić na coś drogiego. Najwyżej pooglądam te stalówki na youtubie. @Klerk o czym myślisz pisząc "nutki też"
 6. Dzień dobry, dzisiaj wpadło mi do głowy, że chciałbym spróbować coś napisać stalówką muzyczną (w zeszycie do nut). Chciałbym zobaczyć czy takie stalówki są fajne. Niestety nie mogę znaleźć takich stalówek na ebay i alim. Szukam czegoś w okolicach 6-12zł. Bo to jest tylko do zabawy. Mam pióro Inoxcrome ze spływakiem #6, Wing Sung 3013, jinhao na chyba #5, Lamy.
 7. Czy czyściliście spływak i elementy pióra myjką ultradzwiekową? [Edytowane] @Rafnar i @heyahero na podanej aukcji w komentarzach osoby kupujace napisały, że te spływaki są dla #5. Ja mam #6. Czy na pewno Wam pasowały te spływaki od Moonman M2?
 8. Kupiłem oryginalny. Ale dziękuję kupięna zapas bo pióro Inoxcroma jest mocne - akurat do zabierania do pracy i do pisania na różnych papierach. Natomiast Pilot C74 jest super ale zbyt delikatny. Dziękuję.
 9. Ja tak odłożyłem przy niebieskim atramencie - założony przeze mnie wątek INOXCROME.
 10. @heyahero Dziękuję za próbki. Bardzo podobają mi się: DIAMINE SARGASSO SEA(PIEKNY, ale za mały przepływ), OMAS BLUE (PIEKNY, ale za mały przepływ), DIAMINE ROYAL BLUE, IRESHIZUKI ASA_GAO i chyba KAWEKO BLUE. Z moich testów: (Pilot Namiki black, Kaweko black perl) 3<= flow <<4 (VISCONTI BLUE) dane z gouletpens, mogę wybrać: Niebieskie podobające mi się: IRESHIZUKI ASA-GAO, KAWEKO BLUE a takze Noodler's Blue Eel, Diamine Blue Velvet czarne podobające mi się: Pilot Namiki black, Kaweko black per -------------------------- Z polecanych do tego pióra z konwerterem powinny działać (na podstawie przepływu z guletpens): Noodler's Heart of Darkness flow 3.5, Edelstein Onyx 3, Iroshizuku ASA-GAO? 3.2, Herbin's Lie de The 3 Do wyjaśnienia: PR Midnight Blues?, Diamine Twilight (2.8), Waterman Blue-Black?. MB Einstein?, Diamine?, Sailor?.
 11. Powoli kończę drugie nabicie CON70 i wszystko jest OK. Czyli dla mojego zestawu Pilot C74 SFM+CON70: atrament doszczelnia połączenie, stosować metodę jetpen. Uzyć atramentu o płynności minimum czarnego KAWEKO i mniej płynnego od VISCONT niebieski. Do eksperymentów można kupić CON20. Ciekawe, że na forum to głównie ja mam takie dziwne problemy - może brak doświadczenia z napełnianiem, a wszyscy odruchowo dobrze napełniacie . Może wszystko jest nowe i musi się troszkę wyrobić? Odnośnie atramentów, uwielbiam mokrą kreskę z Pilota oraz atramenty Pilota, KAWEKO i VISCONT, ale Wróciłem do pióra, bo zbyt dużo pisałem Atrament HERO z starym piórem był tańszy od kupowania co chwile sensownego cienkopisu. Poza tym lepiej się pisze. Teraz mam super pióro, super atrament chyba wychodzi podobna cena jak na początku... ale zachwycam się kreską.
 12. @Rafnar Próbowałem napełnić atramentem konwerter bez pióra - nie udało mi się. Wchodzi około 7-10mm, czyli tyle ile się w zasadzie chowa w tulei. Mam CON70 - jego trzeba napełniać szybkimi naciśnięciami, ale nic nie pomagało. Napisałeś też o uszczelnieniu konwertera. Po ostatnim napełnieniu (z patentem jetpen) pióro ładnie pisało. Po wyjęciu konwertera z pióra na zewnątrz konwertera było trochę więcej atramentu niż wcześniej. Czyli połączenie pióro-konwerter nie jest u mnie super szczelne. A jak sie więcej "wyleje się pomiędzy konwerter i konwerter" to ten atrament prawdopodobnie uszczelnia połączenie i potem jest lepiej. Być może lepiej jest mieć elastyczne konwertery (CON20?) aby połączenie było szczelniejsze Ta metoda z jetpen, zdaje się, że faktycznie coś robi w moim piórze, bo z komory wypływają bąbelki. @heyahero fajny atrament
 13. @TopikSh i @Rafnar dziękuję. Po tej magicznej sztuczce z komentarzy jetpan pióro nie ma już tych malutkich bąbelków i nieźle pisze KAVECO black Perl. Sprawdzę, to co mi radzicie jak tylko zużyję cały atrament.
 14. Przed chwilą doszukałem się na jetpens czarodziejskiej metody, aby na koniec napełniania konwertera stalówka była tylko częściowo zanurzona (otwór napowietrzający w spływaku był ponad atramentem) i wolno nacisnąć przycisk. Tak zrobiłem, ale aż mi się nie chce w to wierzyć - trochę karkołomne jak na japońską technologię... Jednak gdy konwerter jest w całości wypełniony atramentem Kaweko blavk perl widzę jakby nierówności od wewnątrz lub mikrobąbelki. Octem nie chcę go czyścić. Może przemyję całe pióro spirytusem?
×
×
 • Create New...