Jump to content

ObSztetke

Użytkownicy
 • Posts

  45
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ObSztetke

 1. Cześć. Dzisiaj wpadły mi niespodziewanie takie oto pióra. Uprzejmie proszę o pomoc w identyfikacji. Ten Parker to chyba jakiś vacumatic ale nie wiem z jakiego okresu i w ogóle poza tym nic nie wiem. Jest w dobrym stanie. Ktoś musiał go odłożyć czystego i suchego. Zaciągnął wodę i teraz sprawdzam, czy nie przecieka. Co do dwóch pozostałych to w ogóle nic nie wiem. Nie są logowane. Na większym jest tylko informacja, że pióro jest pozłacane 14 karatowym złotem i na stalówce analogiczna informacja. Stalówka bardzo miękka. To małe pióro ma spływak i stalówkę wyglądające na współczesne. Może dorobione. Przepraszam za skąpe i słabe zdjęcia. Czy ktoś może mi coś powiedzieć o tych piórach ew. nakierować określając dokładnie markę, model i ew. przybliżoną datę produkcji? Z góry dziękuję. Podaję link do zdjęć: https://www.dropbox.com/sh/qr5sfk92ql7wf5q/AAD86DpnxT1kUM7XuUJSG0b5a?dl=0 Edycja: Wydaje mi się, że to pióro z lat 40 jest podobne do mojego: https://aunthattiesatticvintage.com/products/parker-vacumatic-fountain-pen-in-golden-pearl-fine-gold-arrow-nib-restored-and-tested Wszystkie detale się zgadzają. Pióra różnią się tylko kolorem.
 2. Zdaję sobie sprawę, że ostateczny koszt będzie ściśle związany z zamawianą ilością ale o jakim rzędzie wielkości mówimy? Zastanawiam się nad jakimś stubem 1,1/1,5 mm.
 3. W sumie też bym się podpiął pod takie zamówienie gdyż z oryginalną stalówką to pióro to porażka. Chyba jakąś felerną trafiłem.
 4. Może faktycznie strzał ze strzykawki i kropla na ręczniku mnie oczarowały. Tam wygląda obłędnie.
 5. Fajowy! Jakiś galusowy w takim kolorze mi się marzy. Dziękuję za recenzję.
 6. O to, to właśnie miałem na myśli mówiąc o lepszych i bardziej oryginalnych piórach do podanej kwoty
 7. Mając do wydania na pióro 400 PLN nie brałbym pod uwagę Watermana Hemisphere. Nie żebym nie lubił tego pióra. Mam dwa, są one stale w użyciu i nie sprawiają problemów ale to nie są pióra z tej półki cenowej. Za podaną kwotę można kupić bardziej oryginalne i lepsze pióra. Faber-Castell Ambition nie używałem.
 8. Pilot samych stalówek nie oferuje ale możesz kupić jako dawcę stalówki pióro Pilot Plumix lub Pluminix za ok. 30 zeta.
 9. - Pióro jest metalowe. - Stalówkę wymienia się banalnie lecz nie słyszałem o stalówkach Pilota dla leworęcznych. Nie sądzę aby to był problem. Mój syn pisze Lamy eFką, która daje szerszą i bardziej mokrą kreskę niż Mka Pilota i nie ma problemu. Dodatkową korzyścią jest możliwość założenia stalówki italic od Pilota Plumixa lub 78G. - Najlepszy będzie ten atrament, który najbardziej Ci się będzie podobał. Polecam lekturę działu Recenzje atramentów. Polecam Twojej uwadze KWZ Ink, Pelikan, Rohrer & Klingner. To oczywiście atramenty w kałamarzach zatem będziesz potrzebował tłoczka (standard international) ew. możesz napełniać naboje strzykawką. Przrpraszam, naboje Pelikana są dostępne w różnych kolorach w każdym markecie i sklepie papierniczym. Jak się nie chcesz bawić to Royal Blue i Violet są całkiem spoko. Edit: mój potomek jest właśnie leworęczny.
 10. Bez przesady. Wybór modeli świadczy o tym, że Kolega, jak sam zresztą napisał, zapoznał się z polecanymi na forum modelami. Mam wrażenie, że szuka jedynie potwierdzenia słuszności podjętej decyzji a zatem, biorąc pod uwagę warunki, które określił uważam, że dokonał dobrego wyboru. Nie mogę się zgodzić z opinią kolegi iAndrew, że pióra za 100 zł to z zasady własności pisarskie OK i słaba jakość oraz zakup na krótko. W tej cenie można kupić absolutnie dobre i użyteczne pióro lub bubel dlatego pytanie uważam za zasadne. Autorowi wątku polecam zakup pilota mr i życzę dużo zadowolenia z tego zakupu.
 11. Nie ważne czy na naboje, tłoczek czy jeszcze inny system. Chodzi o żeby sprawdzić, czy jest szczelny i powietrza nie zaciąga od strony systemu zasilania, jaki by on nie był. Co do gwarancji pełna zgoda. Szanująca się firma, a co dopiero aspirująca do miana prestiżowej, nie powinna prowadzić takiej polityki. Popularne i tanie TWSBI mogłoby ich sporo nauczyć w tym zakresie.
 12. Pióro może się tak zachowywać kiedy rozszczelni się nabój/konwerter ew. ich połączenie np. pęknięty kołnierz naboju. Wtedy powietrze dostaje się z tyłu układu i leje. Sprawdź dokładnie.
 13. Jutro się rozejrzę za jakimś pojemnikiem a pojutrze nadam przesyłkę. Dam znać na priv.
 14. Doskonała robota. Szacunek i wyrazy uznania.
 15. Jak radzi Kolega wyżej, daj mu pomieszkać trochę w piórze a jeżeli nadal będzie mało to mogę Ci podesłać próbkę Gumijagody galusowej KWZ Ink, której od dzisiaj używam. Podobny klimat lecz jest wyraźnie ciemniejsza. Może Ci lepiej przypasuje.
 16. Na edycję warszawską obiecuję przybyć z potomstwem.
 17. Nie znam się na piórach vintage. Po prostu niektóre mi się podobają bardziej inne trochę mniej ale chyba nie najgorszą mam intuicję gdyż te wpadające w oko zwykle okazują się dość drogie To pióro mi się podoba Gratuluję zakupu i udanej naprawy.
 18. Szukasz con-50. On się mieści do Pilota 78G. Con-70 jest już zbyt duży i nie zmieści się w korpusie tego pióra. Edyta podpowiada, żeby kupić naboje Pilota i napełniać strzykawką. Stosuję tę metodę z powodzeniem od dawna. Z gumką pióro niemiłosiernie przerywało. Po założeniu naboju pisze jak marzenie. Minus jest taki, że w naboju Pilota jest metalowa kulka. Spełnia ona swoje zadanie znakomicie ale... grzechoczące pióro
 19. Nieraz na allegro można trafić a stale to chyba tylko z HongKongu przez eBay. Nie wiem do jakiego pióra potrzebujesz. Jak con-20 to chyba najkorzystniej kupić razem z piórem Pilot 78g. Za 12 prezydentów z przesyłką kupisz. Samego jednego con-50 czy con-70 nie opłaca się. Też niedawno chciałem :(Uwaga: con-70 nie do każdego Pilota zmieścisz. Nie wiem też jak con-50 z plumixem i tym drugim tzn. pluminixem czy jakoś tak.
 20. Niech Ci Bozia w piórach wynagrodzi dobry człowieku
 21. Pomiędzy alkohol a prąd powinny być jeszcze volty Poza tym zgadza się, co do joty
 22. Wolno spytać, gdzie Kolega zaopatrzył się w te inkausty? Żeby nie było ot, dziś nabyłem galusową gumijagodę od kolegi Nicponia.
×
×
 • Create New...