Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli chodzi o lakier w Lemanie to za zauważyłem ani jednej rysy - ma już kilka lat ale w zasadzie wygląda jak nowe. Może dlatego, że dbam o rzeczy, zwłaszcza pióra :). Stalówka pisze bardzo dobrze. Od tamtej pory zmieniłem zdanie o MB, pomimo początkowego rozczarowania. Może dlatego, że zaczałem zdecydowanie lżej naciskać na pióra i trochę inaczej mi się teraz pisze. Wcześniej pisałem drapakami i musiałem mocno cisnąć.

Leman jest dosyć ciężki a skuwki nie da się dobrze założyć na korpus - może spaść. Obecnie miejsce, w którym się trzyma pióro jest metalowe - u mnie sie to nie sprawdza. Cena jest wg mnie tak samo zawyżona jak w przypadku MB, ale, że kupuję w sposób mniej racjonalny to schodzi to na plan dalszy...

W stosunku do MB stalówka jest bardziej sprężysta. Bardzo żałuję, że nie ma tłoka a tylko na konwerter/naboje. Mam medium i atrament dosyć szybko sie kończy.

Mam tylko kilka piór ale wiem, że tego nie sprzedam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lakier w Lemanie to za zauważyłem ani jednej rysy - ma już kilka lat ale w zasadzie wygląda jak nowe. Może dlatego, że dbam o rzeczy, zwłaszcza pióra :). Stalówka pisze bardzo dobrze. Od tamtej pory zmieniłem zdanie o MB, pomimo początkowego rozczarowania. Może dlatego, że zaczałem zdecydowanie lżej naciskać na pióra i trochę inaczej mi się teraz pisze. Wcześniej pisałem drapakami i musiałem mocno cisnąć.

Leman jest dosyć ciężki a skuwki nie da się dobrze założyć na korpus - może spaść. Obecnie miejsce, w którym się trzyma pióro jest metalowe - u mnie sie to nie sprawdza. Cena jest wg mnie tak samo zawyżona jak w przypadku MB, ale, że kupuję w sposób mniej racjonalny to schodzi to na plan dalszy...

W stosunku do MB stalówka jest bardziej sprężysta. Bardzo żałuję, że nie ma tłoka a tylko na konwerter/naboje. Mam medium i atrament dosyć szybko sie kończy.

Mam tylko kilka piór ale wiem, że tego nie sprzedam.

Dzięki za info :) Ja o pióra również dbam, a jednak jedno lakierowane nabyło otarcia i razi mnie w oczy teraz, dlatego do piór lakierowanych się zraziłem (może niesłusznie). To co piszesz o stalówce jest dla mnie zachęcające - lubię stalówki sprężyste, dające mokrą kreskę. Z konwerterem to prawda - w tej cenie oraz przy (bądź co bądź) prostocie konstrukcyjnej modelu mogli by dać piston fillera. Metalowa sekcja to również nie problem - mam taką w Visconti Opera Club i mnie tam metalowe sekcje nie przeszkadzają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - stalówka to moja subiektywna opinia, dlatego najlepiej przetestować osobiście. Moja Aurora i MB są mniej sprężyste. Jest to ocena w odniesieniu do nowych piór, które teraz wg mnie są sztywne a Leman jest po prostu sztywny ale nieco mniej :)

Edytowano przez musicman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wyciągnąłem trochę zapomnianego chińczyka z sylwetką MB. Było zatankowane parę tygodni temu i sobie leżało. O dziwo, pisze po pierwszym kontakcie z papierem. Jak na chińczyka śmiga nawet fajnie i mokrawo. Chyba nawet bardziej gładko niż MB Monte Rosa, które ostatnio preferowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...