Jump to content
  • Announcements

• ArielN

Wybieramy pióro PWF   09/06/2017

Rozpoczęliśmy głosowanie, w którym wybierzemy pióro forumowe PWF:  
Juzwa

Kto chętny do testowania papierów?

Recommended Posts

Juzwa   

Samurajów u Kurosawy było siedmiu. Tych „Wspaniałych” Sturgesa też siedmiu. Tu potrzeba natomiast dziesięciu/oro  by rozwinąć wątek dotyczący papieru do pisania piórem. Kto ma ochotę zostać jednym z „10 Wspaniałych” i popisać trochę na różnych papierach a potem podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Jest notatnik testowy formatu A4 z dziesięciu rodzajów różnego papieru (po dziesięć kart każdego) opisany w sposób przejrzysty:

1. Rhodia Dotpad 80g - kropki
  2. POL Lux 80g - czysty
  3. HP 80g – czysty
  4. Ballet Premier 80g - czysty
  5. NAVIGATOR 90g - czysty
  6. POL Jet 90g - czysty
  7. Clairefontaine Triomphe 90g - linia
  8. NAVIGATOR 100g - czysty
  9. Mondi Color Copy 160g -  czysty
  10. Antalis Image Impact 160g - czysty

Zasady proste jak metr sznurka w kieszeni:

Na jedną osobę przypada po jednej karcie każdego rodzaju. Niech każdy chętny napisze w nim co chce, jakim piórem i atramentem chce. Niech rysuje, robi plamy, gryzmoły i inne twórcze esy-floresy. Niech urwie kawał kartki, gnie, moczy i sprawdza działanie wody na atrament. Tutaj pełna dowolność :)

Notatnik przesyłamy do siebie według listy chętnych.

Nie trzymamy go w biurku, torbie, na stole dłużej niż tydzień.

Po wysyłce do następnej osoby, w tym wątku opisujemy wrażenia. Bez różnicy; całymi zdaniami, naukową rozprawą czy jednym słowem.

W związku z tym dziesięciu chętnych do „wypisania się” – ręka w górę !

Zapraszam do twórczego opiniowania.

Fiamat   

Zgłaszam się, ostrzę szklane piórka, zakwaszam atramenty IG i zwiększam przepływ w piórach do poziomu Salto Angel 3:-)

Edit: I nie zamierzam poprawiać charakteru pisma, więc czujcie się ostrzeżeni ;)

Edited by Fiamat

Ja też - proponuję, żeby już w gronie uczestników zabawy wymienić się telfonami, żeby w razie potrzeby wzajemnie sie z"zmotywować" i nie pozolic na to, by notatnik ten wzorem innych zaginął w akcji :)

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

emrzet   

Jeśli ktoś nowy i niesprawdzony, może w takim testowaniu uczestniczyć to jestem bardzo chętny. Akurat mam takie jedno (mikołajowe) pióro, którym bardzo, bardzo chcę pisać ;) Więc byłaby świetna okazja by nie wypuszczać go z rąk.

Edited by emrzet

Juzwa   

Świetnie, już połowa chętnych jest. Lista uczestników będzie stanowiła integralną całość z notatnikiem. Myślę, że publicznie nikogo nie będziemy musieli ponaglać ani piętnować.

Rinke   

Chętnie wezmę udział w testach. Do tej pory robiłem to bardzo amatorsko i tylko na własny użytek, więc trzeba to wreszcie zmienić i przysłużyć się dla dobra ogółu :D

Fiamat   

Swoją drogą- popieram sugestię @visvamitry. Jak już się zbierze komplet, to załóżmy prywatną konwersację, która poza wymianą numerów może służyć jako gorąca linia i do śledzenia obecnego położenia zeszytu.

Juzwa   

Jak najbardziej. Kontakt musi być.

Ja ze swojej strony proponuję też ułożyć listę biorąc pod uwagę miejscowości np: Topaz i ja po sąsiedzku. Szybciej sprawę załatwimy przekazując na spotkaniu niż wysyłając. Spotkanie oczywiście niesie za sobą pewne ryzyko... :D

Guest   
Guest

Kurczę....dziesięć kartek A4 na głowę... będzie ciężko to zapisać ale zabazgrać to dam radę. Z góry ostrzegam, że za formę opisu wrażeń wybiorę wypowiedź mocno zwięzłą ;) Jestem chętny :)

Juzwa   

Tak, oczywiście. W tej kolejności przesyłamy. Ta lista będzie także w notesie - dla ułatwienia komunikacji. Poza tym, będę wdzięczny także za wszystkie uwagi dotyczące składu notesu, jego budowy, ergonomii itp. Mam nadzieję, że Wasze opinie pozwolą udoskonalić coś takiego na przyszłość (gdyby pomysł i inicjatywa były realizowane ponownie).

Edited by Juzwa

emrzet   

No tak a gdzie temat wątek..., w którym umieścimy swoje dane osobowe adres, telefon...?

BTW Super

BTW II

Kraków

Edited by emrzet

Juzwa   

No tak a gdzie temat wątek..., w którym umieścimy swoje dane osobowe adres, telefon...?

BTW Super

BTW II

Kraków

Danymi wymieniamy się na prywatnych wiadomościach.

Rinke   

BTW Super

BTW II

Kraków

Również Kraków, czuję że jest szansa na to że szybko pójdzie :)