Skocz do zawartości

Jinhao X750 Deluxe


zmechu

Polecane posty

A gdzie kupujecie te stalówki?

Ja kupiłem tutaj http://www.xfountainpens.com/ Zamówione 28 stycznia, wczoraj odebrałem na poczcie. Paradoksem jest, że niemieckich stalówek nie można kupić nigdzie w Europie, no a przynajmniej ja nie znalazłem online (jakiś sklep w UK sprzedawała, ale po pierwsze nie były dostępne, a po drugie, uwzględniając koszty z tego co na szybko policzyłem, taniej było kupić w USA). Jak na moje skromne doświadczenie - jeżeli chodzi o różnorodność testowanych piór - stalówki Knoxa piszą pierwszorzędnie. Jedyny minus, jaki dostrzegam, to że zamówiłem - jak mi się wydawało oglądając stronę stalówki two - tone, a przysłali mi całe złote. Jest to raczej kwesta gustu, w sumie całe żółte też są ładne :) Napiszę do nich "reklamację" :P

 

Część kupowałem z USA, część na PenSzole.

To, że K35 teoretycznie pasują, to ja iwem - bo to jest odpowiedni rozmiar i stalówk i spływaka. Chodzi mi o dopasowanie stalówki do spływaka. Mi udało się tylko do jednego X450 jedną stalówkę Knoxa dopasować. Dla mnie wygląda to tak, jakby pozostałe Knoxy były inaczej wygięte, bardziej zaokrąglone - spływak ze stalówką wchodzi w sekcję, ale pomiędzy spływakiem a stalówką zostaje bardzo duża szpara i pióro w ogóle nie podaje atramentu na stalówkę.

Ale co to znaczy "pozostałe" Knoxy, masz jakieś inne K35 niż te? http://www.xfountainpens.com/collections/accessories/products/knox-fountain-pen-nib? Dziwi mnie ta niekompatybilność, możesz wrzucić fotki niezgodnego spływaka i stalówki? Spływak ze stalówką zazwyczaj bardzo ciasno wchodzi w sekcję, zatem jak to jest możliwe, że upychasz spływak z Knoxem i zostaje tam jakakolwiek "nieprzepisowa" szpara. Wydaje mi się, że to byłoby tylko możliwe przy zbyt dużej stalówce, ale wówczas cały "zestaw" nie powinien się zmieścić do sekcji.

Edytowano przez wkamil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 Knoxy K35 - z tych co na zdjęciu dwukolorową EF-kę (kupioną na PenShow), jednokolorową w kolorze stali kaligraficzną 1.1 (z USA) oraz jednokolorową w kolorze złotym F-kę (z USA). I tylko tę ostatnią, F-kę udało mi się dopasować i nią pisać. Teraz jestem na feriach z dziećmi, więc zdjęć nie zrobię, ale wygląda to mniej więcej tak - wkładam Knoxa ze spływakiem do sekcji (tu na razie wszystko idzie gładko) i po dociśnięciu spływaka do końca ta część stalówki, która wystaje z sekcji unosi się do góry i przestaje przylegać do spływaka (chyba z powodu nieprawidłowego wyprofilowania stalówki). I tak mam w przypadku dwukolorowego Knoxa i wersji Calligraphy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 Knoxy K35 - z tych co na zdjęciu dwukolorową EF-kę (kupioną na PenShow), jednokolorową w kolorze stali kaligraficzną 1.1 (z USA) oraz jednokolorową w kolorze złotym F-kę (z USA). I tylko tę ostatnią, F-kę udało mi się dopasować i nią pisać. Teraz jestem na feriach z dziećmi, więc zdjęć nie zrobię, ale wygląda to mniej więcej tak - wkładam Knoxa ze spływakiem do sekcji (tu na razie wszystko idzie gładko) i po dociśnięciu spływaka do końca ta część stalówki, która wystaje z sekcji unosi się do góry i przestaje przylegać do spływaka (chyba z powodu nieprawidłowego wyprofilowania stalówki). I tak mam w przypadku dwukolorowego Knoxa i wersji Calligraphy.

A no widzisz... i tu jest chyba pies pogrzebany, Xfpn na swojej stronie wyraźnie podaje, że stalówka K35 jest kompatybilna z x450 i x750. Moje wszystkie 3 stalki zakupione bezpośrednio z Xfpn pasują do chińczyków ze stalówkami 35 i spływakiem 6 mm. Te zakupione przez Ciebie w USA, to w którym dokładnie sklepie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną akcję z K35 i wancherem naranja. to jest cała żółta EF pasuje jak ulał, biała 1,5 mm odstaje od spływaka na jakieś 1 - 1,5 mm. wygląda to tak, jakby żółta była wycinkiem kuli, a biała walca. 

W takim razie wygląda na to, że tylko jednokolorowe - złote pasują do chińczyków...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słowo ciałem się stało.

 

Jeszcze taka uwaga a propos problemów z przerywającymi x450. Winny jest prawdopodobnie spływak "starego" typu. Był tak ciasny, że wcale nie dziwię się, że atrament nie chciał płynąć przez niego bez "wspomagania". Nowe piórko (ze spływakiem identycznym jak w x750 - sekcja też jest w związku z tym inna) pisze na razie bezproblemowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Jeszcze taka uwaga a propos problemów z przerywającymi x450. Winny jest prawdopodobnie spływak "starego" typu. Był tak ciasny, że wcale nie dziwię się, że atrament nie chciał płynąć przez niego bez "wspomagania". Nowe piórko (ze spływakiem identycznym jak w x750 - sekcja też jest w związku z tym inna) pisze na razie bezproblemowo.

 

Możesz załączyć zdjęcie spływaka? Moje x450 jak i x750 wysychają na potęgę, chciałabym nie zwalać winy na atrament, natomiast dzień leżenia i już beton...? trochę mi się to kłóci, nie pierwsze moje chińczyki w końcu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zarówno w x450, jak i w x750 i w 159 spływaki są identyczne, istotny problem z przerywaniem występował jedynie w x450 gdzie spływak był inny niż na zdjęciach powyżej. Ani w x750, ani w 159 nie zaobserwowałem jakichkolwiek problemów czy to z przepływem czy z zasychaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,7,8, z czego 5 - w X450, 7 w X750 a 8 - w 159 i tylko ten grubasek nie zasycha. Winić kaloryfera w pracy nie mogę, bo nie mam blisko biurka, odkładam stalówką w dół i foch jakiś następuje. Pójdą do mycia po spotkaniu, to im fochy przejdą, nie na darmo mam myjkę w końcu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...