Skocz do zawartości

Tanie pióro dla ucznia.


raber7231

Polecane posty

Cześć. Ostatnio bardzo zaczalem sie interesowac piorami wiecznymi, zarowno nowymi jak i starymi. Do kwoty +-170zł chciałbym zakupić pióro, ale chciałbym by spełniało te warunki:

-raczej nie chcę japońca/chinola, tylko np. Parker, Waterman

-Stalówka dobrze jak by była F, ale cieńka M tez bedzie ok

-Piórem będe notować 5 dni w tygodniu- szkoła

-Lubie design elegancki np. zwykłe, czarne pióro ze złotymi elementami.

-Modele na które patrzyłem to:

Parker I.M, Parker Urban, Parker Jotter, Parker Frontier, Waterman Hemisphere, Waterman Graduate. Może ktoś je posiada i może wystosować opinię?

Z góry dzięki za pomoc dla nowicjusza!

Edytowano przez raber7231
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot MR wygląda nawet ciekawie. Jednak chciałbym usłyszeć waszą opinię np. dlaczego przeżyję zawód gdy kupię parkera? A jak sprawa wygląda z watermanem Hemisphere i watermanem Graduate? Bądź chociażby parkerem Vector lub Rialto?

A dlaczego przeżyjesz zawód, kupując najtańszą mielonkę? Bo nie będzie dobra. Sytuacja z Parkerami jest podobna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker i Waterman są w naszym kraju postrzegane przez tzw. "common sense" jako marki "z wyższej półki". Głównie przez sentyment, opatrzenie (wszędzie tego pełno) i nieznajomość tematu. Z moich obserwacji wynika, że aktualnie królują modele WM Hemisphere i Parker IM, a po piętach im depczą Expert, Urban i Sonnet (ten ostatni w najtańszych wersjach). A przecież jest tyle fajnych, tanich i jakościowo świetnych Japończyków... :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban podstawowy pisze kiepsko, trzy modele Premium, którymi pisałam, z czego dwa moje, bez zastrzeżeń, Vector i IM - omijaj z daleka.

Graduate od WM czy Hemisphere - są w porządku, metalowe, ale ręki nie urwą, do codziennych notatek jak znalazł, nie pisałam Pilotem MR w wersji pióra, ale miałam długopis w ręku i jest solidnym narzędziem.

Za Watermanem i Pilotem przemawia też to, że mają standardowe naboje, łatwo takie dostać albo dopełniać strzykawką atramentem z kałamarza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker i Waterman są w naszym kraju postrzegane przez tzw. "common sense" jako marki "z wyższej półki". Głównie przez sentyment, opatrzenie (wszędzie tego pełno) i nieznajomość tematu. Z moich obserwacji wynika, że aktualnie królują modele WM Hemisphere i Parker IM, a po piętach im depczą Expert, Urban i Sonnet (ten ostatni w najtańszych wersjach). A przecież jest tyle fajnych, tanich i jakościowo świetnych Japończyków... :huh:

No ale te japończyki są często z plastiku, a każdy wie że trwałośc i jakość zapewnia tylko metal. Wyrzućmy tandetne plastikowe Montblanki, wymieńmy je na doskonałej jakości Parkery IM!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi, zdecydowałem się na Hemisphere'a albo Graduate. Jeśli fundusze od "góry" pozwolą to biorę tego pierwszego:D Jeszcze tak zapytam, czy te oba pióra łykną uniwersalne naboje bez zająknięcia? Czy da się włoźyć do nich konwerter? Czy zna ktoś dobry sklep z piórami w Bydgoszczy? Serdeczne dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łykną uniwersalne, nawet te długie (testowane na Graduate, ale Hemi jest raczej nie mniejszy). Z konwerterem bywa różnie - oryginalny pasuje pewnie bez zająknięcia (nie wiem, nie mam), szukając tańszego zamiennika trzeba jednak posprawdzać i dopasować, gdzieś już wrzucałam porównanie, odszukam, to dopiszę co i jak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi, zdecydowałem się na Hemisphere'a albo Graduate. Jeśli fundusze od "góry" pozwolą to biorę tego pierwszego:D Jeszcze tak zapytam, czy te oba pióra łykną uniwersalne naboje bez zająknięcia? Czy da się włoźyć do nich konwerter? Czy zna ktoś dobry sklep z piórami w Bydgoszczy? Serdeczne dzięki!

dobry wybór - pomyśl jeszcze o Scheaffer 300 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...