Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

Przede wszystkim zależało mi na Oxblood. Jakoś tak mi się z cyrografami od razu skojarzyło :D (i się nie zawiodłem). Gdzieś, nawet tu na forum, czytałem, że jest on zbyt brązowy i sugerując się czyjąś opinią zacząłem tego brązu szukać. Z powodzeniem. ALE: Kiedy poczęstowałem zapisaną nim kartkę mocniejszym światłem, ink od razu pokazał swoją prawdziwą moc... Swoją ciemną stronę. Cudny, bordowy prawie kolor. Gdyby się nagle Mefisto pojawił z propozycją, tym właśnie atramentem była by spisana.

Co do Chocolate Brown i Ancient Copper, to nie zachwyciły mnie aż tak bardzo, chociaż oba bardzo przyjemne. No może Ancient Copper odrobinę zbyt jasny jak na mój gust. Na pewno będzie się wyróżniał na tle czarnego/krwistoczerwonego atramentu (notatki)

Chocolate Brown jest bardzo fajną alternatywą dla zwykłego czarnego koloru. Ma w sobie to coś. Kolor intensywny, ale to chyba wszystkie Diamine tak mają. Czekoladą bym tego nie nazwał. Raczej bardzo ciemnobrązową skórą. Swoją drogą: Albo mam w Diplomacie stalówkę flexującą, albo piórko potrzebuje rozpisania, bo żeby uzyskać intensywniejszy kolor muszę mocniej docisnąć stalówkę. Chyba,że wiecie coś, czego ja nie wiem.

Zapisałem każdym może po jednym zdaniu, więc technicznie nic powiedzieć nie potrafię, tym bardziej, że nie mam o tym pojęcia te "creepingi" itd.

Wiem, że schną w bardzo przyzwoitym czasie. I to chyba tyle.

Chyba się zakochałem w Diamine redface

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mając na uwadze forumowe pióro, zaopatrzyłem się w konwerter Z24 Lamy.

fd904de7ef6bdde2.jpg

Ale tak głupio mi było wydać 6 zł za przesyłkę dla towaru o wartości 15 zł, więc dokupiłem butelkę atramentu.

Przy takich zakupach stosunek kosztów przesyłki do wartości zakupów stał się do zniesienia. :P

f1552c6d33976e37.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z nowym piórem nabyłem sobie WM Absolute Brown Ink. Zobaczymy, czy zda egzamin w codziennym użyciu.

hmmm pierwszy raz słyszę tą nazwę. czy to kolejna odsłona havany, czy może kolor się różni (na zdjęciach z gouletpens wygląda ciut bardziej czerwono)?

edit: OK. już wszystko jasne. to tylko nowa nazwa :)

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...