Skocz do zawartości

Witam pióroalkoholików :)


Czarodziej

Polecane posty

Witam :)

Dawno już nie pisałem piórem, i tak mnie jakoś naszło żeby znów wrócić do pióra wiecznego :-D
Z czasem przyjemność z pisania piórem odeszła w siną dal, i uległa zapomnieniu.
Niby nie te czasy, ale jednak teraz znów mnie naszła nostalgia na pióro, na smakowanie przyjemności z wodzenia stalówką po papierze, ehh...
Poprzednie moje pióra niestety gdzieś "zaginęły", więc czeka mnie niestety ponowny zakup :-(
Chcę pisać znów jakimś fajnym piórem, a nie długopisem, lub o zgrozo na klawiaturze (czego uniknąć się nie da niestety).
Czasy się zmieniły, pióra nieco też, więc w mile widziane będą porady w wyborze (oczywiście już nieco przewertowałem forum i google) :-)

Tak się natknąłem na to sympatyczne forum.

Wiem że czeka mnie ciężki wybór, pomiędzy możliwościami finansowymi a chęciami posiadania i innymi niuansami ;-)

 

Pozdrawiam wszystkich :-)

Edytowano przez Cyb0rg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ciepłe przywitanie. :)

Co do kwoty, myślałem coś do 200 PLN, może być używane, i nie jest to sztywna granica, choć dobrze byłoby tego mocno nie przekraczać.

Może ktoś ma coś fajnego na sprzedaż?

Raczej grubsze, mi wygodniej w dużej dłoni leżało.

Nie kryję że w wyglądzie podobają się czarne/brązowe/ciemnozielone ze złoceniami.

Hmmm to na początek.

 

P.S. Cały czas czytam forum i inne porady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

Ciekawostka mi wpadła w oko.

Niby te same pióra Sheaffer,

Wersja Gift Collection 300 - 190 zł - roczna gwarancja.

a wersja Prelude 280 zł - za to dożywotnia gwarancja:

90 zł dopłacić za dożywotnią gwarancję chyba warto, najwyżej dłużej będę odkładać jeśli się zdecyduję.

Ale czy jest tak na prawdę, jak to jest z tymi gwarancjami?

 

P.S. W rozpaczy poszukiwań gdzieś odkopałem nieco styranego przeze mnie Pelikana GO, chyba rzadko spotykany teraz model.

Myślałem że dawno poszedł sobie gdzieś :)

 

Nawet jakieś stare zapasy atramentu, Pelikana, Kofa i Hero (z ceną zakupu.. 8.000zł hahaha, to były czasy).

 

Zaraz się biorę do reaktywacji :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie, specjalnie pomacać Prelude, całkiem fajnie leży ale w rękę weszła też 300-ka, fajniej chyba leżała, naprawdę spora, ale ta dopiero ma ciężką skuwkę :-o

Najpierw myślałem że całe pióro takie ciężkie a to skuwka, chyba z ołowiem :D

Szkoda że nie dali popisać nimi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...