Skocz do zawartości

Sheaffer 1500 Crest Vacuum-Fill (Lady) c1942-1946


Lepki

Polecane posty

Lady były określane mniejsze modele Crest. Powyższy model jest trochę większy od Sheaffer Balance Junior a mniejszy od Balance standardowego.

 

Ale przecież to Triumph a nie balance, także takie porównanie niewiele tu wnosi. Mógłbyś pokazać jak się ma jego wielkośc do innych triumphów? 

 

I z ciekawości - bo widziałem że masz chyba na stanie Sentinela Delux w szare /zielone paski. Szykuje się ciekawa "pasiasta-metalowa" kolekcja. Robiłeś może reasearch jak wygląda sprawa z piórami w kolorze Carmine Striated z metalową skuwką? 

Nie widziałem jeszcze tego koloru w normalnym rozmiarze w wersji sentinel. Za to widziałem (np tu na dole strony http://www.fivestarpens.com/sheaffer_sold.html) ze złoconą skuwką. widziałem również ołówek który mógłby pasować do takiego pióra. Binder na swojej stronie podawał informacje o tym że Crest był tylko w dwóch kolorach - czarnym i tym który pokazałeś na zdjęciach. Sentinele w szarych i zielonych paskach się zdarzają. A czerwone? Crest czy Sentinel? ;)

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale przecież to Triumph a nie balance, także takie porównanie niewiele tu wnosi. Mógłbyś pokazać jak się ma jego wielkośc do innych triumphów?

 

Zestawiłem z innymi Sheafferami z tego okresu czasu. Niestety innych Triumphów nie posiadam, żeby móc porównać. Balance jest chyba najpopularniejszym modelem Sheaffera z lat 30' więc dla mnie to w miarę dobry odnośnik gabarytów :P

 

 

Jeśli chodzi o Cresty to ostatnio nie robiłem wywiadu,ale zawsze widziałem albo czarne albo w brązowe paski, z systemem dźwigienkowym i vacuum fill. Widziałem też triumphy w zielone i czerwone paski ale ze skuwką celuloidową w tym samym wzorze. Także czerwone ze złoconą skuwką to może być składak po prostu, ale bym takim nie pogardził :D

A jeszcze jako ciekawostkę napiszę, że mój standardowy Balance jest w kolorze Carmine Striated, a Junior - Rose Glow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawiłem z innymi Sheafferami z tego okresu czasu. Niestety innych Triumphów nie posiadam, żeby móc porównać. Balance jest chyba najpopularniejszym modelem Sheaffera z lat 30' więc dla mnie to w miarę dobry odnośnik gabarytów :P

Niestety nadal nie mogę się z Tobą zgodzić. Po pierwsze, może Balance był popularny w latach 30 ale Triumph to już lata 40. Po drugie, idąc Twoją logiką należałoby nazwać wszystkie Parkery Jottery "Jotter Lady" ponieważ są mniejsze od Vectorów czy Frontierów. Albo wszystkie PFM "PFM Lady" (:D) bo są mniejsze (krótsze) od Snorkela.

A "czepiam się" ponieważ:

1. Nie słyszałem nigdy o takim piórze, choć próbowałem kilka razy opanować systematykę Sheaffera bo lubię te pióra. Co za tym idzie jeśli takie pióro by istniało musiałbym rozważyć polowanie na nie. 

2. Raz widziałem chyba u Akszugora pióro ze stalówką triumph ale mniejsze od Crest/Sentinel, choć jednocześnie większe od Tuckawaya. Skuwka typu "wireband". Nie widziałem do tej pory na aukcjach czy na forach wersji tego pióra ze stalową skuwką. Choć od czasu do czasu widuję wersje jednokolorowe z różnymi systemami napełniania. 

3. Ani na stronie Bindera, ani na pen hero nie ma żadnych informacji o piórze "Triumph/Crest Lady". Myślę że któryś z nich powinien na takie pióro trafić ;)

 

A co do porównania z balance to moje Triumphy (Crest/Sentinel) mają ok 13cm. Balance JR (takie oznaczenie na klipsie ma zarówno pióro jak i ołówek) ma 13.7cm. Za to grubość jest znaczenie większa w przypadku Triumpha. 

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nadal nie mogę się z Tobą zgodzić. Po pierwsze, może Balance był popularny w latach 30 ale Triumph to już lata 40. Po drugie, idąc Twoją logiką należałoby nazwać wszystkie Parkery Jottery "Jotter Lady" ponieważ są mniejsze od Vectorów czy Frontierów. Albo wszystkie PFM "PFM Lady" (:D) bo są mniejsze (krótsze) od Snorkela.

PI...powiedz mi....ale o co Ci chodzi? Zdjęcia nie takie, nazwa nie pasuje, rozmiar nie pasuje...

Crest 1500 Lady - nazwę wziąłem z przytoczonej przez ciebie strony penhero (gdzie jakoby nie ma wzmianki nawet o czymś takim) -> http://penhero.com/PenGallery/Sheaffer/SheafferCrestVintage.htm Z nazwą spotykałem się też wcześniej, mimo że

się jakoś specjalnie Crestami nie interesowałem. Jako posiadacz kilku takich piór powinieneś niby być lepiej zorientowany ;] (oj, czyżbym się czepiał?)

Nie napisałem, że wszystkie pióra Sheaffer'a w mniejszym rozmiarze były Lady jak to jakoś niezrozumiale dla mnie sugerujesz (chyba czytanie ze zrozumieniem szwankuje) Napisałem konkretnie o modelu Crest.

Faktycznie Crest jest z lat 40' co jako sprawny "czepiacz" wytknąłeś.

faktycznie....na jednym zdjęciu są pióra Balance i Crest.... taką miałem fantazję i kto mi zabroni?

Jak chcesz sie czepiać to wiesz...psi ogon czeka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

odnoszę wrażenie że wymiary, długości to trochę drażliwy temat ;)

 

Trudno mi zmierzyć dokładnie, bo nie mam akurat miarki w mieszkaniu. Jak kolega mi odda to pomierzę i zamieszczę na forum informację.

Aha...jak już się mamy czepiać to - niejasne, a nie "nie jasne". Ale to takie tam.... :]

 

PS. Generalnie lubię dążenie do informacji, zdobywanie wiedzy itd, ale takie czepianie się to już takie szukanie konfliktu na siłę. Jak napisałem powyżej; zdjęcia takie a nie inne zrobiłem z braku innych piór, wymiarów nie podałem, bo miarkę pożyczyłem....ale żebym się musiał na fajnym forum tłumaczyć z takich pierdół.... no dajże pan spokój.

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi zmierzyć dokładnie, bo nie mam akurat miarki w mieszkaniu. Jak kolega mi odda to pomierzę i zamieszczę na forum informację.

Aha...jak już się mamy czepiać to - niejasne, a nie "nie jasne". Ale to takie tam.... :]

 

PS. Generalnie lubię dążenie do informacji, zdobywanie wiedzy itd, ale takie czepianie się to już takie szukanie konfliktu na siłę. Jak napisałem powyżej; zdjęcia takie a nie inne zrobiłem z braku innych piór, wymiarów nie podałem, bo miarkę pożyczyłem....ale żebym się musiał na fajnym forum tłumaczyć z takich pierdół.... no dajże pan spokój.

 

Wybacz ale odniosłem zupełnie inne wrażenie odnośnie dążenia do informacji. Pytałem o wymiary, Ty pokazałeś zdjęcia, które w moich oczach wyglądały jak dorabianie metodologii do otrzymanych wyników. Gdybyś np zamiast tego napisał "nie mam miarki, zmierzę później". Nie musielibyśmy teraz zanudzać innych wzajemnymi tłumaczeniami, kto komu co pożyczył, i po co się czepiam.

A skoro już jesteśmy przy czepianiu, to cóż, różnica taka że można "się czepiać" rzeczy merytorycznych, związanych z tematem forum, albo wyszukiwać (na złość) błędy ortograficzne. I to jest właśnie szukanie konfliktu na siłę. Ale jeśli ktoś każde pytanie odbiera jako atak na swoją "świętą nieomylność", to może ma to jakiś sens. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]lubię gęsi gęgawy[...]

Gdybyś np zamiast tego napisał "nie mam miarki, zmierzę później". Nie musielibyśmy teraz zanudzać innych wzajemnymi tłumaczeniami, kto komu co pożyczył, i po co się czepiam.

Przypomina mi się hasło 'gdybym wiedział, że się wywrócę to bym się położył'. Gdyby Lepki wiedział, że wymiary koniecznie kogoś interesują (to poza tym, że ktoś by o to pewnie poprosił) to by je potem dodał. Uważam, że dla osoby, która kilka piór już widziała takie zdjęcie poglądowe jest wystarczające do określenia wielkości pióra.

Śliczne paseczki. I bardzo dobre zdjęcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]lubię gęsi gęgawy[...]

Gdyby Lepki wiedział, że wymiary koniecznie kogoś interesują (to poza tym, że ktoś by o to pewnie poprosił) to by je potem dodał.

[...]lubię gęsi gęgawy[...]

A czy zadałeś sobie trud żeby przeczytać wątek od początku? W pierwszym swoim poście zapytałem o wymiary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

A skoro już jesteśmy przy czepianiu, to cóż, różnica taka że można "się czepiać" rzeczy merytorycznych, związanych z tematem forum, albo wyszukiwać (na złość) błędy ortograficzne. I to jest właśnie szukanie konfliktu na siłę. Ale jeśli ktoś każde pytanie odbiera jako atak na swoją "świętą nieomylność", to może ma to jakiś sens. 

no, są takie fora, na których jak się okazuje najważniejsze jest używanie wielkich liter na początku zdań, bo szacunek i w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...