Jump to content

hubertus

Użytkownicy
 • Posts

  88
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa

Recent Profile Visitors

713 profile views

hubertus's Achievements

XF

XF (2/6)

 1. Ebonitowe jest najciekawsze, niestety cena w okolicach 8000 PLN już mniej
 2. Wygląda że jest ok, tylko ta cena, trochę dużo za tak steranego
 3. Mam kilka MB starych i nowych, rzeczywiście to najczęściej podrabiane pióra, prym wiedzie seria 144 i 145, z tłokowymi bywa różnie, niestety kupując z ogłoszenia trudno się zorientować, zdjęcia z reguły są słabej jakości, im słabsze tym większa szansa że mamy do czynienia z fałszywką. Można kupić w eBayu u sprawdzonego handlarza piórami, ci dbają o renomę i nie bawią się w podróby. Piórka będą w cenach rynkowych, sporo taniej jak w sklepie, ale dotyczy to głownie modeli starszych lub bardzo popularnych linii jak 145, 146 i 149. Nowości rynkowe w okazyjnych cenach są w 100% podrabiane. Chińczycy kochają MB, to jedyny kraj na świecie gdzie funkcjonuję fałszywe butiki Montblanka Widziałem kilka podrób MB, wykonane całkiem dobrze, słabo wychodzą im stalówki, nie ma porówna do oryginalnych stalówek MB.
 4. A mnie Mikołaj takie coś przyniósł
 5. Zamówiłem u producenta, wyszło chyba 260 lub 280 PLN
 6. Oczywiście podobieństwo do MB jest całkowicie przypadkowe
 7. Prawie się zgadza , tylko że to kopia innego pióra - Montblanc Heritage Collection Rouge et Noir, pióro Agatha Christie to zupełnie inna bajka, jedyne co mają wspólne Agatą to klips w kształcie węża. Mam to piórko, kupiłem z ciekawości, chciałem zobaczyć jak wygląda chińska kopia MB. Najbardziej zadziwił mnie system zasilania, w Montblankach to klasyczny piston filler. W Moonomanie sprytnie wmontowano zwykły konwerter.
 8. Używam Namisu w terenie i swietnie się sprawdza, nie będę się rozpisywał nad walorami piśmiennymi stalówki, pisze w miarę przyzwoicie jak to Bock. Po prostu tanie mocne pióro. W życiu codziennym używam Aurory Optimy, Mb 146, czasami GvFC i te piórka polecam serdecznie każdemu i co najważniejsze – wszystkie mają genialne stalówki.
 9. Mam, używam i nie mam zastrzeżeń, co do trwałości, to sorry Panowie, nie ma porównania z innymi, np zrobionymi z akrylu lub ze szlachetnej żywicy Nie chodzi o to kto wykonał elementy tylko, tylko o w miarę fajny design i przeprowadzenie projektu do końca. To pióro kraftowe, (rzemieślnicze) proste, ładnie zaprojektowane i wykonane z przyzwoitego materiału. Gdyby było ciut mniejsze byłoby dla mnie idealnym wołem roboczym.
 10. Oj tam, oj tam, luksusy za te pieniądze? Za to można w kieszeni na pupie nosić i się nie połamie
×
×
 • Create New...