Jump to content

Pióro do 100 zł dla licealisty.


Recommended Posts

Witam. Zacznę od tego, że obecnie posiadam jakiegoś tańszego, plastikowego Parkera. Niestety, pisze on dosyć grubo, a na domiar złego pękła mi w nim obudowa przy gwincie. Nie jest to denerwujące, jednak stwierdziłem, że może lepiej w końcu kupić coś nowego. Jeżeli chodzi o ilość pisania to jest tego dosyć sporo. Jestem uczniem liceum, więc notatki i w ogóle. Jeżeli chodzi o samo pióro to zależy mi na tym, by pisało cienko. Dobrze by było również, by było wykonane z metalu - wolałbym uniknąć sytuacji z Parkerem. Jestem również leworęczny, chociaż prawdę powiedziawszy nie ma to aż takiego znaczenia, bo przez większość swojego życia pisałem przyrządami, które nie były przeznaczone dla leworęcznych. Co do samego wyjątku, to dobrze by było, gdyby było raczej eleganckie, chociaż nie jest to wymóg konieczny. Ważniejsza jest wygoda pisania oraz cienka linia. Poczytałem troszkę forum, i znalazłem następujące egzemplarze polecane w tej cenie:

- Waterman Hemisphere (z tego co widziałem to jego cena dosyć przekraczała mój budżet)

- Pilot MR (obecnie chyba mój faworyt)

- Lamy Al - Star (niestety wygląd mnie nie kusi...)

- Lamy Safari (tak samo jak poprzednik - wygląd :()

- Waterman Graduate (firma ta kojarzy mi się dosyć dobrze, jednak model ten praktycznie nie pojawia się jako polecany, w przeciwieństwie do chociażby Pilotów) 

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście doradzili mi co wybrać. Czy ten Pilot MR będzie dobrym wyborem? Czy to http://www.empik.com/wildness-pioro-wieczne-bialy-tygrys-pilot,p1100286660,szkolne-i-papiernicze-p

jest to samo pióro co w innych sklepach (chodzi mi o tą nazwe "wildness" - nie spotkałem się z nią w innych sklepach). W empiku wyszłoby myślę taniej gdybym kupował, bo nie byłoby konieczności zapłaty za przesyłkę. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Solar

Pilota MR mogę Ci śmiało polecić. Też kupowałem swojego w Empiku, tylko że ja mam krokodyla ;) Piórko bardzo fajnie pisze i wygląd też ma przyzwoity. Metalowe etui, które jest zawarte w zestawie też może być jakimś czynnikiem za zakupem.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam. Ja mam tego serdecznie dość.

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6942-pi%C3%B3ro-do-max-150z%C5%82-dla-osoby-lewor%C4%99cznej/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6931-pi%C3%B3ro-w-granicach-150-z%C5%82/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6545-stare-pi%C3%B3ro-do-ok-100z%C5%82-co-my%C5%9Blicie-o-dukeach/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6380-pom%C3%B3%C5%BCcie-wybra%C4%87-prosz%C4%99-pi%C3%B3ro-wieczne-do-150-z%C5%82/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6375-pierwsze-pi%C3%B3ro-wieczne-na-lata-do-100z%C5%82/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6388-pi%C3%B3ro-do-szko%C5%82y/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6153-pierwsze-pi%C3%B3ro-do-codziennego-pisania-w-szkole-do-50z%C5%82/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6328-pi%C3%B3ro-wieczne-do-szko%C5%82y-do-100z%C5%82/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5988-tanie-pi%C3%B3ro-dla-ucznia/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5821-pi%C3%B3ro-za-40z%C5%82-80z%C5%82-do-szko%C5%82y-pilot-mr-czy-sheaffer-vfm/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5786-pilot-mr-vs-lamy-safari-vs-jinhao-11-kt%C3%B3re-lepsze/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5663-pi%C3%B3ro-do-codziennego-u%C5%BCytku-do-150-z%C5%82/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5604-pierwsze-pi%C3%B3ro-wieczne-dla-lewor%C4%99cznego-do-100-z%C5%82/

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5586-pi%C3%B3ro-wieczne-do-codziennego-pisania-od-60-z%C5%82-do-100z%C5%82/

 

Trochę własnej inwencji, naprawdę. Ja jestem pobłażliwy, ale rozważanie po raz setny tego samego tematu przestaje być śmieszne. Osobiście nie uważam, że Forum to zgraja ludzi od czarnej roboty. Jednocześnie moje pokłady świeżych spojrzeń na temat piór do 50/100/150 złotych się wyczerpały. To są tematy z działu, w którym napisałeś. Poczytaj. Nikt nie zdecyduje za Ciebie. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrew

Do 100 zł to cokolwiek. Kup takie, jak Ci się podoba, bo w tym przedziale cenowym wartości pisarskie będą ok, jakość wykonania średnia. Z pewnością to nie będzie raczej pióro na lata ;)

Edited by iAndrew
Link to comment
Share on other sites

Rzuć okiem na ogromną ilość chińskich piór wiecznych Jinhao, Baoer, Crocodille, Duke. Większość piór wykonanych jest z metalu i w większości mają stalówki EF/F czyli piszące raczej cieńko. 100 PLN ciężko będzie Ci przekroczyć, uwzględniając przesyłkę.

 

Celowo nie podałem modelu, bo jest ich tak wiele,  że... sam zobacz.

Link to comment
Share on other sites

Bez przesady. Wybór modeli świadczy o tym, że Kolega, jak sam zresztą napisał, zapoznał się z polecanymi na forum modelami. Mam wrażenie, że szuka jedynie potwierdzenia słuszności podjętej decyzji a zatem, biorąc pod uwagę warunki, które określił uważam, że dokonał dobrego wyboru. Nie mogę się zgodzić z opinią kolegi iAndrew, że pióra za 100 zł to z zasady własności pisarskie OK i słaba jakość oraz zakup na krótko. W tej cenie można kupić absolutnie dobre i użyteczne pióro lub bubel dlatego pytanie uważam za zasadne. Autorowi wątku polecam zakup pilota mr i życzę dużo zadowolenia z tego zakupu.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Przeczytałem sporo wątków o piórach w tym przedziale cenowym i wybrałem te, które by mi najlepiej pasowały. Temat założyłem po to by upewnić się, że pióro, które moim zdaniem jest najlepsze będzie faktycznie dobrym zakupem. Co do tych chińczyków... może faktycznie i byłby to dobry zakup, ale z drugiej strony jakoś bardziej za mną przemawia ten Pilot. Widzę, że z tego co pisaliście, to ten Pilot faktycznie będzie dobrym wyborem. Mam jednak kilka pytań co do niego:

- Czy jest on wykonany z metalu? Bo prawdę powiedziawszy w żadnym sklepie, który oglądałem nie było to jasno napisane.

- Czy jest możliwość łatwej wymiany stalówki w tym piórze na np. przeznaczoną dla leworęcznych? W jednym wątku o czymś takim czytałem, ale wydaje mi się, że odnosiło się to do Lamy'ów.

- Jakiej firmy atrament by był dobry? Rozumiem, że te pióro jest kompatybilne z "normalnymi" nabojami do piór?  

Link to comment
Share on other sites

- Pióro jest metalowe.

- Stalówkę wymienia się banalnie lecz nie słyszałem o stalówkach Pilota dla leworęcznych. Nie sądzę aby to był problem. Mój syn pisze Lamy eFką, która daje szerszą i bardziej mokrą kreskę niż Mka Pilota i nie ma problemu. Dodatkową korzyścią jest możliwość założenia stalówki italic od Pilota Plumixa lub 78G.

- Najlepszy będzie ten atrament, który najbardziej Ci się będzie podobał. Polecam lekturę działu Recenzje atramentów. Polecam Twojej uwadze KWZ Ink, Pelikan, Rohrer & Klingner. To oczywiście atramenty w kałamarzach zatem będziesz potrzebował tłoczka (standard international) ew. możesz napełniać naboje strzykawką. Przrpraszam, naboje Pelikana są dostępne w różnych kolorach w każdym markecie i sklepie papierniczym. Jak się nie chcesz bawić to Royal Blue i Violet są całkiem spoko.

Edit: mój potomek jest właśnie leworęczny.

Edited by ObSztetke
Link to comment
Share on other sites

Guest Solar

Z tym uniwersalnym konwerterem to ja bym uważał, bo przerobiłem kilka uniwersalnych, które nie pasowały do MRa. Ale jeśli nie zależy Ci na bogactwie kolorów to naboje będą ok ;)

Link to comment
Share on other sites

 (chodzi mi o tą nazwe "wildness" - nie spotkałem się z nią w innych sklepach).

to jest nazwa całej serii (tłumaczone jako "dzikie zwierzęta")

 

a to konkretne nazywa się "biały tygrys" :)

 

MR to pióro godne polecenia

 

co do atramentu - pytaj o szybkoschnący (aby lewo-ręczny nie rozmazywał pisma)

Link to comment
Share on other sites

Guest Markol

Z tym uniwersalnym konwerterem to ja bym uważał, bo przerobiłem kilka uniwersalnych, które nie pasowały do MRa. Ale jeśli nie zależy Ci na bogactwie kolorów to naboje będą ok ;)

 

Z konwerterem Watermana współpracuje bez problemu, przynajmniej mój Pilot MR z posiadanym przeze mnie konwerterem ;)

Link to comment
Share on other sites

Sam jestem lewo ręczny i sporadycznie ubrudzi mi się ręka od atramentu-niezależnie czy stosuje atrament z buteleczki czy jest to zwykły nabój.Stalówki dla lewo ręcznych to dla mnie chwyt marketingowy.Miałem przyjemność pisania taką i nie było czuć żadnej różnicy.

Link to comment
Share on other sites

Sam jestem lewo ręczny i sporadycznie ubrudzi mi się ręka od atramentu-niezależnie czy stosuje atrament z buteleczki czy jest to zwykły nabój.Stalówki dla lewo ręcznych to dla mnie chwyt marketingowy.Miałem przyjemność pisania taką i nie było czuć żadnej różnicy.

Stalówki dla leworęcznych to chwyt marketingowy ale samo podkreślanie, że konieczny jest atrament szybkoschnący również - tu pewnie trochę zależy od tego jak kto trzyma pióro, niemniej jednak pióro trzyma się zwykle inaczej i wyżej niż długopis, przez co większe prawdopodobieństwa jest według mnie zamazania tuszu z długopisu, niż atramentu

 

 

One mają sens chyba tylko przy italice

pewnie tak

 

 

Bierz MR'a niezłe pióro w porównaniu z wymienionym wyżej watermanem graduate moim zdaniem lepsze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...