Jump to content

Igrius

Użytkownicy
 • Posts

  135
 • Joined

 • Last visited

About Igrius

 • Birthday 05/03/1982

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Piękny Dolny Śląsk :).
 • Zainteresowania
  A komu tym zawracać głowę. ;)

Recent Profile Visitors

600 profile views

Igrius's Achievements

F

F (3/6)

 1. Bez przesady, przecież gust gustowi nie równy. Ja się długo opierałem przed Lamy Safari, a teraz mi to pióro sporo przynosi frajdy z pisania. Do tego bardzo praktyczne na codzień. Tak się zastanawiam Tomku, bo z Ciebie to taki skrupulatny forumowicz. Jest gdzieś zestawienie, które z piór chińskich są odpowiednikami "starych" marek? Może nie rzuciłbym się na tą 51, ale coś mnie do niej przykuwa. Może sentyment do tej czerwieni. Pozdrawiam I.
 2. Wiesz, nie przejmuj się tym. Ważniejsze są wrażenia z pisania. O to w pisadłach chodzi. I.
 3. Z tym nie mam problemu. Mam już zakręcane pióro. Ma nawet plus, nie przecieknie w razie awarii. Recenzję znam. Tyle, że po prostu brakuje tego wzięcia do ręki, żeby zobaczyć czy 580 będzie mi dobrze leżeć w dłoni, czy nie. Tylko i aż tyle. Jedno "macnięcie" i wszystko będzie wiadome. Swoją drogą ta 580 chodzi mi po głowie już dłuższy czas, a z nią i ta specjalna butelka wygodna do napełniania "piston'a".
 4. A masz może TWSBI? Ja niestety nie miałem u kogo wziąć do ręki. Tak się zastanawiam, mini, czy 580? I.
 5. Ładny, intensywny, soczysty. A masz może zielony #5? Trzeba będzie się chyba skusić. I.
 6. Najważniejsze, to być zadowolonym. Edelsteina miałem, Iroshizuku jeszcze nie. Pozdrawiam
 7. Poproszę próbkę pisma. Zastanawiałem się nad odcieniem #5. Ale chciałbym na żywo go zobaczyć. I.
 8. A jak leży w dłoni? I jak się nim pisze? Wizualna strona też mi się podoba. Pytanie czy gwint nie przeszkadza w trzymaniu i pisaniu? I.
 9. @tom_ek, wiesz, najbardziej spolszczone słowo jakie widziałem, to: Dżesika (tak Pani w sklepie miała na plakietce). Design akurat mnie nie razi. Ale gramatyka i błędy ze szkoły podstawowej klas I-III, już bardzo. Pozdrawiam
 10. @derywatMoże to nie całkiem w temacie, ale ja taką różnicę zauważam w kawie. Jak kupię w Niemczech np popularnego zielonego Jacobsa w ziarnie, to bije on na głowę jakością ten sam produkt kupowany w PL. Więc nie zdziwiłbym się, gdyby i tu była różnica. Chyba nie jesteśmy zbyt cenionym rynkiem. Pewnie jak by poszukać, to w DE ten atrament może być tańszy. Ale jest jeden plus. Sklep, z którego korzystam (znany we Wrocławiu od piór) zaopatruje się bezpośrednio w DE w atramenty Lamy. Dowiedziałem się przypadkiem, bo od 4 miesięcy nie mogę go u nich kupić. Właścicielka przeprosiła tłumacząc, że jest problem z przekraczaniem granicy i że nie jestem jedyny, który o ten atrament pyta. I.
 11. Temat dinozaur, ale czy jest gdzieś tutaj może recenzja tego atramentu? Albo może nie tyle stricte recenzja, co prezentacja skanu jego barw?
 12. Najlepiej wypracować sobie swoję metodę. Ja akurat napełniam strzykawką, ale dlatego, że w długich nabojach, a takich tylko używam, mieści się więcej atramentu, niż w konwenterach. Te zresztą też można z czasem zużyć. Jest jeszcze jedna metoda, której forumowicze nie wskazali, a dla porządku należałoby i ją podać. A manowicie pióra TWSBI i ich rozwiązania z tankowaniem ze specjalenej firmowej butelki. Ale to zostawiam jako raczej ciekawostkę. Stacjonarnie raczej tego pióra nie kupisz. A ja już tak mam, że jak czegoś nie dotknę, to nie kupuję. Choć od długiego czasu mnie pióra tej marki interesują. I.
 13. Nie każdy to lubi, ale można przecież uzupełniać zawartości naboi - zakraplacz/strzykawka. Co do piór "zakręcanych", to chyba większy wybór jest w przypadku, gdy sekcja nie jest metalowa, ale z tego co widzę, to preferujesz te pierwsze, wiec nie będę tutaj przytaczać konkretnych modeli. I.
 14. Właściwie od jakiś 7 lat "ujeżdżałem" Dark Green - Pelikana. Ostatnio zakupiłem pióro do codziennej "orki" Lamy Safari (jak mi się nie podobało z wyglądu, tak fantastycznie mi się nim pisze) i do tego oryginalne naboje zielonego, żeby potem móc "tankować" innymi atramentami. Kolor mi się spodobał, żywszy, jaśniejszy. Teraz ten Pelikana mi się za ciemny wydaje. Do testowania mam jeszcze Watermana Harmonius Green, który będę testować (ze względu na pandemię nie mieli w butelce koloru Lamy). Ale już widzę, że pewnie eksperymentów będzie ciąg dalszy. Jednak mimo bardzo rzeczowych testów atramentów na forum kolory atramentów na "żywo" są jednak inne. Teraz nie wiem, gdzie wyląduje z gustem. Pewne jest, że będzie to zielony, bo piszę nim jako podstawowym kolorem. Zdecydowanie będzie to miała być zieleń żywa zielona pełną piersią. Dobrze gdyby do tego atrament był chociaż odrobinę wodoodporny, ale z tego co kojarzę, to będzie z tym ciężko. @tom_ekco sądzisz o zieleniach KZW? Jak widzę atramenty galusowy to mi się zapala czerwona lampka. I.
 15. Tom_ek, jest coś czego nie masz? A tak z innej beczki, Twój ulubiony zielony? I zielony w miarę wodoodporny?
×
×
 • Create New...