Skocz do zawartości

Obiecałem... Omasy pokazać lepiej...


Ender

Polecane posty

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przymierzałem się do Paragona w czerwonawym Arco, ale po tej ilustracji zastanawiam się, czy to nie Ogiva bardziej mnie ucieszy.

Enderze, z ciekawości - czy wśród tych zbiorów masz jakiś egzemplarz szczególnie lubiany, i dlaczego?

 

Oj,...

 

ciężko,...

 

ale chyba najbardziej pod względem kształtu i to w kontekście uchwytu, to najfajniej pisze się 360-tką,...

 

jest jak dla dzieci,...

 

wyglądu kształtu to zdecydowanie Ogiva, każda...

 

ze względu na kolor to najbardziej Green Saft i Burkina,...

 

a ze względu na stalówkę to najfajniejsze są w zestawie kaligraficznym na 90-cio lecie, fleksująca i Italico,...

 

ale jakbym miał wybrać tylko jedno z tych szesnastu,...

 

to padłoby na to...

 

CUup3kQ.jpg

 

po lewej,...

 

czyli Ogiva Saft Green z fabrycznym stubem,...

 

a może,...

 

no sam nie wiem czy nie fajnej się pisze fabryczną italiką z zestawu...

 

o tą...

 

13kcvg1.jpg

 

kurcze ciężko, naprawdę ciężko wybrać tak tylko jedno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta italika z zestawu nie jest opisana jako BBB? Wykończenie Omasów wygląda nawet cudownie na filmach, muszą naprawdę cudownie wyglądać na żywo. Gdzieś w Warszawie można je obejrzeć?

Italika z zestawu jest opisana Italico, tak beszczelnie ;) na wierzchu stalówki, co zresztą jest po części widoczne...

I do BBB, które mam w zestawie 90 ICON - brakuje jej w obu wymiarach powierzchni styku

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a ze względu na stkurcze ciężko, naprawdę ciężko wybrać tak tylko jedno...

 

Też miałbym taki dylemat, Enderze. Ale skoro już jest Ci tak dobrze, trochę zmartwień nie zaszkodzi :) Dzięki za odpowiedź.

 

Moją pierwszą reakcją na Burkinę było totalne zgorszenie, ale po kilku miesiącach uznałem tę wersję za priorytet kolekcjonerski. Nie tylko świeża i niespotykanie oryginalna, ale też z potencjałem na jedną z "ikon epoki" w przyszłości. No i właśnie finalizuję takiego 360, którego nigdy jeszcze nie trzymałem w ręku, a Ty chwalisz właśnie za komfort pisania.

 

Jest już Phaeton, jest drewniana Ogiva, którą niebawem się pochwalę, pewnie będzie i 360. Stanowczo brakuje mi Arco z fasetkami. I tu pojawia się dylemat - brać Milorda, czy najnowszego Paragona, który rozmiarem i przyciężką stylistyką wybitnie odpowiada mojemu jarmarcznemu gustowi. \

 

Miałeś kiedyś z takim do czynienia, jak wypada jakościowo? Są sporo droższe od Milordów, za to nieznacznie odbiegają od cen transakcyjnych modelu Extra, w przypadku których nie mam szczęścia w licytacjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
w wyborze pomiędzy nowym,  a milordem to jednak paragon wygrywa

Więc posłuchałem, za dwa tygodnie spodziewam się mieć w łapkach nowego Paragona.

 

W międzyczasie wpadł 360 w Burkinie. Po małych przejściach, ale cena rekompensuje otarcia. Zgadzam się absolutnie z Twoją opinią co do stalówki i kształtu, niczym jeszcze tak wspaniale mi się nie pisało. Przypisuję mu własności wręcz magiczne - moje pismo zaczęło wyglądać akceptowalnie. Ciężko mi się z nim rozstać na noc :)

 

Jednak podziel się proszę spostrzeżeniami - czy dosyć spory luz skuwki jest przypadłością wszystkich 360?

Edytowano przez Wodnik Olszynek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...