Skocz do zawartości

Pióro na prezent (1500-2000 zł)


Polecane posty

Witam

Ktoś odchodzi na emeryturę, współpracownicy myślą od prezencie. Wybór padł zegarek albo pióro. Kolega zapytał mnie jakie pióro mogli by kupić koledze na pamiątkę w cenie 1500 do 2000 złotych (pewnie tyle uzbiera

Moje propozycje padły na :

1/ Pelikan M800 lub M805 

2/ GvFC Classic

3/ Parker Duofold Centennial

4/ Sheaffer Legacy 

Mam pytanko, co Wy byście polecili z tych 4 pozycji, pomożecie w ten sposób mojemu znajomemu w wyborze pióra.  

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za M800 wersji Brown Tortoiseshell lub wcześniej wspomniany Stresemann. Jeżeli pula potencjalnych piór jest otwarta to można by dodać jeszcze Omas Arte Italiana MIlord jest kilka wersji poniżej 2000zł.

Z 800-setak najbardziej podoba mi się M805 Stresemann, ale raczej zostanie wybrany model ze złotymi wykończeniami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapytał mnie jakie pióro mogli by kupić koledze na pamiątkę w cenie 1500 do 2000 złotych (pewnie tyle uzbiera

 

A przyszły obdarowany piórem pisze?

 

Są różne aspekty praktyczne (np. średnica sekcji, materiał sekcji, długość sekcji, stopień skomplikowania sytemu napełniania) i estetetyczne, które warto rozważyć. Dobre pióro, którym ma być pisane czy chodzi głównie o prestiż?

Poza tym, chyba trudno wskazać co jest najlepszym wyborem z punktu widzenia wszystkich czynników, bo nawet jeśli ktoś z wypowiadających się długo użytkował każde z tych 4 piór, to i tak... nie to dobre, co dobre lecz co się komu podoba :-)

Ale w sumie rozumiem, że o taką poradę tu chodzi.

Na marginesie: przed chwilą walczyłem z tłokiem, który zablokował się w dolnej pozycji. Na szczęście było to pióro przeznaczone do samodzielnego rozbierania i pewnie nie tak dopracowane jak Pelikan M800, ale pytanie o to, czy to jest pióro dla osoby, która będzie tym piórem regularnie pisała (i nie będzie to pióro dla osoby, która piórem normalnie nie pisze) pozostaje aktualne.

 

Pelikan jest, bywa i może być świetnym wyborem ale... w czym jest lepszy od Sheaffera, Duofolda (to byłby mój wybór chyba dziś) czy GvFC?

 

Edytowano przez mac.kozinsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to Pelikan. Każdy się na nim pozna. A np. takie GvFC... to już trzeba mieć jakieś rozeznanie w temacie.

 

Ponad dwadzieścia lat używałem Pelikana (M400) i wiem jak ludzie odbierają takie pióro. Teraz eksperymentuję i muszę tłumaczyć, co to jest Kaweco, Conklin czy Pilot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyszły obdarowany piórem pisze?

Zadałem to pytanie w imieniu kolegi, gdyż mnie poprosił o podpowiedź co do tego prezentu (Ja się nie dokładam do tego prezentu bo z nimi nie pracuję)

Dowiedziałem się, że przyszły obdarowany pisze piórem, ale nikt nie ma pojęcia jakim, gdyż osoby które z nim pracują nie przywiązują do takich rzeczy uwagi, dla nich pióro to pióro i nic poza tym.

A po drugie, można by się zastanowić czy gość na emeryturze potrzebuje pióra  :D

Pióro to dobry pomysł na prezent, bo co mają mu kupić komplet garnków  :D

Edytowano przez Marfackib
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Pelikana M800.

 

Pelikan oferuje bezpłatną wymianę stalówki w ciągu 4 tygodni od zakupu. Dlatego warto skontaktować się ze sprzedawcą, aby miał potrzebny model "na magazynie", ale kupić w ostatnim tygodniu. Jest to szczególnie istotne jeśli obdarowany używa pióra na co dzień, bo może stanowić różnicę pomiędzy pamiątką leżącą na półce, a piórem stale w użyciu.

 

Punkt drugi, to zwróć wybierającym prezent uwagę na to, że za 2k PLN można kupić jedynie najtańszy mechaniczny zegarek "Swiss Made" (lub całkiem fajnego japończyka). A pióro w tej cenie to już naprawdę fajne narzędzie piśmiennicze. (nawet jeśli skuwka nie jest zwieńczona ptasią kupą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt drugi, to zwróć wybierającym prezent uwagę na to, że za 2k PLN można kupić jedynie najtańszy mechaniczny zegarek "Swiss Made" (lub całkiem fajnego japończyka). A pióro w tej cenie to już naprawdę fajne narzędzie piśmiennicze. Schaffhausena

Zdaje sobie sprawę, że za 2 tys. nie kupi się Schaffhausena  :lol: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę Pelikana (poza M805 w wersji demonstrator), Jest sporo osób, którym ten design najzwyczajniej w świecie nie leży :)

Łukaszu, z całą odpowiedzialnością podejmuje się przyjąć na klatę wszystkie Pelikany, którymi zostaniesz  kiedykolwiek obdarowany :rolleyes: (czego Ci bardzo życzę) :rechot: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...