Skocz do zawartości

Pilot MR vs Lamy Safari vs Jinhao 11 - które lepsze?


bukosz

Polecane posty

Dzisiaj pytanie z cyklu "Co Byście wybrali?"

 

Szukam niedrogiego pióra do 100 PLN, oglądałem WIELE i  wytypowałem trójkę, które mniej więcej są w podobnej cenie - Jinhao odstaje niższą ceną.

Wszystkie trzy mi się w jakiś sposób podobają i wszystkie trzy to taśmowa produkcja. Pióro ma służyć do codziennej pracy, a nie stać mnie jeszcze na Lamy 2000 lub Parkera Duofolda.

 

Jestem ciekawy Waszych opinii. Interesuje mnie płynne pisanie bez drapania, ale przy stalówkach M to chyba standard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bukosz,

 

wybór nie jest prosty, bo pióra wyglądają zupełnie inaczej i pochodzą z trzech różnych krajów. Niemieckie Safari to bardzo wygodne, niezawodne pióro. Mimo, że jest wykonane z plastiku (konkretniej z ABS-u), raczej nie będziesz musiał się martwić o jego wytrzymałość. Mam kilka egzemplarzy w różnych kolorach i nigdy żaden z nich mnie nie zawiódł. Ani pod względem walorów piśmienniczych, ani jakościowych. Lamy Safari było piórem forumowym w 2013 roku

 

Pilot MR to produkt japoński, więc stalówki będą o nieco mniej gładkim szlifie i pisały o stopień cieniej (japońska M-ka jak europejska F-ka itd.). W wersjach matowych lakier jest podatny na zarysowania. 

 

Niestety nie mam doświadczeń z Jinhao 11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Pilota, po pierwsze dlatego że to japońskie pióro a lubię japońskie pióra, po drugie dlatego że ma taką samą stalówkę jak Pilot 78G, który jest sprawdzony i również polecany przez ludzi na forum, po trzecie, w przeciwieństwie do Lamy Safari nie ma profilowanej sekcji i nie wymusza konkretnego chwytu.

Edytowano przez Zero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czwarte Pilot MR jest zasilany nabojami/konwerterem International. W sumie to ani wada, ani zaleta, cecha po prostu, ale  są łatwiej dostępne stacjonarnie. Dla mnie argument z profilowanym chwytem jest również na plus dla Pilota MR. Mam i używam obu piór, dlatego pozwoliłem sobie zabrać głos. Pozdrawiam, MC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi a teraz postaram sie je wszystkie podsumować.

Dlaczego nie SHEAFFER - ostatnio kupiłem właśnie SHEAFFER 300 Żonie. Nie mam dużego doświadczenia ale jak dla mnie pióro piękne, starówka M, pisze bardzo gładko, jak dla mnie troszkę za grubo.

IINHAO - tu przekonuje mnie cena ale skoro nie wiele ma do zaoferowania to nie będę sie nad nim skupiał, żeby na początku nie stracić zapału kupując i uzytkujac coś co nie bedzie sprawiać mi frajdy.

LAMY SAFARI - faktycznie wyglądem odstaje od reszty niestety na minus. Wyglada zwyczajnie szkolnie jak zabawka. Nie twierdze ze jest super wykonane i fantastycznie pisze. Niemiecka robota to nie tylko samochody.... LAMY w jakimś ciekawym kolorze na pewno niedługo znajdzie sie w mojej kolekcji... Docelowo LAMY 2000 bo bardzo mi sie podoba.

THE WINNER IS...... PILOT MR najprawdopodobniej czarny krokodyl, skoro linia jest cieńsza to wybieram M - bedzie pisać jak europejskie F wiec troche cieniej niż SHEAFFER Z

Żony.

Jutro szukam, kupuje a jak dojdzie na pewno odezwę się w innym dziale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dlaczego nie SHEAFFER - ostatnio kupiłem właśnie SHEAFFER 300 Żonie. Nie mam dużego doświadczenia ale jak dla mnie pióro piękne, starówka M, pisze bardzo gładko, jak dla mnie troszkę za grubo.

...

Mam właśnie wersję z M-ką, rzeczywiście dość grubo pisze...

Może ktoś ma tanio do odsprzedania końcówkę z F-ką - do tego pióra??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie SHEAFFER - ostatnio kupiłem właśnie SHEAFFER 300 Żonie. Nie mam dużego doświadczenia ale jak dla mnie pióro piękne, starówka M, pisze bardzo gładko, jak dla mnie troszkę za grubo.

Zrobisz jak uważasz. Zarówno Pilot MR jak i Sheaffer VFM to świetne pióra. Jeśli chodzi o Sheaffer'a to wystarczy że wybierzesz stalówkę F i będziesz miał cieńszą linie niż żona. Używam tego pióra do matematyki więc zapewniam że pisze cienko, nigdy nie przerywa i świetnie współgra z czarnym atramentem Lamy - wychodzi w 100% czarne pismo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie wersję z M-ką, rzeczywiście dość grubo pisze...

Może ktoś ma tanio do odsprzedania końcówkę z F-ką - do tego pióra??

 

Już przerabiałem temat poszukiwania stalówki F jednak nie udało mi się jej znaleźć. 

 

Żona narazie pisze mało ale jak wróci do pracy to M-ka może szybko wypijać atrament...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...