Jump to content

Aurora Leonardo da Vinci Limited Edition model 939


INAHON Sp. z o.o.

Recommended Posts

Taki tam żarcik. Swoją drogą kiedyś gdzieś czytałem/słyszałem, że niby najstarsze podobne do współczesnego pióro wieczne (ze własnym zasobnikiem atramentu) znaleziono właśnie u Da Vinci'ego.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z @Bosą, że to pióro LE jest jakby mało w stylu Aurory i w związku z tym niespecjalnie mi się podoba. Mnie osobiście w oczy rzuciła się nieciekawa stylizacja stalówki na wzór z przyrządu do pisania, który zaprojektował Leonardo Da Vinci. Sam przyrząd jest niezwykle ciekawy. Ma to być chyba swoisty eyedropper. Wygląda na to, że intencją Leoarda było umożliwić pisanie pod niemal dowolnym kątem. Projekt odtworzenia pióra znany jest od kilku lat, podam linki do kilku newsów na ten temat: 1, 2, 3.
 
A tutaj filmik z projektu – próba odtworzenia ‘pióra Leonarda Da Vinci’. Całkiem udana :D.

 

Edited by endoor
Link to comment
Share on other sites

Ja wiem czy bazgroła... Mi tam to wygląda całkiem przyzwoicie: http://blogs.loughboroughecho.net/gamesandgizmos/2011/08/24/leonardo%20da%20vinci.jpg

A biorąc pod uwagę, że pisał lewą ręką patrząc w lustro i jest szansa, że używał własnoręcznie zaprojektowanego (i być może własnoręcznie wykonanego) narzędzia, to MSZ czapki z głów.

Piękny jest korpus w tym piórze, sekcja trochę jakby z innej bajki (stylistycznie) a stalówka faktycznie leonardowsko "futurystyczna" więc wszystko się zgadza choć jej odmiennych kształt w zestawieniu ze standardową (zajfajną zresztaą) stalówką Aurory nie każdemu będzie się podobać.

No właśnie, nie mogę skojarzyć, ale ta stalówka coś mi przypomina, coś co już kiedyś widziałem... I chyba nie chodzi o stalówki  Pilota/Namiki (np. Falcon) czy po prostu stalówki o profilu takim jak w niektórych piórach Cross-a (Century) czy powiedzmy Parker 75,  albo ciekawsze kształtem stalówki do maczanek z XIX/XX wieku...  A może to deja vu to wytwór mojej podświadomości... albo zlepek tych wszystkich zjawisk wyżej wymienionych i paru innych. Kojarzy wam się coś? Jakieś podobieństwa do innych stalówek?

 

Pozdrawiam,

Mac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...