Skocz do zawartości

Eleganckie pióro na studia


katahum

Polecane posty

Do sporej ilości notatek to raczej pióro-czołg albo pióro-cysterna jest Ci potrzebne.

Wyglądać elegancko możesz Ty sama, a nie pióro. Chyba, że kupisz wykładane szkiełkami Swarowskiego ;)

A co do zakupu pióra, które powala, to zapytaj wujka Konisa, on wciąż kupuje nowe pióra, które go powalają, a później następne, które go również powalają, a później musi pocieszać się innym egzemplarzem.

 

Za 300 zł kupiłbym Pelikana (starego lub nowego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A co powiecie na Watermana Hemisphere (znalazłam coś  fajnego nowego na Allegro) + Faber-Castel Basic. Dwa pióra to rzeczywiście fajna opcja. Które z nich cieniej pisze? I jakie atramenty warto zakupić? W przyszłym tygodniu mam urodziny, pozbieram kasę i chyba kupię od razu większy zestaw :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dwa pióra to nie jedno, jak mawiają mędrcy ;)

 

To tak jak nasza reprezentacja w piłkę kopaną,… też twierdzą, że co dwie piłki na meczu to… albo im o głowy chodziło?…  ;)

 

A jeśli dużo notujesz to albo konwerterek i naboje w razie czego, albo… jakiś tankowiec ale nie znam żadnego w tej cenie… gdzieś na forum widziałem zestawienie pojemności piór, to mogłoby ci pomóc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atramenty zależnie od gustu, polecam najbardziej standardowy Waterman Blue (lub cokolwiek co da sie zmazać zmazikiem) i do tego Diamine, ładne kolory i dobry przepływ nierozsądne cena. Atramenty Noodlersa tez są dobre ale tylko do zdobyciamz USA.

Ewentualnie skoro o elegancji mowa może TWSBI Diamond 580.

TWSBI%20Diamond%20580%20Black%20Rose%20G

Edit: co do pojemności to na stronach niektórych producentów są one opisane i tak np Pelikan M200 to 1,75 ml atramentu gdy zwykły nabój krótki to około 0,8 ml.

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zobaczyłem tego TWSBI z czarnymi elementami w wykończeniu z różowego srebra, choruję na niego, zwłaszcza se stalówką 1.1mm stub :wub:  A tak nawiązując do tematu, również wolę grubo piszące, soczyste stalówki, nie przepadam za F i XF, są za suche i mało wyraziste jak dla mnie.

Edytowano przez Zero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu zestawu przy nazwie aukcji jest inne pióro, nowszy model, a w opisie są zdjęcia innego modelu Hemisphere. Chyba starszego, bo nowe mają ten srebrny pierścień z napisem Waterrman. Niemniej, wygląda na oryginalne. :)

 

Ps.

Jeśli w zestawie jest to z opisu to jest to wersja Moonlight Black. Fajna.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybrałabym TWSBI 580 czarno-złotego... zwłaszcza, że jest dość pojemny...

Ale może to będzie dla Ciebie początek piórozy... ;) i następny zakup... :) wyznam szczerze, że kontakt z tym forum tak się kończy... jeśli ktoś miał formę łagodną, to napewno "zaraza" przechodzi w postać ostrą... ;) ja tak mam,... a właściwie miałem,... postać lekką, można rzec poronną, która przeszła w ostrą... i ma na dzień dzisiejszy szansę przejść w przewlekłą... z nasilonymi objawami... ;):) :) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybrałabym TWSBI 580 czarno-złotego... zwłaszcza, że jest dość pojemny...

Ale może to będzie dla Ciebie początek piórozy... ;) i następny zakup... :) wyznam szczerze, że kontakt z tym forum tak się kończy... jeśli ktoś miał formę łagodną, to napewno "zaraza" przechodzi w postać ostrą... ;) ja tak mam,... a właściwie miałem,... postać lekką, można rzec poronną, która przeszła w ostrą... i ma na dzień dzisiejszy szansę przejść w przewlekłą... z nasilonymi objawami... ;):) :) :)

Podobają mi się. Nie dziś ale w przyszłości je kupię :)

Najpierw wyczerpię dotyhczasową listę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardzo chętnie zakupiła to piórko (TWSBI), ale nie mogę go znaleźć w Internetach. Widzę tylko strony typu Amazon, a unikam handlowania poza granicami. Jak tylko wypatrzę coś bliżej, to biorę! :D

A Waterman i tak musi być w każdej kolekcji.

Widzę tylko amazon, ebay i oczywiście strona producenta. Polskich skleow nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 



Jest parę europejskich np. z Holandii czy UK... odpada wtedy cło chyba...


W sklepach UK które mam u siebie na liście  niestety to piórko ma podobną cenę tylko, że w GBP nie USD a 70 GBP vs 70 USD to już spora różnica... Ale może ktoś znalazł jakiś sklep w którym się opłaca?

  •  
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...