Jump to content

Jinhao 601 - recenzja


Pawel88

Recommended Posts

Dotrzymuje słowa i przedstawiam Wam moje odczucia na temat pióra wiecznego Jinhao 601.

Na owe pióro długo nie mogłem się zdecydować, a to za sprawą kilku dostępnych kolorów.Sprzedający u którego je zakupiłem oferował je w barwie czerwonej, białej oraz czarnej (także czarny mat).Zdecydowałem się na te pierwszą.Z tego co mi wiadomo pióro jest także niebieskie oraz może być "pozłacane".Napisał bym ile za nie zapłaciłem, ale nie wiem czy jest ot zgodne z regulaminem forum, ale chętni znajdą bez problemu tą informację

Narzędzie piśmiennicze wykonane jest z bardzo dobrej jakości metalu.Sekcja pokryta jest chropowata gumą lub plastikiem (sam nie wiem co to jest za materiał)przez co palce się nie ślizgają.

Stalówka nie ma literowego oznaczenia, chociaż na jej odwrocie widnieje cyfra 8.Nie jest ot mokre, ani suche pióro.Według mnie linia jest między F a M.Owa stalówka pisze gładko, nie drapie, przy pisaniu wydaje podobne dzwięki do tych jakie można usłyszeć przy pisaniu innymi modelami Jinhao.

System napełniania to konwerter dołączony do zestawu, oraz co ciekawe pasują naboje Watermana.

Sprzęt być może przez wspomniane naboje nie chce współpracować z firmą Rhodia.Na jej produktach linia jest bardzo słaba, a po kilku minutach robi się jeszcze bledsza.

Wymiary :

Pióro zamknięte-ok 14,5 cm

Pióro otwarte-ok 13,8 cm

Nie mam teraz możliwości zważenia, ale obstawiam wagę zbliżoną do Watermana Hemisphere.

Skuwka jest zatrzaskowa, przy zmykaniu/otwieraniu pióra słychać ciche "klik".Jej dół zaopatrzony jest w dolny pierścień, na którym widnieje napis marki, a z drugiej strony numer modelu.

Koniec zaopatrzony jest w czarną, dużą kropkę.

Podsumowanie : Za te pieniądze pisze się rewelacyjnie.Według mnie lepiej niż Watermanem Hemisphere oraz Parkerem Frontierem.

Jak widać nie zawsze wysoka wartość artykułu wyrażona w pieniądzach oznacza jego lepszą jakość.

Warto te pióro zakupić, a w przypadku zgubienia nie będziemy przeżywać zmarnowanej kasy.

Żałuje, że nie dorwałem go w niebieskim kolorze.

Pozdrawiam, Paweł88

post-3511-0-35625700-1456066356_thumb.jpgpost-3511-0-81938400-1456066356_thumb.jpgpost-3511-0-26421900-1456066357_thumb.jpg

post-3511-0-56437000-1456066192_thumb.jpgpost-3511-0-22103700-1456066193_thumb.jpgpost-3511-0-69068000-1456066193_thumb.jpg

post-3511-0-21459400-1456066194_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Paweł, dzięki za recenzje -- dobrze się ją czytało, o szczegóły mnie interesujące, dopytałem się na PW  :thumbup:

 w najbliższym czasie zakup, ale w wersji GOLD.

 Dla zainteresowanych, waga piórka Jinhao 601 to ---- 29g

Nie otrzymałem wiadomości.Dobra źle przeczytałem.Chodziło o poprzedniewiadomości

 

Fajna recenzja. Trochę brakuje mi zdjęcia z założoną skuwką.

Kurna rzeczywiście nie dodałem takiego.Jutro to uzupełnię.

Edited by Pawel88
Link to comment
Share on other sites

Nie otrzymałem wiadomości.Dobra źle przeczytałem.Chodziło o poprzedniewiadomości

 Tak Paweł chodziło o poprzednie wiadomości --- informacyjno - techniczno - edukacyjne, na PW.  :D

 Widzę że faktycznie na naboju lepiej pisze, jak na tłoczku ---- bardziej mokro

 Ale co do stylu pisma ---------------------- to może przemilczę :P

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia jeszcze nie zrobiłem, za co przepraszam.Musze dodać ważną informację.Pióro pochłania straszne ilości atramentu.Dwa, a nawet trzy razy szybciej wypisuje wkład piszą 601ką niż Watermanem Hemisphere.Kreska nie jest bardzo mokra, więc nie wiem gdzie się podziewa atrament  B) Mimo wszystko nadal podtrzymuje moje zadowolenie z zakupu.

Link to comment
Share on other sites

Dwa, a nawet trzy razy szybciej wypisuje wkład piszą 601ką niż Watermanem Hemisphere.Kreska nie jest bardzo mokra, więc nie wiem gdzie się podziewa atrament B)

Pewnie gdy nie patrzysz odlewa gdzieś na bok atrament i go odsprzedaje innym piórom ;-)

Ciekawe z czego to wynika, bo jeśli nie ma dwukrotnej różnicy w grubości kreski, to musi być ona bardziej nasycona. Tyle atramentu raczej nie wyparowywuje.

Edited by notesopis
Link to comment
Share on other sites

 Za te pieniądze pisze się rewelacyjnie.Według mnie lepiej niż Watermanem Hemisphere oraz Parkerem Frontierem.

Jak widać nie zawsze wysoka wartość artykułu wyrażona w pieniądzach oznacza jego lepszą jakość.

Odważne twierdzenie, jeśli dobrze oceniam próbkę statystyczną - zbyt odważne. Niektóre z tanich Chinoli przechodzących przez moje łapki pisało rewelacyjnie, natomiast ich bliskie rodzeństwo - parszywie.

 

Do większości tańszych azjatyckich modeli mam zastrzeżenia w kwestii trwałości - chętnie zdobywają luzy, szczególnie na skuwce.

 

Temu konkretnemu modelowi, tak wyraźnej "inspiracji" Sonnetem nie mogę wybaczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ostatnio "przerzuciłem" się na pisanie Hemisphere, a co za tym idzie Jinhao rzuciłem w kąt.Po ponad 3 tygodniach wróciłem do niego.Przed zaczęciem pisania byłem przekonany, że nie wystartuje od razu.Ku mojemu zdziwieniu tak nie było.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w kuchni pióro Bic, bez nazwy, albo przynajmniej nie pamiętam nazwy, kupione bo fajnie niebieskie i przecenione z 13 na 8zł, załadowałam doń nabój no name za 10gr i kiedy bym go nie chciała użyć, i nie ważne jak długo by leżało nieużywane, zawsze pisze. Zawsze.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w kuchni pióro Bic, bez nazwy, albo przynajmniej nie pamiętam nazwy, kupione bo fajnie niebieskie i przecenione z 13 na 8zł, załadowałam doń nabój no name za 10gr i kiedy bym go nie chciała użyć, i nie ważne jak długo by leżało nieużywane, zawsze pisze. Zawsze.

Mam podobne piórko (niebieskie, przezroczyste) i faktycznie gdy go używałem, to było podobnie niezawodne. Inna sprawa, to JAK pisało, ale niewątpliwie pisało ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...