Skocz do zawartości

Parker Frontier


ashley00133

Polecane posty

Za pozwoleniem dorzucę swoje "3 grosze" ;)

Jeżeli zależy Ci na Parkerze to proponuję poszukać na "alledrogim" portalu Parkera 45, jeżeli nie Parker to wspomniany wcześniej Platinum Plaisir lub Preppy ze stalówką 0,3. Mają te same sekcje i stalówki, ale Plaisir jest metalowy (około 82zł) a Preppy jest z transparentnego tworzywa (około 18zł). Ewentualnie w dalekowschodnich sklepach (również już wspomnianego) Pilota 78g ze stalówką M (stalówka F może być zbyt cienka do zwykłych zeszytów).

Najczęściej bywa tak że "najlepiej" pisze się nam piórem które najbardziej nam się podoba ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Droga Ashley 00133 😄

Mówią ze Frontier jest kiepski... ja nim pisałem od 2010... dostałem jako używany. Przez ten czas służył dobrze. Całe studia... i po studiach. 
 

Później będąc „na fali” kupiłem sobie Montblanc 145 (bo kształtem i gabarytami podobny do Frontiera) a poza tym, a może przede wszystkim, mój promotor-mistrz takim pisze. I trzy razy wymieniano mi w nim stalówkę. Tak - serwis super. Super, super - pióro leży w szufladzie.

W międzyczasie dostałem od przyjaciół na 30 urodziny Pelikana M405 Stresemann. Super pióro. Pisałem nim, bo Frontier wypadł mi z ręki i pogiął sobie stalówkę - właśnie przez fakt wyrobionej skówki. To jest jego słaba strona. Naprawdę.

Ale... za 13€ kupiłem w sklepie nową stalówkę, nowa sekcje i nowa skówkę, i pióro po przeszczepie uratowane. 😂

I postanowiłem dać je w prezencie, żeby pisać moim super Pelikanem albo super Montblankiem. 
 

I tęskniłem za Frontierem. Aż spotkałem te obdarowana osobę - a ona mówi, ze pióro nie pisze 😳. I nie wie co z nim zrobić. To ja mówię - dawaj z powrotem.

A jaka była przyczyna, że nie pisał? - nie miał atramentu (sic!) 🤣

A z tym Frontierem - to chyba naprawdę przyjaźń. A jego powrót - wczoraj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam z Frontierem bardzo miłe przeżycia. I mój Frontier podoba mi się najbardziej ze wszystkich piór. Szkoda, że skuwka już nie trzyma i stalówka w porównaniu do moich dzisiejszych piór nie za specjalna. Ale wygląd trafił w mój gust już kilkanaście lat temu i nadal trwa. Mam niebiesko czarnego Frontiera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...