Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Co prawda nie dla siebie ale dla znajomej z pracy zamówiłem dzisiaj Sheaffera Gift 100 w kolorze niebieski mat. Jestem bardzo ciekaw tego pióra, jak mi przypadnie do gustu to może zainwestuje w nie też swoje piniondze ;) póki co dorzuciłem do zamówienia zielony ink szifera :)

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiem takie,

 

 

 

$_57.JPG

 

$_57.JPG

 

Opisane jako nieznany model, słabe zdjęcia, słaby opis, odgięty klips, zaschnięty tłok... tylko ta 18-karatowa stalówka dała mi do myślenia... no i te proporcje. Aukcja zakończyła się na 115 euro.

 

Doszedł Pelikan M800 (old style) w bardzo dobrym stanie. Klips już naprawiony, reszta rozkręcona, odmoczona, wyczyszczona w myjce, nasmarowana i włożona. Wygląda teraz tak,  pisze cudnie... i jest... wielki i ciężki. Dokładnie taki, jakie ma być dobre pióro.

 

ff33.jpg

 

 

piotrek

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłam się o kolorowe pisaki, czyli garść piór z Dalekiego Wschodu. Takich po taniości. 

Najprzyjemniej zaskoczyły mnie dwa grubaski - Jinhao 99 i x750. Płynące w ich żyłach Pelikany zachowują się na papierze bardzo ładnie. 

 

A to ciekawe - ja mam Jinhao 99 w czarnej wersji i mój w ogóle nie toleruje atramentów Pelikana. No nie lubi i już - pisze sucho, przerywa. Za to na Hero Blue i Parkerze Quink pisze gładko i płynnie. Ostatnio zalałem go Watermanem brązowym i też jest nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś dwa, bardzo stare (blisko 80 - 90 letnie) piórka, za dużą sumę pieniędzy. Szaleństwu mówimy - stop! :P

 

 

Konkrety, konkrety! ;)

znaczy, suma mnie nie interesuje, ciekawam piór.

 

ja dziś nabyłam też jakiegoś starocia, dla odmiany za małą kasę, ale w sumie nie wiem do końca co kupiłm ;) - słabe foty. zobaczymy jak przyjdzie.

 

no i czekam na mojego carene, ale niestety, choć jest moim walentynkowym (tfu) prezentem, ześwinił się i dziś nie doszedł

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony dawniej, ale dziś dokończyłem naprawę. Sheaffer vac-fill.

 

Widok ogólny:

 

7a95030f51a87194e1075b81c827b772_1.jpg

 

Tu ze skuwką na korpusie:

 

0ea7354fead3b993d810881e84406763_1.jpg

 

Wyciągnięty sztyft plungera:

 

96a7e42b4fa9df5eb10ce174c0c47a4f_1.jpg

 

Widok stalówki:

 

342c44fe7cd73144eba1a550e23a02ec_1.jpg

 

No a tu próbka pisma :)

 

25ea2aaba47ec21a8a5ec6df46f3f0a9_1.jpg

 

Piórko oczywiście sprawne, packing szczelny, wszystko nasmarowane. Uszczelka jest odrobinę za gruba - zdobycie materiału na nią narazie sprawia mi sporą trudność i przez to nie cały korpus napełniony jest atramentem. Ale naciąga około 80% wysokości korpusu, więc nie jest źle. Może jakoś niebawem popełnię fotorelację naprawy - zdjęcia mam.

Edytowano przez piter22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem drobne internetowe zakupy w brytyjskim Pendragons, m.in. kupowałem rurkę na(od)powietrzającą do P51 i zauważyłem to pióro. VENUS, budżetowe (third tier) amerykańskie pióro z lat trzydziestych. Poradziłem się eksperta Googla i zdecydowałem się kupić; niedrogie w sumie. 

W świetnym stanie, wygląda na nigdy nie tankowane, kilka drobnych rys na korpusie. Zlatka niby M ale bardziej F w rzeczywistości. Dość twarda jak na lata trzydzieste, nieco nieco fleksuje, gdy przycisnąć; przyjemnie pisze.

Napis na korpusie: VENUS President, American Pencil Co, Hoboken, Made in USA, New Jersey.

 

Zalałem Salixem.

 

Venus%20FP.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeszcze nie kupiłem ale biorę udział w aukcji na ebay ;] Sheaffera Valianta Tuchdown i liczę, że uda mi się wylicytować ;] W sumie jestem zdeterminowany, bo strasznie podoba mi się to pióro.

Macie jakieś sugestie jaka jest średnia cena tego modelu nie chciałbym przesadzić. Wiem że przy vintydżach nigdy nie wiadomo, ale tak mniej więcej ile?

Edytowano przez elessar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeszcze nie kupiłem ale biorę udział w aukcji na ebay ;] Sheaffera Valianta Tuchdown i liczę, że uda mi się wylicytować ;] W sumie jestem zdeterminowany, bo strasznie podoba mi się to pióro.

Macie jakieś sugestie jaka jest średnia cena tego modelu nie chciałbym przesadzić. Wiem że przy vintydżach nigdy nie wiadomo, ale tak mniej więcej ile?

Ciężko powiedzieć, zależy w jakim stanie. Jak w miarę dobry to tak do 150zł bym mógł dać, ale to moja opinia. Najlepiej obczaić w jakich okolicach mniej więcej się kończą aukcje tego modelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wylicytowałem pióro Dollar 717 z kaligraficzną stalówką (zdaje się że italic). Jest to piston filler, jakiejś bodajże hinduskiej produkcji. Cholera wie co to jest, ale wylicytowałem za niecałe 9 zł z darmową przesyłką :P

1000x1000.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, zależy w jakim stanie. Jak w miarę dobry to tak do 150zł bym mógł dać, ale to moja opinia. Najlepiej obczaić w jakich okolicach mniej więcej się kończą aukcje tego modelu.

Ten egzemplarz jest w bardzo dobrym stanie, dzięki za informację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnąłem się dziś jeszcze na Watermana C/F za bagatela 12 złotych. A co, jak szaleć to szaleć! 18 karatowa stalówka, wymaga tylko wyprostowania, więcej uwagi będzie wymagał pęknięty tył korpusu ze zgubioną metalową stópką - będę musiał jakoś uzupełnić ubytek i zrobić nowe zakończenie dna korpusu. 

$_57.JPG

 

 

 

$_57.JPG

 

I pęknięcie na korpusie:

 

$_57.JPG

Edytowano przez Zero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość spotkań a tym roku chyba już przeskoczyła ich liczbę z zeszłego, a mamy dopiero luty! :D dobrze się bawiliście? :) kto jest kto, żeby brzydko po angielsku nie pisać? ;)

 

za dużo kart na raz otwartych :D sorry za OT, tak mocno to się jeszcze nigdy nie zaplątałam :D 

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...