Skocz do zawartości

BAOER 500


kerad

Polecane posty

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 11 months later...
  • 4 years later...

Jak Ci pasuje Jinhao 750 to zawsze można dokupić stalówkę np. JoWo czy Bocka. Ale nie ma zakręcanej skuwki... Taki luksus tylko w 159. Też bym chciał z zakręcaną np Baoera 051, czy 519...

Chętnie posłucham jakie tańsze i ładne pióra mają zakręcaną skuwkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rafi206 napisał:

Ciekawy model. Pytanie tylko czy kupi się że stalówką F.

Z Jinhao nigdy nie wiadomo. Są dwie "linie" stalówek - stara z napisem Jinhao i 18KGP oraz nowa z logiem, napisem i nabitą literą F. Te nowe są rzeczywiście uczciwymi F-kami z dobrym przepływem. Zależy jak trafisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rinke napisał:

Zakręcany i mocno inspirowany MB (a w zasadzie skopiowany) jest Baoer 79. Tylko z tą F-ką będzie problem bo się nigdzie z taką nie spotkałem. Pomimo że czasami w opisach było medium/fine to okazywało się że to zawsze było M.

Stalówki do Beoera 79 i do Jinhao 599/250 są wymianialne, więc jak się ma tę F, to da się. Natomiast nie polecam Baoera 79 jako takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie polecasz? Ja na swojego nie mogę narzekać. Trzeba tylko pamiętać że jest to dość ciężkie pióro 

Jest tutaj recenzja tego modelu autorstwa @Vismavitry. I to pod jej wpływem dokonałem zakupu.

Edytowano przez Rinke
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że właśnie doszedłem do wniosku (5 minut temu), że najbardziej wk..wiającą rzeczą na świecie, z jaką chyba miałem do czynienia, jest napełnianie pióra Jinhao X450 i w ogóle samo to pióro. A właściwie pompka. Już pisałem i nie tylko ja, że to dziadostwo nie nadaje się do dłuższego pisania, bo przestaje pisać (trzeba podkręcić tłoczek w pompce), odłożone na dłuższy czas też przestaje pisać, a atrament wyparowuje, a jego napełnianie w przypadku konwertera może doprowadzić człowieka do takiego szału, że zacznie gryźć meble. Co za kretyn wyprodukował konwerter o długości, a raczej "krótkości", która uniemożliwia włożenie go do żadnego kałamarza, celem napełnienia? Jako że to konwerter, trzeba użyć obu rąk, a włożenie go do środka, zwłaszcza, gdy już trochę atramentu jest zużyte, było by możliwe, gdyby przelać zawartość do wiadra. Nawet jeśli się to uda, żeby napełnić go do końca, czyli zatankować te trzy krople, które mieści, trzeba wykonać około miliona obrotów. Po wszystkim, kiedy już uda się nam przebrnąć przez tą katorgę, czyli po jakichś trzech godzinach, musimy poświęcić kolejne dwie, na domycie rąk, mebli i podłogi z atramentu. Ubranie niestety trzeba wyrzucić. Wydawałoby się, że w nagrodę za wniesiony trud, teraz będziemy pisać i pisać, ale nie. Po napisaniu kilku zdań, pióro pisze coraz słabiej, aż w końcu musimy podkręcić tłoczek w pompce, a to opróżnia ją do połowy. Nieco lepiej jest z nabojem, na przykład długim Watermanem, ale też co jakiś czas trzeba go ścisnąć, wyjąć, zwolnić i znów włożyć, a to z kolei grozi jego pęknięciem.

Zaprawdę powiadam wam, jeśli potrzebujecie pióra po to, żeby napisać kilka słów i to w miarę często, czyli najlepiej codziennie, to tak. Ale jeśli myślicie o jakimś "koniu roboczym", do codziennej pracy, to to pióro jest bardzo leniwym koniem. Szczerze mówiąc, to nawet w ogóle nie koniem, tylko co najwyżej jakąś bogato zdobioną imitacją konia, który żre za dziesięciu, ale robić mu się nie chce.

Zapomniałbym dodać... O ile w jednym moim X450 skuwka zdejmuje się bez problemów, to w drugim, w celu jej zdjęcia, muszę korzystać z pomocy drugiej osoby. W miarę silnej osoby... Jednym słowem, to pióro, to ładnie wyglądający szmelc! Napsuło mi już tyle nerwów, że chyba pewnego dnia go rozwalę młotkiem!

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...