Skocz do zawartości
emilien

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

Polecane posty

A ja zrobiłem sobie mieszanke WM czarny 6ml z Pelikanem zielonym około 11ml wyszedł zielono szary. Daje radę jeśli chodzi o kolor bardziej mi sie podoba niż Havana WM mam tylko nadzieje że mi pióra nie zapcha:P

Zastanawiałem się nad tym pozostawieniem otwartego. Chyba jutro się skuszę i tak zrobię. Może znacie sposoby jak testować wymieszane atramenty, żeby kolor był zbliżony do tego co wychodzi z pióra? Niezbyt mi się widzi płukanie i suszenie pióra przy każdej zmianie proporcji.

Możesz testować maczanką lub kawałkiem drewienka, a nailepiej by chyba było ściętymi zapałkami na "łopatke"

Może znacie sposoby jak testować wymieszane atramenty, żeby kolor był zbliżony do tego co wychodzi z pióra? Niezbyt mi się widzi płukanie i suszenie pióra przy każdej zmianie proporcji.

po co aż tak skomplikowane czynności?

maczasz pióro w atramencie i bazgrzesz nim aż przestanie pisać, potem na chwile do wody, wytrzeć chusteczką i jest do nowego maczania

Wczoraj: Waterman Florida Blue

Masz rację, warto! :)

Sam na co dzień używam Parkera Blue-Black. Doskonały przepływ, nie brudzi pióra.

A kolor? Kwestia gustu. Mi odpowiada ze względu na swoją neutralność. Często podpisuję różne pisma, a ten ink komponuje się właściwie ze wszystkim.

U mnie ostatnio Sheaffer blue-black.

Bardzo fajny ink, z szaro-stalowym odcieniem.

Pozdrawiam,

Thay

A jak z przebijanie i wysychaniem U Parkera Blue-Black? Obecnie używam do eMki MB Royal Blue i całkiem przyjemny, ale szukam czegoś co schnie jeszcze szybciej, bo lubię pisać eMką. Diamine Florida Blue i Asa Blue schną błyskawicznie ale niestety za bardzo przebijają dla mnie.

Thay, moglbys wrzucic probke tego Sheaffer'a Blue-Black? Chcialbym sobie porownac z granatowym Hero, ktory po zaschnieciu tez ma taki stalowo-szary odcien.

Thay, moglbys wrzucic probke tego Sheaffer'a Blue-Black? Chcialbym sobie porownac z granatowym Hero, ktory po zaschnieciu tez ma taki stalowo-szary odcien.

Sheaffer BB ma w sobie moim zdaniem wyraźny akcent niebieskiego, Hero ma ten akcent natomiast zdecydowanie mniejszy - a w przypadku niektórych piór oraz papierów zanika on niemal całkowicie i mamy taki czysty stalowo-szary.

Sheaffer BB ma jednak zupełnie inny odcień niz Hero.

Jak znajdę chwilę na zrobienie fotek - wrzucę. Choć wiadomo - nasze monitory przekłamują kolory...

Pozdrawiam,

Thay

Dzieki z gory. Parker Blue-Black mi nie podpasowal i szukam czegos fajniejszego, akurat Sheaffera mozna w tej dziurze, w ktorej mieszkam kupic w skepie.

Trafiłem na czarnego Viscontiego w starym, szklanym "grzybku". Oczywiście, zabezpieczyłem artefakt. :P

Odczuwam niczym nieuzasadnioną euforię na widok kawałka złotej blaszki z irydową kulką na końcu.

Kolejne Pelikany:

4. Brilliant schwarz

5. Brilliant grün.

Jak ja lubie wykupywac asortyment sklepu...

Jeszcze mam braun mit blau schwarz. Oraz violett w nabojach. Wspomnialem kiedys, ze je kolekcjonuje? ;)

lamy niebieski.

A jak się sprawuje? Ja ostatnio kupiłem Lamy Blue Black, ale szczerze byłem trochę zawiedziony, bo prawdę mówiąc liczyłem na iron gall ;)