Skocz do zawartości

Encre Havane - Waterman


visvamitra

ENCRE HAVANE  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

Flaszkę Encre Havane dostałem od Janykiela w zamian za flaszkę Vert Empire J. Herbina . Ja jestem zadowolony z Watermana a Janykiel z Herbina. To była udana zamiana.


 


Skaner zbuntował się i w żaden sposób nie udało mi się zrobić udanych skanów. Encre Havane wychodzi mi na skanach fioletowy. Zgoda, ma w sobie sporo czerwieni, ale nie aż tyle. Obróbka w programie graficznym nie przyniosła zadowalających rezultatów. Dlatego też w recenzji tej wykorzystam wyłącznie zdjęcia, na których kolor Encre Havane wygląda tak, jak na kartce w świetle słonecznym.


 


Z tego, co się zorientowałem barwa Encre Havane zmieniała się na przestrzeni lat. Nie wiem,  z którego roku pochodzi moja flaszka, ale kolor atramentu bardzo mi odpowiada. 


 


Ślad pozostawiony patyczkiem higienicznym:


 


d1ht.jpg


 


 


KLEKS:


 


 


67wc.jpg


 


Mój program graficzny widzi ten kolor tak:


 


nbj6l.jpg


 


 


INFORMACJE / PARAMETRY


 


Producent: Waterman


Kolor: Encre Havane


Opakowanie: kałamarz o objętości 50 ml 


Cena: 25 - 31 PLN


Dostępność: atramenty Watermana są łatwo dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych i internetowych  i mają rozsądne ceny.


 


 


Nasycenie: silne


Przepływ: bardzo dobry w stalówce M Schmidta, w którą wyposażono mojego ISLANDERA


Cieniowanie: zauważalne, mnie się podoba


Jakość linii: bardzo dobra, nie rozchodzi się na boki 


Osadzanie się na stalówce: nie zauważyłem


Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem 


Rozruch: szybki


Przebijanie: przebija na słabej jakości papierze xero - punktowo, nie przebija na papierze Oxford


Strzępienie: strzępi minimalnie na papierze Mondi


Wysychanie: >20 sekund na papierze Oxford wysycha ślad pozostawiony stalówką Schmidta w rozmiarze M


 


7scx.jpg


 


MOJA OCENA: bardzo dobry atrament


 


efb6.jpg


 


SKANY (Pismo + cieniowanie): recenzję napisałem piórem  ISLANDER  ze stalówką M


 


1. Na papierze MONDI


 


h7fi.jpg


 


f7ij.jpg


 


 


 


 


 


 


2. Na papierze OXFORD


 


 


6p68.jpg


 


fdne.jpg


 


xii6.jpg


 


exxe.jpg


 


 


 


 


 


W PORÓWNANIU Z INNYMI ATRAMENTAMI (zdjęcie zrobione w słoneczny dzień):


 


ay4r.png


 


45sw.png


 


 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście całkiem dobry, udany kolor, chyba najbardziej interesujący spośród Watermana atramentów. Jednak to prawda, z zamiany jestem bardzo zadowolony, ten Herbin uwiódł mnie całkowicie.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Jeszcze zdarzają się w sprzedaży starsze wersje WM Havany. Jeśli chcesz @Ann, to mogę Ci zakupić flachę lub dwie...mój lokalny dealer piśmienniczych utensyliów ma tego całkiem zacny zapas :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze prawie pełną flaszkę nowego, ale nie zdzierżę wszystkich zajęć pisanych jednym kolorem, żeby szybciej się go pozbyć ;)

ja na wykładach pisałem zazwyczaj dwoma piórami i czterema długopisami, wszystkie w innym kolorze, także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nawet nie patrzę, ile mam atramentów. Będzie pewnie koło dwóch litrów. Czas udać się do terapeuty.

Masz tylko dwa litry!? Byłem przekonany że masz z 5 litrów, zwłaszcza po zakupie Akkermanow :P

Waterman w Havanie nic nie musiał zmieniać celowo, wystarczy że dostawca minimalnie zmienił skład barwnika ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

to prawda, najbardziej miarodajne chyba było by mazianie patyczkiem kosmetycznym, bo co pióro to inna stalówka i coraz więcej zmiennych... do Vectora się nadaje, ale bez szału, jedyny atrament, który naprawdę nie sprawia mi przyjemności, gdy coś nim piszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...