Skocz do zawartości

TWSBI Diamond 580 Clear


rbit9n

Polecane posty

Łatwo się pomylić. 530, 540 i 580 są do siebie bardzo podobne i różnią się tylko szczegółami. 530 była tylko clear, 540 w 5 wersjach kolorystycznych, a 580 na razie tylko clear. Następne kolory są w planach, ale nie mówi się o powtarzaniu kolorystyki 540 i VAC, a o kompletnie nowej gamie.

Na razie pojawiła się Micarta wersja 2 o zmienionej skuwce (z dodatkowym uszczelnieniem) i zmodernizowanymi stalówkami.

Tu, póki co, dotychczasowy "dorobek":

gallery_10_8_1513146.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Widziałam (w necie) tę nową Micartę, trochę mnie rozczarowało, że nadal jest to pióro na konwerter. Niby nic w tym złego, ale po bajeranckich systemach napełniania oferowanych przez TWSBI w modelach sporo tańszych jest pewien niedosyt. Niemniej Micarta, zwłaszcza bezskuwkowy wariant, kusi, oj kusi. Ciekawa jestem sławetnego zapachu Micarty oraz tego, że podobno pięknie się starzeje. Bardzo zen jest to pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamon, zniszczyłeś mnie... Ja tu zbieram na TWSBI, wściekam się, że taki dolar drogi i nie kupię, a tu prosz, sławna walizeczka... Złoty człowiek :D

Piter, wybacz! Nie miałem zamiaru nikogo niszczyć. Po prostu jestem fanem TWSBI. Na spotkaniu w Warszawie będzie można spróbować, przymierzyć do ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się pomylić. 530, 540 i 580 są do siebie bardzo podobne i różnią się tylko szczegółami. 530 była tylko clear, 540 w 5 wersjach kolorystycznych, a 580 na razie tylko clear. Następne kolory są w planach, ale nie mówi się o powtarzaniu kolorystyki 540 i VAC, a o kompletnie nowej gamie.

[...]

530 od 540 bym nie odróżnił, ale na pierwszy rzut oka, te dwie można odróżnić od 580. po czym? po chromowanych pierścieniach, jednym na korpusie przy pokrętle tłoka, drugim na sekcji, a właściwie na. no dobra, upraszczając na sekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530 od 540 bym nie odróżnił, ale na pierwszy rzut oka, te dwie można odróżnić od 580. po czym? po chromowanych pierścieniach, jednym na korpusie przy pokrętle tłoka, drugim na sekcji, a właściwie na. no dobra, upraszczając na sekcji.

Bodaj jedyna różnica pomiędzy 530 i 540 to skok tłoczka. W 540 tłoczek można przesunąć głębiej, więc zmieści się więcej atramentu. Ale jeśli masz w ręku tylko jedno z tych piór - można się pomylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

zastanawia mnie jedno. jak poznać czy w piórze jest stalówka Bocka czy JoWo i czy można wymienić stalowego drapaka na coś złotego.

 

Edith (Piaf). znalazłem, że pasuje stalówka od pelikana M400. i teraz mam zgryz, bo myślałem, żeby sobie kupić pelikana M405, ale skoro ponoć można przełożyć stalówkę, to sam nie wiem, czy kupować nowe pióro, czy tylko stalówkę. jak to śpiewał dr Jakub Sienkiewicz: "poradźcie mi ludzie, bo nie wiem niestety."

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytanie do tych, którym zdarzało się kupować TWSBI ze strony producenta. Ile sobie liczą za przesyłkę do Polski? Podałem im w danych konta swój adres, włożyłem do koszyka 580 i twierdzą że $0, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć. Jakby to jednak prawda to razem z podatkiem chyba zmieściłbym się w 200zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którym zdarzało się kupować TWSBI ze strony producenta. Ile sobie liczą za przesyłkę do Polski? Podałem im w danych konta swój adres, włożyłem do koszyka 580 i twierdzą że $0, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć. Jakby to jednak prawda to razem z podatkiem chyba zmieściłbym się w 200zł. 

jak napisał Jarek, ślą fedexem.

w kopercie.

na kopercie wartość 15$.

omijasz cło.

nie przechodzisz przez start.

nie otrzymujesz premii 400$.

paczka "idzie" cztery dni.

aczkolwiek, jako że kierowcy zawiedli ministra Sam-Wiesz-Którego, to w sumie z cłem może być różnie teraz.

aczkolwiek nie lamy 2k z HK puścili wolno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Czy fka nie jest zbyt cienka? Mam obawy czy nie nie będzie drapał czy coś?

mam EF. gładko to ona nie pisze (porównując do złotej EF w lamy 2k), słychać lekkie skrobanie, ale papieru bynajmniej nie drze. przy czym chodzą słuchy, że F jest kapkę gładsza niż EF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...