Skocz do zawartości

Metalowe pióro na lata


Polecane posty

Przez ostatnie kilka lat używałem Waterman Hemisphere, które służyło mi dość dobrze. Atrament raczej nie zasychał, kreska była dość cienka. Pióro było całkiem dobrze wykonane, podobał mi się dość prosty, metalowy design. Co najważniejsze jednak, pióro było wytrzymałe. Przeżyło kilka lat noszenia w kieszeni, upadania z biurka, nierzadko stalówką w dół i nie zawiodło mnie, dopóki go nie zgubiłem. Szukam godnego następcy dla niego, Co ważne, pióro musi być na takie same naboje. Mam jeszcze bardzo dużo nabojów, które zakupiłem do watermana i nie chciałbym ich zmarnować. Oprócz tego, powinno być też dość niezniszczalne, jak wcześniej wspomniany hemisphere. Noszenie w kieszeni zapewne dalej może mieć miejsce, nie wykluczam też upadków. Nie chciałbym go zmieniać, więc fajnie gdyby wytrzymało przynajmniej kilka lat takiego użytkowania. Używane będzie głownie do notowania, ewentualnie jakieś małe rysunki. Kwota jaką chcę na to przeznaczyć to koło 150zł, jednak jeśli dorzucenie trochę pieniędzy ma znacząco wpłynąć na komfort użytkowania lub trwałość, rozważę takie propozycje. Raczej nie interesują mnie pióra zakręcane, wolę tradycyjną skuwkę. Widziałem, że polecane są jakieś pióra z Aliexpress, jeśli miałoby tak wyjść taniej, to chętnie poczekam na pióro jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzę zaraz na te faber castelle. Wiem, że hemisphere jest całkiem dobre i sprawdzone, ale myślałem, że może są jakieś perełki, o których nie słyszałem, które mogłyby okazać się jeszcze lepsze.

Jeszcze takie dodatkowe pytanie: czy przy tej klasy piórze bardzo ważny jest atrament? Zależało mi na różnokolorowych nabojach i zakupiłem w Auchan bodajże paczkę różnokolorowych nabojów. Kolory są calkiem przyzwoite, pióro całkiem ładnie sobie z nimi radzi. Czy taki tani atrament może niszczyć pióro?

Edytowano przez fulaphex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie dodatkowe pytanie: czy przy tej klasy piórze bardzo ważny jest atrament? Zależało mi na różnokolorowych nabojach i zakupiłem w Auchan bodajże paczkę różnokolorowych nabojów. Kolory są calkiem przyzwoite, pióro całkiem ładnie sobie z nimi radzi. Czy taki tani atrament może niszczyć pióro?

Nie. Jeśli atrament kupujemy w sklepie, nie ma obaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tombow Havana, Inoxcromy Wall Street. To troszkę większe pióra na naboje standardowe o bardzo dobrych właściwościach. Bardzo tanie metalowe pióra to też w większości chińskie: Jinhao, Baoer, Picasso, Crocodyle itp. Chińskie to trochę loteria ale moje w większości są bardzo dobre. Zresztą moim zdaniem jakość chińskich piór znacznie wzrosła. Są tak tanie, że mogą służyć jako drugie, trzecie pióro.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ciężko będzie z dostaniem Faber Castella we Wrocławiu. Chciałbym sobie zamówić oba modele przez internet, sprawdzić jak wyglądają na żywo i napisać nimi kilka zdań, żeby zobaczyć, którym wygodniej mi się będzie pisało. W przypadku zamawiania rzeczy przez internet, przysługuje mi prawo zwrotu towaru w ciągu 14 dni. Czy sądzicie, że jest możliwość załatwienia czegoś takiego, czy raczej sprzedawca się na takie coś nie zgodzi? Ewentualnie, może znacie miejsca we Wrocławiu, w których takie pióro będę mógł przetestować?

Edytowano przez fulaphex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie na tej stronie jest. Ja niestety trafiłem na coś, co wydaje się być ich starą stroną i niestety dalej w google wyskakuje jako pierwsze, przynajmniej u mnie. Czy w stalówce pozwolą mi napisać kilka zdań takim piórem? Bo domyślam się, że ze zwykłym pomacaniem nie powinno być problemu.

Edytowano przez fulaphex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie na tej stronie jest. Ja niestety trafiłem na coś, co wydaje się być ich starą stroną i niestety dalej w google wyskakuje jako pierwsze, przynajmniej u mnie. Czy w stalówce pozwolą mi napisać kilka zdań takim piórem? Bo domyślam się, że ze zwykłym pomacaniem nie powinno być problemu.

Bo google to badziewie i oprócz szpiegowania nie robi nic pożytecznego. W duckduckgo.com wyskakuje sklep-scryba.pl przed ich starą stroną.

 

Nie wiem czy Ci napełnią to pióro. Myślę, że raczej, ale nie jestem pewny. Mimo wszystko te stalówki są naprawdę dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze z innej beczki. Czym się kierować przy wyborze grubości stalówki, poza oczywistym, wyglądem kreski. Nie wiem, jakiej grubości stalówkę w hemisphere miałem, w parkerach vector, którymi wcześniej pisałem chyba zawsze miałem F. Zastanawiam się nad EF lub F. Zapewne końcową decyzję podejmę i tak w stalówce, jeśli dadzą mi porównać obie kreski. Tak czy inaczej, chciałbym wiedzieć czy różnice pomiędzy stalówkami są tylko w grubości kreski, czy może jest coś nieoczywistego w tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konis Dzieki wielkie, ale raczej wolalbym jakies konkretnie metalowe pioro. 

 

Wolisz jakieś "konkretnie metalowe pióro", czy pióro, które wygląda na "konkretnie metalowe"?

Bo trudno o bardziej konkretnie metalowe pióro niż Laureat. To po prostu pokryta twardym lakiem mosiężna rurka z plastikowymi drobiazgami typu sekcja, czy zakończenie korpusu na które nasadza się skuwkę.

56fbaa2d2b99cd72.jpg

a1537af08e166437.jpg

Co do wyboru stalówki, to odradzam EF, bo kreśli zbyt rachityczną kreskę. F  Parkera, to mniej więcej jak M u Watermana.

Pozostałe grubości są do przyjęcia. Tu masz trzy grubości stalówek - F, M i L Watermana. Są to co prawda stalówki złote z Watermana Preface, ale ich wielkość jest taka sama jak w Hemisphere.

c239553798f71973.jpg

7c2272f39aeaa006.jpg

adc64bf91f668f46.jpg

A że pasują do Hemisphere, to widać na mojej Hemisphere ze stalówka od Preface.

e75ec9d9e9af6d4b.jpg

52cc1802fb33d195.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...