Skocz do zawartości

Eleganckie pióro na studia


katahum

Polecane posty

Jestem studentką, robię sporo notatek (zarówno wzory matematyczne jak i teksty). Potrzebuję wytrzymałego pióra, najlepiej dość cienko piszącego i wygodnego.

 

Do tej pory nie pisałam piórem, ale odkąd zaczęłam uczyć się Copperplate'a (obsadka +stalówka flexsująca) całkowicie zaprzestałam używania długopisu i notuję ołówkiem. Czas więc na pióro z prawdziwego zdarzenia. 

 

Budżet oczywiście ograniczony. Ale chcę się zamknąć w granicach 250zł. W sumie mogę dać nawet 300zł, jeśli pióro mnie powali i zmieni moje życie ;)

 

Bardzo proszę o pomoc, bo przeszukałam już mnóstwo sklepów i nie potrafię się na nic zdecydować.

 

***Ach, jako kobieta stawiam również na elegancki wygląd piórka. Jottery i Vectory mi się nie podobają, raczej nie przełknę też niczego chromowanego (chyba że to znacząco wpływa na wygodę użytkowania lub wytrzymałość).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jestem studentką, robię sporo notatek (zarówno wzory matematyczne jak i teksty). Potrzebuję wytrzymałego pióra, najlepiej dość cienko piszącego i wygodnego.

 

Do tej pory nie pisałam piórem, ale odkąd zaczęłam uczyć się Copperplate'a (obsadka +stalówka flexsująca) całkowicie zaprzestałam używania długopisu i notuję ołówkiem. Czas więc na pióro z prawdziwego zdarzenia. 

 

Budżet oczywiście ograniczony. Ale chcę się zamknąć w granicach 250zł. W sumie mogę dać nawet 300zł, jeśli pióro mnie powali i zmieni moje życie ;)

 

Bardzo proszę o pomoc, bo przeszukałam już mnóstwo sklepów i nie potrafię się na nic zdecydować.

 

***Ach, jako kobieta stawiam również na elegancki wygląd piórka. Jottery i Vectory mi się nie podobają, raczej nie przełknę też niczego chromowanego (chyba że to znacząco wpływa na wygodę użytkowania lub wytrzymałość).

 

Do matematyki wziąłbym Pilota 78g ze stalówką F (50zł), Pilota MR albo innego Japończyka - przy 300zł możesz już nieco w nich przebierać. Europejskie stalówki są dla mnie za grube przy notatkach z matematyki.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scheaffer Prelude lub Gift 100, Pelikan M200, Lamy Studio koniecznie ze stalówką EF i najlepiej sprawdzić w sklepie. Oczywiście Piloty wyżej wspomniane a dodalbym do tego Tombow Objekt.

Ale chyba do dużej ilości notatek to wygrywa Pelikan ze względu na wagę i Tombow.

Nie wszystkie może są eleganckie ale nie sa brzydkie według mnie.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytule i treści zapytanie pojawiło się słowo - klucz: elegancki. Pilot 78G odpada w przedbiegach. Jest brzydki i nieelegancki.

kwestia gustu. Dla mnie taki stonowany i klasyczny wygląd jest elegancki. I uważam pilota za ładniejszego niż często polecany Waterman Hemisphere.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 x Lamy Safari

 

Jeszcze większe stadko... Coś dla mnie.  :P

 

Europejskie stalówki są dla mnie za grube przy notatkach z matematyki.

 

Oj tam, oj tam... Ja ostatnio radzę sobie z matematyką z pomocą Lamy Alstar - stalówka B. ;o Ale ja ponoć dziwny jestem...  ;)

 

Co do pióra do za 250-300 zł sprawiłbym sobie Lamy Studio.  :P Jednak ja to ja, Tobie chyba najbardziej będzie odpowiadał Waterman Hemisphere - tak jak "starsi" koledzy doradzają.  ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poproszę :D Jednym z powodów wyboru pióra z Fką były właśnie wszelkie równania i wzory. Mam nieduże pismo i jak coś układało się piętrowo to było BARDZO nieczytelne :P

Jeżeli masz drobne pismo to mimo wszystko polecam stalówki japońskie. Pilot, Platinum, Sailor. Można coś poszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cierpię jeśli mam więcej niż dwie ;)

 

Kiedyś też próbowałem trzymać się kratek... Przyszła fizyka z pochodną drugiego stopnia, wzory z niepoliczalną ilością liter i cyfr do wszystkich możliwych potęg, kilkustopniowymi ułamkami w dodatku pod pierwiastkami (pomyl się w pisaniu - nie wykreślisz i nie napiszesz obok bo zwyczajnie nie ma miejsca - kreślisz pół kartki i zaczynasz od nowa)... Od tej pory kratek "czasem" się trzymam...  :P

 

Nieźle, ale dla mnie za grubo. 

 

Od kiedy kupiłem atrament inny niż niebieski/czarny oraz poznałem stalówkę grubszą niż M - nic nie będzie dla mnie za grube.  :P Już linia Lamy M traci na kolorze i cieniowaniu w porównaniu do B... Zamówiłem niedawno 1.1 do mojej drugiej Lamki i mam zamiar robić nią notatki na zmianę z B (mówiłem, że dziwny jestem  ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też próbowałem trzymać się kratek... Przyszła fizyka z pochodną drugiego stopnia, wzory z niepoliczalną ilością liter i cyfr do wszystkich możliwych potęg, kilkustopniowymi ułamkami w dodatku pod pierwiastkami (pomyl się w pisaniu - nie wykreślisz i nie napiszesz obok bo zwyczajnie nie ma miejsca - kreślisz pół kartki i zaczynasz od nowa)... Od tej pory kratek "czasem" się trzymam...  :P

Cierpię kiedy mam więcej niż dwie przy takich obliczeniach, jakie zaprezentowałeś. Całki zwykle zajmują u mnie ze cztery, nie mówiąc już o funkcjach granic całkowania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katahum. W budżecie do 300 zł, widziałem Watermana Expert (nowy za 290 zł gdzieś w necie widziałem). Całkiem elegancki. Żona ma ze stalówką F, która pisze bardzo cieniutko. Chociaż ostatnio coraz częściej przechodzi na 'mojego' Sheaffera Snorkel ;). Polecam też F-C Basic. Na forum zobaczysz próbki pisma w tym wątku wtedy ocenisz czy grubość kreski Ci pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...