Skocz do zawartości

Ninek

Użytkownicy
 • Ilość treści

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Ninek

 • Ranga
  XXF

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Toruń

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ok, dzięki za odpowiedzi. Niestety tego się obawiałem. Nie ma dobrego rozwiązania.
 2. Chciałem Was zapytać czy macie (i jakie) doświadczenia z wymazywaczami do atramentu? Żona używa długopisu z wymazywaczem. Jest to jej potrzebne, by móc robić korekty w czasie pisania (wymazując i pisząc dalej). Stwierdziła, że gdyby to samo mogła robić z piórem (atramentem) to przeszłaby na pióra. ;) Sprawdziłem w necie, i znalazłem, coś co się nazywa wymazywaczem, ale nie spotkałem się wcześniej z tego typu rozwiązaniem, więc nie wiem jak one w praktyce się sprawdzają (informacje są skąpe), stąd moje pytanie. Czy mieliście doświadczenie z tego typu wymazywaczami? Jak one się sprawdz
 3. Nie mogę edytować swojego posta, więc pozwalam sobie na dopisanie tego posta. Nie doczekałem się odpowiedzi, więc... zakupiłem to piórko (tę wersję lekko obłą). Jest ciężkie (w końcu to metalowe pióro) ale nie jakoś strasznie i mi odpowiada (nawet bardzo). Niestety wykonanie ma pewne mankamenty. W moim przypadku jest to: lekkie wgniecenie na skuwce (trzeba się przyjrzeć by zauważyć), lekki nadmiar lakieru na sekcji (widoczne jak się dobrze przyjrzeć - wygląda to jakby lakier spływając zostawił nierówność na skraju sekcji) oraz luźna skuwka - i to jest największa wada mojego pióra.
 4. @Aventador13Starszą. Przy okazji, zwracam uwagę, że te same modele zachowują się różnie: przykład: mój Prelude zachowuje się bez zarzutu, Prelude Amaroka "chlapie", mój Hemisphere "chlapie" a Twój nie. @Stalówkowy Potworekpisał, że jego FC Grip też chlapie - nie zdziwiłbym się gdyby odezwali się inni właściciele FC Grip, którym nie chlapie.
 5. Tak jak Aventador13 wątpi czy zmiana ciśnienia przy zdejmowaniu skuwki ma znaczenie, tak ja powątpiewam czy w moim przypadku chodzi o różnicę temperatur. Zamykam pióro w pracy i po chwili otwieram z efektem opisanym jak wyżej - zmiana temperatur nie ma tu żadnego znaczenia. Uważam, że w moim przypadku jest to "szarpnięcie" przy wyciąganiu skuwki. W moim Hemisphere mam szarpnięcie wyraźnie większe niż w przypadku Prelude i chyba tu jest przyczyna. Być może zastosowanie atramentu o większej gęstości byłoby rozwiązaniem.
 6. Co do energii - próbowałem na różne sposoby otwierać by było to jak najłagodniejsze (czy o to chodzi by w piórach wkładać specjalną uwagę i wysiłek w tę czynność?) i nie pomagało. Fakt, że w moim Hemisphere skuwka dość mocno się trzyma, więc to "szarpnięcie" jest wyraźne. Patrząc na różne wpisy powyżej wychodzi mi, że "ten typ tak ma". Ewentualnie musiałbym kombinować z różnymi atramentami, ale jakoś nie miałem na tyle dużo samozaparcia.
 7. Ja to samo mam w Watermanie hemisphere. Myślę, że to jest efekt "szarpnięcia" przy zdejmowaniu skuwki. U mnie dodatkowo brudzi się od wewnątrz skuwka, a tym samym sekcja i w efekcie moje palce. Dlatego przestałem używać tego pióra. Z kolei mój Schaeffer Prelude (w odróżnieniu od Twojego) działa bez zarzutu.
 8. Prawdę mówiąc na Twoich zdjęciach atrament wygląda znacznie ciemniej niż miałem w swojej próbce (oczywiście nie można wykluczyć balansu bieli itp. jednak różnica jest znaczna, więc to chyba nie to). Może próbki były pokręcone? Zakupiłem różne próbki z f-pen, ale zauważyłem, że na opisach próbek trafiały się błędy (np. wpisane było Monteverde zamiast KWZI).
 9. Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Na targowiski Tom_ek wystawił Conklina ze stalówką FPR EF - dogadałem się z nim (z możliwością przetestowania i ew. zwrotu). Można by skwitować, że temat zamknięty, ale myślę, że ciekawy również dla innych forumowiczów, więc chętnie dowiem się ew. innych rad (gdzie jak nie forum jest miejscem do wymiany doświadczeń bo w opisach piór - to wiadomo mamy marketingowy bełkot, z którego wynika, że każde pióro jest super). MagdaZ - dlaczego odradzasz FC Ambition?
 10. Też nie. Zależy mi by to był możliwie czarny z odcieniem czerwonego. Natmiast te które testowałem to sa po prostu ciemne czerwone/bordowe. Tak jak pisałem wcześniej chyba skusze się na Black-Red - De Atramentis - tylko najlepiej jak bym zdobył próbkę.
 11. Witam, zastanawiam się nad zakupem pióra do codziennej pracy. Tą codzienną pracą, w moim przypadku, jest nanoszenie poprawek na drukowanych tekstach - często pomiędzy wierszami. Dlatego potrzebuję pióra możliwie cienko piszącego. Wychodzi więc, że piórem właściwym dla mnie byłoby pióro ze stalówką w rozmiarze EF (ew. japońskie F). Jednak nie chciałbym by było to pióro które będzie "drapać" papier, a atrament nie byłby równo podawany czy zanikający. Jeśli chodzi o moje preferencje co do samego pióra. Lubie pióra dość duże, więc cienkie "rurki" odpadają. Cena jaką mógłbym zaakceptować
 12. Od jakiegoś czasu czytam forum i znajduję wiele nowych dla mnie informacji. Często natrafiam na opis, że ten czy tamten atrament lepiej się sprawdza w tym czy tamtym piórze, że jakiś atrament jest rzadki (leje się ze stalówki), a inny gęsty itp. i z tego względu atramenty niejednokrotnie trzeba dobrać do określonego pióra. Nie ma reguły. Czy na pewno nie ma? Tak sobie pomyślałem, że może dałoby się podzielić te atramenty np. na grupy (duża, średnia mała gęstość; duża, średnia, mała lepkość). Wówczas dobranie atramentu do pióra stałoby się łatwiejsze (np. stalówki suche - lepiej używ
 13. KWZ bordowy spróbowałem - ładny ale to jeszcze nie to. Znalazłem w sieci coś takiego: http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/277282-black-red-de-atramentis/ Chyba to by mi odpowiadało.
 14. I jakie wrażenia z użytkowanie tego piórka?
 15. A więc testowałem nie w tej kolejności. Próbke KWZ bordowego też mam ale jeszcze nie próbowałem (na razie muszę "opróżnić" jedno z piór bo sobie sprawdzam różne kolory).
×
×
 • Utwórz nowe...