Skocz do zawartości

Witam pióroalkoholików :)


Czarodziej

Polecane posty

Witaj :)

A dlaczego pióroalkoholików? Jak już to PIÓROHOLIKÓW - o alkoholu generalnie to tu wiele nie znajdziesz, podobnie jak o leczeniu alkoholizmu ;)

 

kurcze, mnie też się z opóźnieniem rzuciło w oczy. widać coś z alkoholem musi być na rzeczy. może w atramencie? ale to już !nicpoń musiałby się wypowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, mnie też się z opóźnieniem rzuciło w oczy. widać coś z alkoholem musi być na rzeczy. może w atramencie? ale to już !nicpoń musiałby się wypowiedzieć.

a ja mogę? De Atramentis produkuje wszak atramenty na winie, nawet sobie jeden zamówiłam ;)

(o alkoholu było u nas niemało, nawiasem ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj, miałem pecha, pióro noname spadło i to 2 razy na podłogę (chyba ta trzeźwość) ;-)

Strasznie zaczęło zahaczać o papier.

Nieco się zdenerwowałem bo ładnie mi się nim pisało, choć majątki pewnie nie kosztuje ale wydaje mi się że jak na takie pióro ma ciekawą stalówkę,

mianowicie - Irydium Point Germany.

Więc postanowiłem je reanimować.

Pod mikroskopem okazało się że jedna połówka "ziarna" (czy jak to się zwie), jest ok 30/40 % (znów te procenty), przekoszona do dołu :-(

Więc mając ciut sprzętu postanowiłem zadziałać, okazało się że bez mikroskopu technicznego ani rusz. :)

Na początek próbowałem pod lupą, efekty mizerne, dopiero jak dobrze powiększyłem było widać co je boli :)

Z 3 próbą udało się bezbłędnie, pióro dziękuje i znów ładnie piesze, nawet szlifować nie trzeba było :)

Szkoda że nie miałem pod ręką aparatu.

Ale jakby co mogę pokazać jak to teraz wygląda :)

 

Przy okazji, jakby ktoś miał takie beznadziejne stalówki do poćwiczenia, to byłbym wdzięczny :)

Jak się uda, odeślę zrobioną :)

Edytowano przez Cyb0rg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że podczas naprawy pióro powinno być zatankowane "czymś mocniejszym"? :D

 

No przecież sam Nicpoń radzi aby pióra po niektórych jego atramentach przemyć czymś mocniejszym :D  :roflmho:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...