Skocz do zawartości

Eleganckie pióro na studia


katahum

Polecane posty

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No to jak, naliczają czy nie?

 

Bo jeśli naliczają to i tak wracamy do punktu wyjścia - zamawiać jedno z USA i płacić 10-15$ za wysyłkę bo grupą się nie opłaca.

a skąd masz te 10-15$?

Ktoś napisał o koszcie 46$ za wysyłkę z usa

Edytowano przez endru098
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzebaby było napisać do nich na jakich zasadach jest wysyłka. Być może w ten koszt są wliczone już jakieś opłaty celne albo coś, bo mimo wszystko zeykły kurier nie powinien kosztować aż tyle.

Nie byłoby źle wywiedzieć się o realne koszty przy większych zamówieniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd masz te 10-15$?

Ktoś napisał o koszcie 46$ za wysyłkę z usa

Z innych sklepów. Około 50$ jest bezpośrednio od TWSBI ale z np. andersonpens czy gouletpens.com przesyłka jest tańsza a piórko też kosztuje 70$.Ale pomimo wszystko lepiej jest, szczególnie grupą, kupować bezpośrednio od wytwórcy, nie pośrednika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie TWSBI jest taka informacja w dziale "Shipping":

*duties/taxes are charged by each country, not by TWSBI Inc.  (Please be respectful of duties/taxes)

 

Czyli cena wysyłki to czysta opłata dla kuriera. Fedex to drogi kurier i tyle. Nie wiem, czy zakupy grupowe to rzeczywiście dobry pomysł, bo pojedyncze sztuki mają jeszcze jakąś szansę na przejście kontroli celników bez dodatkowych opłat. Zbiorówka na 100% oberwie. Druga rzecz to większa opłacalność zakupów u wytwórcy niż u pośrednika. Nie byłbym pewien, czy ta zasada jest prawdziwa. W wielu przypadkach w handlu pośrednicy dostają lepsze ceny niż można się spodziewać, bo własny sklep stanowi tylko uzupełnienie sieci sprzedaży, a największa sprzedaż idzie przez pośredników. I jeszcze jedno - bywa i tak, że sklep firmowy nie obniży cen poniżej rynkowych, bo chroni swoich pośredników, lub wręcz tak się z nimi umówił. Zresztą, zwróćcie uwagę, że ceny na wszystkie modele TWSBI w USA zmieniają się jednocześnie wszędzie w identyczny sposób. Pewnie warto zapytać i u Andersonów i w TWSBI, może u Gouletów też (oni mają duży "przerób", więc może mają jakieś pole manewru). Niemniej to chyba musiałby być naprawdę spory zakup, żeby negocjować ceny.

 

Ps.

W przypadku TWSBI jakość obsługi posprzedażnej u wytwórcy nie jest zależna od miejsca zakupu. Zawsze jest wysoka.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzec/kwiecień wizytuję w Holandii. Mogę wówczas zakupić kilka piór. Jeśli Wam się bardzo nie spieszy, to zachęcam do zakupów grupowych - koszty dostawy spadają do kosztów przesyłki Polska-Polska. O ile oczywiście uda mi się złapać sklep, w którym są te piórka. Ale już się biorę za szukanie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzec/kwiecień wizytuję w Holandii. Mogę wówczas zakupić kilka piór. Jeśli Wam się bardzo nie spieszy, to zachęcam do zakupów grupowych - koszty dostawy spadają do kosztów przesyłki Polska-Polska. O ile oczywiście uda mi się złapać sklep, w którym są te piórka. Ale już się biorę za szukanie :D

Chrumknęły świnki: hip, hip chrum, chrum!

Niech żyje user katahum! :P

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzec/kwiecień wizytuję w Holandii. Mogę wówczas zakupić kilka piór. Jeśli Wam się bardzo nie spieszy, to zachęcam do zakupów grupowych - koszty dostawy spadają do kosztów przesyłki Polska-Polska. O ile oczywiście uda mi się złapać sklep, w którym są te piórka. Ale już się biorę za szukanie :D

 

Mi jak najbardziej pasuje.  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...