Skocz do zawartości

hubertus

Użytkownicy
 • Ilość treści

  77
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O hubertus

 • Ranga
  XF

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

529 wyświetleń profilu
 1. Używam Namisu w terenie i swietnie się sprawdza, nie będę się rozpisywał nad walorami piśmiennymi stalówki, pisze w miarę przyzwoicie jak to Bock. Po prostu tanie mocne pióro. W życiu codziennym używam Aurory Optimy, Mb 146, czasami GvFC i te piórka polecam serdecznie każdemu i co najważniejsze – wszystkie mają genialne stalówki.
 2. Mam, używam i nie mam zastrzeżeń, co do trwałości, to sorry Panowie, nie ma porównania z innymi, np zrobionymi z akrylu lub ze szlachetnej żywicy Nie chodzi o to kto wykonał elementy tylko, tylko o w miarę fajny design i przeprowadzenie projektu do końca. To pióro kraftowe, (rzemieślnicze) proste, ładnie zaprojektowane i wykonane z przyzwoitego materiału. Gdyby było ciut mniejsze byłoby dla mnie idealnym wołem roboczym.
 3. Oj tam, oj tam, luksusy za te pieniądze? Za to można w kieszeni na pupie nosić i się nie połamie
 4. Porównania wielkości pióra Ensso w towarzystwie MB 146 i MB 145
 5. Nie żałowali tytanu :), dla porównania wielkości pióra Namisu w towarzystwie Aurory 88 Big i Aurory Duo-Cart
 6. Z przyjemnością, chętnie bym się spotkał :), piórko zaczeka na lepsze czasy
 7. Wiesz kolego, jestem plastykiem i sporo pracowałem z metalami i możesz mi wierzyć lub nie, że tytan nie jest łatwym metalem w obróbce. Nie rozkręcam sprzedaży, tylko potrafię rozpoznać rzeczy porządnie wykonane od badziewia.
 8. Namisu LTD z siedzibą w Fife w Wielkiej Brytanii. Firma działa od 2013 r., w swoich szeregach skupia grupę projektantów, której misją jest tworzenie przyborów piśmienniczych o wyjątkowych walorach designerskiech i użytkowych. Do produkcji wykorzystuje głównie metale, takie jak tytan, miedź, mosiądz, aluminium a od niedawna ebonit. Środki na realizację projektów pozyskuje głównie ze zbiórek społecznościowych poprzez portal start-ap’owy Kickstrter. Stałem się posiadaczem piórka Nova Studio Titanium ze stalówką tęgości „F” Zostało wykonane Tytanu kl. 5. Materiałem wyjściowym jest lity p
 9. Firma Ensso to niewielki amerykański producent przyborów piśmiennych z siedzibą w Huntington Beach w Kalifornii. Firma zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych projektów z naciskiem na nowoczesne wzornictwo oraz wysoką estetykę i wykonanie produktów. Do produkcji wykorzystuje głównie metale kolorowe, takie jak tytan, miedź, mosiądz czy aluminium. Ensso otrzymała najwyższe wyróżnienia za wzornictwo, w tym nagrodę „Red Dot”, „The Good Design Award” oraz „The ICFF Award”. Ponadto realizacje zostały włączone do stałej kolekcji Chicago Museum of Architecture and Design oraz The San Francisco Museum o
 10. W sumie de gustibus non est disputandum, mnie osobiście to piórko zauroczyło, może dlatego że lubię secesję?, choć przyznam że moim gralem jest Agatha Christie z 1993 r., niestety puki co nie stać mnie na nie.
 11. W 2016 r. z okazji 110. rocznicy powstania firmy Montblanc zaprezentowano nową kolekcję piór wiecznych „Heritage Collection Rouge & Noir” nawiązującą do jednej z pierwszych linii produktów Montblanc stworzonych na początku XX wieku. Wprowadzone do sprzedaży w 1909 r. pióro „Rouge et Noir”, było pierwszym z serii piór domowych, wykonanym z czarnego ebonitu z czerwono zwieńczoną skuwką. Nazwa modelu inspirowaną było słynną powieścią Stendhala o tym samym tytule. Tyle w mocnym skrócie o historii modelu Projekt pióra nawiązuje do pierwowzoru, znajdziemy w nim wiele zap
 12. Przyczyną może być zbyt luźno wchodzący konwerter lub nabój, wtedy piórko leje obficie. Niestety, taki urok piórek z wciskaną skuwką :), przy ściąganiu wytwarza się podciśnienie, dlatego wciskane skuwki mają mały otworek wentylacyjny, mający zapobiegać zjawisku. Otworek ten często powoduje szybsze wysychanie pióra, zakręcane są pod tym względem lepsze.
 13. Gdzie kupiłeś narzędzia do MB i jakie?, ja mam jedno do tłoka od Aurory.
×
×
 • Utwórz nowe...