Jump to content

Jinhao X750 Deluxe


zmechu

Recommended Posts

Recenzja tego pióra już znalazła się na PWF: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5418-jinhao-x-750/?hl=x750 mi trafił sie egzemplarz w innej wersji.

 

Jeżeli wierzyc sprzedawcy jest to model  "Jinhao X750 Deluxe Black 18kgp Fountain Pen Medium Nib". Kosztowało mnie dokładnie $1 właczając wysyłkę, więc myślę że inwestycja bardzo udana.

 

PB214958.JPG

 

PB214965.JPG

 

Jak bardzo? Bardzo-bardzo. Lubię pióra cięższe, bez udziwnień i bazarowych ozdobników. Ma być klasycznie miłe oku, bezproblemowe w obsłudze i funkcjonalne w działaniu.

 

Korpus i skuwka wykonane z czarnego plastiku z połyskiem. Wygląda bardzo solidnie, używam od dwóch tygodni i nie uświadczyłem żadnego zmatowienia ani rysek. Mile ciężkie i chłodne w dotyku. Reszta elementów metalowa. Nazwa firmy i model wytłoczone w metalu i pomalowane czarna farbą w kolorze pióra.

 

PB214961.JPG

 

PB214959.JPG

 

PB214960.JPG

 

Na skuwce stylizowany napis, nie mam pojęcia co oznacza, ani to chińskie ani arabskie. Dopiero przy zdjęciu makro i powiększeniu widzę drobne nierówności w tłoczeniu, ale choć wzrok mam dobry to w ogóle tego nie widać na piórze, choć wpatruję się mocno. Moga to być równie dobrze jakies drobinki pyłu czy kurzu.

 

Stalówka w rozmiarze M, wykonana bardzo ładnie. Doszukuję się złocenia KGP na stalówce, ale trudno się tego dopatrzeć, cała wygląda na stalówkę ze stali nierdzewnej.

 

PB214962.JPG

 

PB214963.JPG

 

PB214964.JPG

 

PB214966.JPG

 

Atrament nie wypływa na stalówkę. Sekcja wykonana z czarnego matowego plastiku dzięki czemu palce się nie ślizgają i przyjemnie się pióro trzyma. Nie widać odcisków palców ani na sekcji, ani na korpusie. Nice.

 

Jak pisze? Lekko, maślanie. Lubię grubą kreskę i pióro tak własnie pisze. Nie stwierdziłem problemów z rozgrzewką czy zasychaniem, rusza od strzału. Gdy zostawię otwarte na dłużej wystarczy przyłożyć przejechać parę milimatrów a działa bez problemów. Nie maże, nie przerywa, takie plug-and-play. Cieniuje, ale staram się z tym zyć :-) Zasilanie z nabojów lub dołączonego konwertera z pompką

 

PB214968.JPG

 

Pióro jest z "tych wiekszych", niżej dla porównania z Parkerem IM i typowym ołówkiem automatycznym. Pióro "czuć" w dłoni, niemniej nie zauwazyłem aby pisząc czułem ten ciężar w ręku. Nie lubię pisać z nałożona skuwką, ale podejrzewam iż wówczas punkt ciężkości może dać we znaki.

 

PB214969.JPG

 

Pióro w kategorii "moje ulubione". Posiada wczystko co potrzebuję - solidność i lekkość pisania. I kosmiczny stosunek jakość/cena :-)

Link to comment
Share on other sites

Według dzisiejszych cen piór to powinni dać cenę z 200zł-250zł a dali znacznie mniejszą, tyle ile powinno takie pióro kosztować według mnie. Muszę sobie kupić jinhao bo obawiam się że prducent jak zwęszy że pióra te sprzedają się jak ciepłe bułeczki to podniesie cenę.

LOL, producent od dawna sprzedaje mnóstwo tych piór, są hitem między innymi w imperialistycznych Stanach Zjednoczonych. Czy są warte kwot, o których piszecie (150, 200 zł.)? Mam wątpliwości, ale to byłoby łatwiej rozstrzygać za parę lat. Aktualna ich cena rynkowa to dobry, właściwy stosunek cena/jakość.

 

Ps.

Zmechu, gdzieś je po $ dorwał?

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Tutaj: http://www.wish.com/search/jinhao z tym że miałem u nich kupony promocyjne $5 i $10 :-) Drugi dostałem w promocji, pierwszy dostałem w ramach rekompensaty za spóźnioną dostawę.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam tam jeszcze kupon na $1, czyli można kupić coś i zapłacić: cena - $1 + przesyłka. Mi już się nie przyda, kupon ważny do 26.10. 

Link to comment
Share on other sites

Na Jinhao 450 to ja już mam alergie (czytaj pecha) a bardzo mi się piórko podoba  :thumbup:  zakupiłem 4 sztuki o różnych barwach

 i w różnych odstępach czasowych, i taki sam mankament tego piórka że pisze przerywając

 tzn pisze tyle ile jest atramentu w spływaku i koniec, muszę stosować terapię wstrząsową, lub pukanie stalką w chusteczkę

 by dalej pisało. 

 Ale sytuacja ciągle się powtarza co grozi zwichnięciem nadgarstka :D.

 Płukanie i tego typu podobne nic nie pomaga :bezradny:  również zmiana atramentu

 taka sytuacja występowała jeszcze w jednym Jinhao ale już nie pamiętam numerka, (pióra zostały skasowane)

 Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

@kerad masz racje :thumbup:  już to duuuużo wcześniej zauważyłem, było to opisane w jakimś temacie na PWF

 osobiście tylko używam patron, a tłoczki dedykowane z piórami leżą w pudełku (częściowo rozdałem potrzebującym)

 Co do J. 450 to niestety nic nie pomagało :bezradny:  to musiała być jakaś felerna seria (wada fabryczna).

Link to comment
Share on other sites

@Ann no jeszcze tego nie próbowałem, dobry pomysł jak ktoś posiada tłoczki bez kulek :thumbup: akuratnie przeglądam tłoczki

 z firmy Jinhao są różne ---- z kulkami, bez kulek, i są również ze sprężynkami

 z firmy Sheaffer nie ma nic --- pusty :bezradny: 

 z Manuscript taki rozciągany również pusty, muszę w wolnej chwili na spokojnie przetestować

 poszczególne tłoczki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Część kupowałem z USA, część na PenSzole.

To, że K35 teoretycznie pasują, to ja iwem - bo to jest odpowiedni rozmiar i stalówk i spływaka. Chodzi mi o dopasowanie stalówki do spływaka. Mi udało się tylko do jednego X450 jedną stalówkę Knoxa dopasować. Dla mnie wygląda to tak, jakby pozostałe Knoxy były inaczej wygięte, bardziej zaokrąglone - spływak ze stalówką wchodzi w sekcję, ale pomiędzy spływakiem a stalówką zostaje bardzo duża szpara i pióro w ogóle nie podaje atramentu na stalówkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...