Skocz do zawartości

Pierwsze pióro


rzuf

Polecane posty

Hej szukam niedrogiego pióra do około 70zł (16lat brak stałego źródła dochodu) I nie chce wydawać wiecej na swoje pierwsze pióro. Myślałem nad Parkerem Vectorem ale ma swoje specjalne naboje co mnie troche zniecheca. Jest mozliwość kupienia tłoczka albo napełnianie dużego naboju zwykła strzykawką. Jestem otwarty na propozycje. Pióro może być na zwykłe naboje albo te takie tłokowe. Dziękuje za rady i proszę o wyrozumiałość. Młody głupi dopiero się uczy..   ;)

Edytowano przez ArielN
Przywrócenie treści na prośbę autora.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Parker Vector

 

i wiem że poleje się teraz na mnie fala krytyki że się nie znam i w ogóle ale sama miałam w tym roku podobny problem :D
 

A dlaczego polecam Vectora? Bo można go kupić za ok 50zł (na stronie Parkera za 44 chyba) a nalewać do niego można najtańszy chiński atrament i będzie nawet znośnie pisać :D i nawet grubość linii będzie idealna

Edytowano przez Mahda404
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post nieaktualny. Ps jak to usunąć?

 

Cześć Rzuf! Na przyszłość nie usuwaj treści postu, gdy uzyskasz odpowiedź na pytanie. Idea forum bazuje na wymianie informacji, więc warto zachować całość dyskusji na przyszłość, tak aby skorzystać mogli inni :). Pytałeś o warte polecenia niedrogie pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego polecam Vectora? Bo można go kupić za ok 50zł 

To prawda  :)

 

 nalewać do niego można najtańszy chiński atrament

To też prawda  :)

 

 i będzie nawet znośnie pisać :D

 

Tylko kto to zagwarantuje?  ;)  Parker? :D

 

 

 i nawet grubość linii będzie idealna

 

A to już przykład wielkiej ufności  :)

Bo ja w tej kwestii jestem raczej sceptykiem. A dlaczego?

Bo mam ze trzy Vectory  ;)  I nie ma czym się chwalić. Bo każdy pisze jak chce. I dodam, że mam też garstkę chińskich piórek, które można kupić od 1 zł. I można nalewać do nich najtańszy chiński atrament. I na ogół piszą znośnie, a niektóre nawet miło. Tylko nikomu nie jestem w stanie zagwarantować, że jutro będą fajnie pisać.

 

A wracając do moich Vectorów, to wszystkie moje piszą grubą krechą i leją ponad miarę. Taki ich urok ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Parker Vector

i wiem że poleje się teraz na mnie fala krytyki że się nie znam i w ogóle ale sama miałam w tym roku podobny problem :D

A dlaczego polecam Vectora? Bo można go kupić za ok 50zł (na stronie Parkera za 44 chyba) a nalewać do niego można najtańszy chiński atrament i będzie nawet znośnie pisać :D i nawet grubość linii będzie idealna

To ja rozpoczynam fale krytyki :-)

Po pierwsze Vector to koszt w granicach 25-35 zł (można też drożej i taniej). Po drugie za 50 złotych można dostać już Graduate'a który jest o wiele lepszym piórem, a w dodatku z uwagi na sposób napełniania można ładować go nabojami z marketu. Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, choć i tak wydaje mi się lepsze żeby na przykład dołożyć do Pilota MR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przywrócić pierwotną treść posta ale nie wiem czemu nie mam opcji "edutuj"
Więc treść bedzie tu:
Hej szukam niedrogiego pióra do około 70zł (16lat brak stałego źródła dochodu) I nie chce wydawać wiecej na swoje pierwsze pióro. Myślałem nad Parkerem Vectorem ale ma swoje specjalne naboje co mnie troche zniecheca. Jest mozliwość kupienia tłoczka albo napełnianie dużego naboju zwykła strzykawką. Jestem otwarty na propozycje. Pióro może być na zwykłe naboje albo te takie tłokowe. Dziękuje za rady i proszę o wyrozumiałość. Młody głupi dopiero się uczy..  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił Muji MoMA. Pojawiło się na polskiej stronie Muji  www.muji.com.pl (w tym momencie jest niestety zablokowana).

Powinno się zmieścić w budżecie lub bardzo nieznacznie go przekroczy. Pióro jest aluminiowe, ma bardzo przyzwoitą stalówkę, pasują do niego standardowe naboje international. Możesz też oczywiście dokupić jakiś konwerter.

A pióro wygląda tak:

MUJI-Fountain-Pen-cap-and-knurling.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił Muji MoMA. Pojawiło się na polskiej stronie Muji  www.muji.com.pl (w tym momencie jest niestety zablokowana).

Powinno się zmieścić w budżecie lub bardzo nieznacznie go przekroczy. Pióro jest aluminiowe, ma bardzo przyzwoitą stalówkę, pasują do niego standardowe naboje international. Możesz też oczywiście dokupić jakiś konwerter.

A pióro wygląda tak:

 

Kleks, masz fajne piórko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleks fajne to pióro :D Kupie ja jak zepsuje się mój vector... taaak kupiłem vectora za 30zł + długi nabój + strzykawka + igła + atrament hero z tesco za 75gr(ostatnia sztuka się na dolnej pólce walał to stwierdziłem, że biore) wrzuciłbym zdjecie ale nie moge :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak kupiłem vectora za 30zł + długi nabój + strzykawka + igła + atrament hero z tesco za 75gr(ostatnia sztuka się na dolnej pólce walał to stwierdziłem, że biore) wrzuciłbym zdjecie ale nie moge :/

Nie ma sprawy. O fotki Vectora nie jest trudno. Hero wiadomo jak wygląda. Może ciekawa byłaby strzykawka  :)

 

A póki co, to miłego pisania. I obyć zapragnął mieć inne pióra  :D  Bo pióromaniactwo to fajna choroba  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła strzykawka 2ml i igła z apteki ;) 25gr w sumie. najtańszy tłoczek to 10zł i ma 2 razy mniejszą pojemność w porównaniu do dużego naboju...
Pragnę mieć więcej piór... Trochę mi smutno, bo moja mama ma Watermana hemisphere i go nie używa, a leży i się kurzy. Gdyby był niebiesko stalowy to "pożyczyłbym" go sobie ale jest taki nie do końca srebrny ze złotym wykończeniem co mi się baaardzo nie podoba  :( Teraz mam pióro i szukam niezrobionych zadań domowych bo pisanie piórem, a długopisem to nie ma czego porównywać  ;) Na koniec powiem, że jestem mańkut i pisanie piórem kiedyś(podstawówka) było dla mnie katorgą..rozmazane notatki, brudna ręka i wszystko wokół. A teraz szkoła średnia i nie spodziewałem się powrotu do piór, a jednak tu jestem  :D

Edytowano przez rzuf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleks fajne to pióro :D Kupie ja jak zepsuje się mój vector... taaak kupiłem vectora za 30zł + długi nabój + strzykawka + igła + atrament hero z tesco za 75gr(ostatnia sztuka się na dolnej pólce walał to stwierdziłem, że biore) wrzuciłbym zdjecie ale nie moge :/

 

Gratulacje! Vectory to bardzo poczciwe pióra :).

 

Frontier_Vector_PWF.jpg

Źródło: archiwum własne

Bohaterowie zdjęcia: Frontier x 4, Vector x 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pisze tym sowim vectorkiem już ponad 2 tygodnie i wszystko jest cacy :D 

Przy okazji mam już cały arsenał strzykawek i igieł bo oryginalna heroinka ani niebieska, ani czarna mi się nie podoba. Co zrobić taki gust... Wiem, że jak trafie swoją wymarzoną proporcje to od razy robię 20ml  :D 

 

I dziękuje wszystkim dobrym ludziom za rady ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Powiedziałbyś gdzie w takiej cenie mozna dorwac Graduate'a? :P Pytanie w pełni serio

Dopiero teraz zauważyłem to pytanie. Wiem że odpowiedź spóźniona; to pióro można nabyć za takie pieniądze na aukcji allegro. Teraz nawet nówka jest za takie pieniądze

http://allegro.pl/oryginalne-pioro-waterman-graduate-z-napisem-i5887836595.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłam co to za grawer.  Kochanego Dziubaska to jeszcze jakoś można zaadaptować ;)

A tutaj zamiast łacińskiej sekwencji, od razu przetłumaczę: "nie ma zwycięstwa bez trudu", jest "nie ma zwycięstwa" i babol w postaci słówka "chram" ;)

 

Taki babol to większy wstyd niż Dziubasek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
28 minut temu, Cogito napisał:

"Ktoś" z pewnością, bo link jest z tego forum ^^"

 - Choćby tutaj Pan Kleks o nim napisał. :)

 

Dnia 17.11.2015 o 10:39, Pan Kleks napisał:

Ja bym Ci polecił Muji MoMA. Pojawiło się na polskiej stronie Muji  www.muji.com.pl (w tym momencie jest niestety zablokowana).

Powinno się zmieścić w budżecie lub bardzo nieznacznie go przekroczy. Pióro jest aluminiowe, ma bardzo przyzwoitą stalówkę, pasują do niego standardowe naboje international. Możesz też oczywiście dokupić jakiś konwerter.

A pióro wygląda tak:

MUJI-Fountain-Pen-cap-and-knurling.jpg

Czy mogę poprosić Pana Kleksa o podzielenie się jak sprawuje się pióro ponieważ Pan Cogito właśnie zastanawia się nad piórem na całe życie. A i ja uważam że niezwykle zacnie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...