Skocz do zawartości

Parker Frontier


ashley00133

Polecane posty

Witam, zdecydowałam się ostatnio na zakup pióra Parker Frontier i znalazłam takowe w atrakcyjnej cenie na olx, poprosiłam o dodatkowe zdjęcia, które znajdują się w linku poniżej. Moje pytanie brzmi: czy jest to oryginał? :-) to moje pierwsze "porządniejsze" pióro, dlatego nie chcę kupić jakiegoś fejka :) 

(Parker Frontier F 13 Stalowe CT Pióro F)

 

http://pokazywarka.pl/ahjbnk/

 

z góry dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "porządniejsze" to Kolega pojechał ;)

Chociaż - jest to też kwestia potrzeb oraz punktu odniesienia - co jest porządne, a co jeszcze nie.

 

Piórko jest ok. Mam identycznego, ale z blaszką M. Dość wdzięczne w użytkowaniu pisadełko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker Frontier, 'porządniejsze pióro', xD

Jest oryginalny.

 

-_- mam na myśli pióra za 8 pln kupione gdziekolwiek, nie chcę wydawać fortuny na pióro. Może polecisz inne "porządniejsze" pióro dla studentki w przystępnej cenie Sherlocku?

Edytowano przez ashley00133
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się podoba - to naprawdę nie jest złe pióro. Z tanich i jakościowo jednak gorszych Parkerów spojrzałbym tylko na poczciwego Jottera, darowując sobie IM-y i Urbany.

Ktoś mi wspominał (Piter22??) że gdzieś je nadal robią na maszynach Parkera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy chcecie od Frontiera mam i złego słowa powiedzieć nie mogę, jest ładne dobrze się nim pisze.

 

Droga Ashley jeżeli Ci się podoba to go sobie kup. Unikaj jak koledzy wyżej napisali modeli: Urban i IM.

 

Jeżeli poszukujesz pióra do 100zł mogę Ci jeszcze polecić Lamy Safari ma dość specyficzny wygląd ale nadrabia praktycznością i jest w tylu wersjach kolorystycznych, że na pewno Ci się któryś spodoba. Za to, jeżeli zależy Ci na wyglądzie, to w tej cenie mogę też polecić pióra Regala, ale wcześniej takie pióro najlepiej gdzieś znaleźć i spróbować czy np. nie jest za ciężkie.

 

Najważniejsze - nie zapomnij się pochwalić jak już kupisz :)

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy chcecie od Frontiera mam i złego słowa powiedzieć nie mogę, jest ładne dobrze się nim pisze.

 

Droga Ashley jeżeli Ci się podoba to go sobie kup. Unikaj jak koledzy wyżej napisali modeli: Urban i IM.

 

Jeżeli poszukujesz pióra do 100zł mogę Ci jeszcze polecić Lamy Safari ma dość specyficzny wygląd ale nadrabia praktycznością i jest w tylu wersjach kolorystycznych, że na pewno Ci się któryś spodoba. Za to, jeżeli zależy Ci na wyglądzie, to w tej cenie mogę też polecić pióra Regala, ale wcześniej takie pióro najlepiej gdzieś znaleźć i spróbować czy np. nie jest za ciężkie.

 

Najważniejsze - nie zapomnij się pochwalić jak już kupisz :)

 

Pozdrawiam

 

Słyszałam o Lamy Safari, ale nie zachęciły mnie jakoś wizualnie, w sumie na piórach się jakoś specjalnie nie znam (co pewnie widać). Jotter co prawda wydaje mi się wizualnie ładniejszy, ale podobno przy długotrwałym pisaniu Frontier jest wygodniejszy. Słyszałam jeszcze o paru dobrych firmach, ale jakoś nie czuję potrzeby posiadania na studiach pióra za 200 pln :-) dlatego sięgam po radę na forum :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak lepiej Jottera wziąć? :) bo w sumie znalazłam w fajnej cenie :)

Jottery. Ja mam dwa. Pierwszy - na chodzie ze 20 lat. Już nie robiony, czarny, metalowy z pozłacaną blaszką F. Uczciwie mówię, że oderwał mu się gwint od sekcji. Zdalnie nauczony przez Pitera - dokonałem naprawy i piórko śmiga. Drugi to do dzis robiona wersja dostępna w marketach. Nabyłem w Tesco na przecenie za 6 zł gdyż miało złachany blister. Jeśli w owej "dobrej cenie" masz za tyle - kupuj bez namysłu.

 

Do dłuższego pisania Frontier będzie lepszy. Również z uwagi na średnicę, choć zależy to rzecz jasna od wielkości dłoni.

 

Lamy Safari i AlStar mają dość hmmm - specyficzny wygląd. Ale z pewnością są to pióra godne polecenia. Bardzo wygodne. Mam i używam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jottery. Ja mam dwa. Pierwszy - na chodzie ze 20 lat. Już nie robiony, czarny, metalowy z pozłacaną blaszką F. Uczciwie mówię, że oderwał mu się gwint od sekcji. Zdalnie nauczony przez Pitera - dokonałem naprawy i piórko śmiga. Drugi to do dzis robiona wersja dostępna w marketach. Nabyłem w Tesco na przecenie za 6 zł gdyż miało złachany blister. Jeśli w owej "dobrej cenie" masz za tyle - kupuj bez namysłu.

 

Do dłuższego pisania Frontier będzie lepszy. Również z uwagi na średnicę, choć zależy to rzecz jasna od wielkości dłoni.

 

Lamy Safari i AlStar mają dość hmmm - specyficzny wygląd. Ale z pewnością są to pióra godne polecenia. Bardzo wygodne. Mam i używam.

Jottera znalazłam w wersji stalowej w komplecie z długopisem za 65 pln, to chyba atrakcyjna cena? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest atrakcyjna cena. Nowe widywałem znacznie taniej na popularnym portalu aukcyjnym.

serio? jaki portal? myślałam, że to mega okazja :D ja taniej tylko długopisy same widziałam, pióra nie :/

Edytowano przez ashley00133
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ashley ale ja nie mówiłem o piórach za 200zł, Lamy się nie podoba - ok ale zobacz jeszcze pióra regal'a czy Sheaffer VFM wszystko się mieści w magicznych 100zł... Swego czasu pamiętam, że nieudane prezenty - Watermany Hemisphere chodziły na popularnych stronach aukcyjnych do 100zł. Czuję, że to by było dobre pióro dla Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stalowego Frontiera, bardzo fajne pióro za te pieniądze. Jest bardzo lekkie i wygodne. Naprawdę polecam. Tylko jak lubisz cienką linię to wybierz ze stalówką F, oznaczenie na spływaku.

 

Mam dwa Urbany, piszą super. Sa to jednak cięższe pióra.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam platinum plasir. To bardzo fajne, niedrogie piórko. Pisze gładko, lekkie. Jedyny minus to naboje, które nie są zgodne ze standardem europejskim, trzeba kupować oryginalne lub założyć konwerter, ale trzeba go dodatkowo dokupić. Kupiłem córce i choć przewala się w plecaku jak w worku na kartofle od kilku lat nie zawodzi, a pisze zdecydowanie fajniej niż Parker - oczywiście w mojej opinii... Na alle*** nówki za około 90 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Vector póki co nie był nawet - na szczęście - brany pod uwagę...

Nie był, ale czy to w jakiś sposób przeszkadza, aby zaczął być brany pod uwagę? W tym temacie pojawiły się też propozycje innych marek i modeli, więc czemu niby nie może się pojawić i vector?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...