Skocz do zawartości

Montblanc M - krzyżówka Lamy Safari i Starwalkera


visvamitra

Czy podoba ci się ten design?  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten design?



Polecane posty

Nie jestem fanem Montblanc. Nie zapisałem się na ich newslettera. Nie czekam na nowe edycje limitowane piór i atramentów MB. Zasadniczo marka ta jest mi obojętna. A właściwie była mi obojętna. Do czasu, kiedy zobaczyłem to coś:

 

fpn_1434749103__montblanc_m.jpg

 

marc-newson-montblanc-M-designboom-03.jp

 

marc-newson-montblanc-M-designboom-04.jp

 

Co to jest? Eksperyment genetyczny? Nieudana krzyżówka MB i Lamy Safari? Żart? Czy to pióro jest w zgodzie z czymś co marketerzy nazywają górnolotnie DNA marki? Nie wiem. Zdaniem znawców tematu to przełom i esencja dobrego smaku. Aaargh.

 

Pióro zostało zaprojektowane przez cenionego projektanta - Marca Newsona. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj, tutaj i tutaj. Gdybym czytał tekst nie oglądając zdjęć uznałbym, że to będzie coś pięknego. Patrząc na zdjęcia dochodzę do wniosku, że albo oni nie wiedzą o czym piszą, albo ja jestem skończonym bezguściem.

 

A jak wam się ten design podoba?

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak wam się ten design podoba?

 

Nie podoba się :P Reklama jak to reklama, musi przekonać do zakupu, produkt musi się jakoś sprzedać. nie powiedzą przecież o projekcie Newsona złego słowa. Znajdą się tacy, którzy kupią, bo w bajki o tej esencji uwierzą, a po za tym, przecież zaprojektowane przez znanego projektanta, co pewnie dodatkowo wpłynie na chęć posiadania ;) Z drugiej strony takie Lamy, też się przecież niektórym podoba, więc i to MB może się spodobać. Nie mniej jednak według mnie ten design, to zły kierunek.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo pióro nawet ładne (Lamy też mi się podoba), ale do chwili w której nie przypomnę sobie, że to Montblanc. Wtedy już zgrzyta.

 

Firma szczycąca się stuletnią tradycją i produkująca pióra tak naprawdę od zawsze takie same, jeśli chodzi o wyraz estetyczny, nie powinna wprowadzać aż takich zmian. Tak mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tej gwiazdki Dawida na piórze powinien być tam mały otworek, aby pióro można było powiesić na gwoździu, albo wykorzystać jako breloczek do kluczy. Ps. o cenę nie pytam, pewnie jak zwykle z kosmosu za to bracia Kitajcy będą mieli pole do po(d)pisu.

Edytowano przez kolumb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę : wreszcie fani jabłuszka będą mieli dodatek do swoich telefoników :) Za 565 $ to jak za darmo :)

A wy, krytycy, po prostu nie macie smaku, nie rozumiecie, że jak się o czymś mówi, że jest piękne - to takie jest i basta :)

Tym bardziej, że mówi to "tfórca" :)

Nie bardzo tylko rozumiem o co chodzi z tym magnesem w czapeczce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jad na Apple i fanów ich produktów. Prawie jak w gimnazjum ;)

 

To pióro nie ma nic wspólnego z Apple poza osobą Newsona. Z resztą, guru designu w Apple jest Sir Jonathan Ive

Edytowano przez Andrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Montblanc M will be available starting September 1, for an Apple Watch-level price: $565. "

No to może źle zrozumiałem? mój angielski to raczej dość kiepski. Jest.

I wcale nie jadem, nie jadem ;) Raczej z troską, że znowu trzeba coś dokupić aby szczęśliwym być...

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się ani z jednym ani z drugim (gusta, wiadomo). Starwalker zbyt urodziwy nie jest, ale jednak nie aż tak bauhausowy. Do Lamy wyraźnie nawiązuje klips, a stalówka jest praktycznie identyczna, przynajmniej na tych zdjęciach.

Bauhaus nie jest brzydki. Jest piękny w swojej prostocie, tylko trzeba się uważniej przyjrzeć dziełom bauhausu, żeby to piękno dojrzeć:) Klips w Lamy jest prostacki - kawałek wygiętego drucika. W MB widać wypłaszczenie na klipsie, które ładnie współgra z płaską końcówką korpusu. Wg w mnie klips w pokazanym MB w swojej pięknej prostocie nawiązuje nie do Lamy, ale np. do MB Johannes Brahms, który jest stylistyczną perełką, choć z bauhausem nie ma nic wspólnego.

Edytowano przez norbie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bauhaus nie jest brzydki. Jest piękny w swojej prostocie, tylko trzeba się uważniej przyjrzeć dziełom bauhausu, żeby to piękno dojrzeć:) Klips w Lamy jest prostacki - kawałek wygiętego drucika. W MB widać wypłaszczenie na klipsie, które ładnie współgra z płaską końcówką korpusu. Wg w mnie klips w pokazanym MB w swojej pięknej prostocie nawiązuje nie do Lamy, ale np. do MB Johannes Brahms, który jest stylistyczną perełką, choć z bauhausem nie ma nic wspólnego.

Pewnie klips Lamy ozdobiony MB-kupką nagle nie byłby już prostacki.

Edytowano przez piter22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne codzienne piórko, które podejrzewam zyska przy bezpośrednim kontakcie. W prostych projektach istotne są drobiazgi a na fotkach tego nie zobaczymy. Gładkość, temperatura materiału, jego jakość, dopasowanie do dłoni, wyważenie... Odnoszę wrażenie, że ono ma być kontrowersyjne, być może ma nas przygotować na zmianę wizerunku produktów firmy, na stylistycznie nową serię, która będzie jeszcze bardziej kontrowersyjna....

Cena, no właśnie chyba tu leży problem, ale wyroby tej firmy nigdy nie były okazyjne. W sumie podobnie jak z apple...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę : wreszcie fani jabłuszka będą mieli dodatek do swoich telefoników :) Za 565 $ to jak za darmo :)

Używałeś kiedyś telefoniku z jabłuszkiem?

Piszesz co wiesz, czy wiesz co piszesz?

Nie bardzo rozumiem czy drwisz, czy podziwiasz?

Jedni wolą Nokie, inni Samsunga a jeszcze inni Apple - jest demokracja i na szczęście można wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałam, że to pióro może być jeśli nie ładne, to przynajmniej praktyczne ;) wersja dla lekarzy.

 

Nie bardzo rozumiem, czemu ma to być pióro dla lekarzy, hę? ;) Raczej nie wsadziłbym tego nikomu do paszczy.

Mercedes też wypuszcza auta z silnikiem od Renault. Takie czasy, Panie :bezradny:

Nieporozumieniem jest windowanie ceny tego mutanta na taki poziom.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...