Skocz do zawartości

@tramentoteka


Wieczny wagarowicz

Polecane posty

Dziś najbardziej klasycznie jak tylko można: Waterman... [KLIK]

A poza wszystkim: jest to jeden z najpiękniejszych zielonych atramentów jakie znam. No i moje ukochane pióro, które jest ze mną od połowy lat siedemdziesiątych: Waterman Graduate - jeszcze w starej wersji, z wykończeniem obok stalówki w kształcie litery 'W'.

4568waterman-Harmonious-Green.jpg

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minuty temu, Kleks napisał:

Dziwne to trochę, bo atrament zielony, a etykietka i pudełko niebieskie.

Ale plama w poprawnym kolorze...

 

4 minuty temu, Kleks napisał:

A próbowałeś Dark Green Pelikana 4001? Bo wydaje mi się, że podobny.

Nie... Mam tylko fiolety i niebieskie od Pelikana...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ljasinskipl napisał:

chciałbym jeszcze kilka atramentów, to nie objaw choroby

Mylisz się... Obaj jesteśmy chorzy na atramentozę... I to chyba jest ostatnie, nieuleczalne stadium... :rechot:

1 godzinę temu, ljasinskipl napisał:

Super wątek, dzięki

:zdrowie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardgraph jest raczej znany z typowych, 'atramentowych' butelek. Ale produkowana jest także linia w innych, małych - bo zaledwie 10 ml - butelkach.
Zielony paprociowy - to taki bardzo jasnozielony. Jak na mój gust - do codziennego użytku trochę za jasny. Ale de gustibus...
Więcej zdjęć i test - TUTAJ

Standardgraph-Fern-Green5.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tom_ek napisał:

A gdzie to wyczaiłeś? Podasz namiary?

https://skrzynkizdrewna.pl/pl/skrzynka-drewniana-z-szufladka-na-czekoladki-106083-z.html

Wprawdzie niby na stanie nie ma, ale napisz do nich to się okaże, że są. U mnie tak było. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no Twoja @depeszka to jest full wypas, a moja taka zgrzebna, siermiężna i... rustykalna. 
Tyle, że mnie bardziej interesują atramenty a nie pióra, więc siłą faktu mam ich mniej - to raz. A dwa: jakoś tak nie mam do nich specjalnie serca... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Nie, no Twoja @depeszka to jest full wypas, a moja taka zgrzebna, siermiężna i... rustykalna. 
Tyle, że mnie bardziej interesują atramenty a nie pióra, więc siłą faktu mam ich mniej - to raz. A dwa: jakoś tak nie mam do nich specjalnie serca... 

A mnie serce boli jak widzę moje pióra ściśnięte w małym piórniczku 😂😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, depeszka napisał:

A mnie serce boli jak widzę moje pióra ściśnięte w małym piórniczku 😂😅

Na 'podręczny' sprzęt piszący, taki 'codzienny', używam takiego piórnika. Od lewej: ołówek automatyczny 0,5 mm, Ted Baker, Waterman Graduate, Poky (to taki chiński wynalazek), Black Forrest, jakiś długopis, ołówek automatyczny Koh-I-Noor i kolejny chiński wynalazek (ale genialny! wielki i ciężki, ponad 50 g!)

RLCfrpg.jpg

NBBqpNY.jpg

yOcidFo.jpg

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się kiedyś z atramentem pod nazwą Karkos? Nie? Ja do niedawna też nie. Ale gdy się spotkałem, dałbym sobie rękę odciąć, że to chińska atramentowa efemeryda. A tu skucha: byłbym bez ręki! Bo okazało się, że Karkos ma w produkcji co najmniej dwie rożne linie atramentów, a butelki, w które jest rozlewany, mają na spodzie wytłoczoną nazwę. Topowa marka toto zapewne nie jest, ale w kolekcji mam... 
Więcej zdjęć i test - [TUTAJ]

karkos-green1-887x887.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Na 'podręczny' sprzęt piszący, taki 'codzienny', używam takiego piórnika. Od lewej: ołówek automatyczny 0,5 mm, Ted Baker, Waterman Graduate, Poky (to taki chiński wynalazek), Black Forrest, jakiś długopis, ołówek automatyczny Koh-I-Noor i kolejny chiński wynalazek (ale genialny! wielki i ciężki, ponad 50 g!)

RLCfrpg.jpg

NBBqpNY.jpg

yOcidFo.jpg

Ja przy sobie noszę tylko trzy pióra 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tom_ek napisał:

Możesz podać jakiś link? Nie mogę znaleźć ani na eBay'u, ani na ali.

Naści Jaguś:

https://www.ebay.ie/itm/Waterman-Bottled-Ink-25ml-Bottle-for-Fountain-Pens-10-Colours/273907810057?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=573764916439&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...