Skocz do zawartości

Stacjonarne sklepy z piórami padają jak muchy


Polecane posty

Ale te w LIM-ie, Złotych czy też GM funkcjonują i to przy TAKICH stawkach za wynajem.

 

Jeżeli trend się utrzyma, to pewnie już niedługo. Przypomnę tylko, że po Belli (ul. Marszałkowska) już nie ma śladu. 

 

PS. Jeden ze znanych sklepów warszawskich zlokalizowany w Centrum utrzymuje się przede wszystkim ze sprzedaży... pieczątek i wizytówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale sam również byłeś świadkiem zakupów piórowych w tym sklepie. :)

 

I bardzo mnie to cieszy. Jeżeli mam możliwość, to sam kupuję w sklepach stacjonarnych zamiast on-line. Wolę bezpośredni kontakt z produktem, możliwość przetestowania (ostatnio jest z tym dużo lepiej niż jeszcze dwa-trzy lata temu) itd. Mam nadzieję, że sklepy stacjonarne z piórami znajdą swoją drogę do przetrwania w przenoszącym się do internetu (handlowym) świecie.

 

Ciekawostka: chińskiego Sheaffera VFM kupiłem w sklepie stacjonarnym za cenę niższą niż najniższa oferowana przez e-sklepy i allegro.

 

Z drugiej strony, ceny niektórych piór (różne marki pochodzące od różnych dystrybutorów) we wspomnianym sklepie poszybowały w ciągu 8 miesięcy w górę o około 30-40%.

Edytowano przez ArielN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bym chciał mieć możliwość kupienia w sklepie stacjonarnym, ale... jedynie miejsca gdzie mogę mieć fizyczną styczność z piórami to Kaligraf w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie są tylko Watermany, Parkery i MontBlanc, i do tego wysokie ceny, Empiki, gdzie są tylko Parkery IM, Urban i Esprit i czasem trafi się jakieś Lamy Safari, i oczywiście wysokie ceny, i mam też w mieście dwa sklepy dla plastyków - w jednym sprzedają tylko Hero, natomiast w drugim jest szeroka pula - Parkery, Watermany, Inoxcrom, Sheaffer, MontBlanc, Pelikan, Cross, Visconti. I, <ironia> ku zaskoczeniu </ironia> wysokie ceny :( W dodatku wybór niewielki, najwięcej Watermanów i Parkerów, a z resztą średnio, chyba że mają jakieś egzemplarze pochowane pod ladą. I tak oto z chyba już 15 piór które mi się przewinęły przez ręce, tylko jedno było kupione w sklepie stacjonarnym - Pelikan Script :/ A szkoda, bo chciałbym wypróbować konkretnie pióro przed jego zakupem, nie lubię kupować w ciemno na podstawie zdjęć. Tutaj troszkę ratują mnie recenzje znanego wszystkim pana Browna, zawsze pokazuje próbkę pisma i opisuje doświadczenia z piórem :)

tl;dr - w Trójmieście, z tego co mi wiadomo, jest niewiele miejsc gdzie można wypróbować, pomacać pióro, lub dostać jakieś inne niż najpopularniejsze modele, i ogólnie pisadła są droższe czasem i o 50% niż w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Pelikana M200 niebieskiego kupiłam w swoim sklepie stacjonarnym o 25zł taniej niż w internecie (no i bez kosztów przesyłki...). Mają jeszcze inne Watermany i Parkery ale poza tym raczej niewiele. Ale ten sklep, choć ma również mini kącik dla plastyków, utrzymuje się jako "papierniczy" a piórka mają tylko jako dodatek. I mam nadzieję, że nie zwiną tej części swojej działalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy stacjonarne można ocalić. Zamknijmy eBay i Allegro. Przecież one padają od oglądania a nie od kupowania. Ilu z nas idzie pomacać a transakcje realizuje na portalu aukcyjnym?

 

Ja oczywiście mogę narzekać na brak sklepów stacjonarnych. W moim miasteczku są jakieś  namiastki ale nic konkretnego. Trochę lepszy sklep - 140 km  w jedną stronę. Mogę i nie robię tego. IMHO jedynym wyjściem jest łączenie sprzedaży stacjonarnej z internetową lub sprzedaż innych produktów. Do piór doskonale pasuje galanteria skórzana, zegarki, biżuteria, albo wyroby papiernicze. W świecie reklamówek i jednorazówek nie wierzę w przetrwanie stacjonarnych sklepów z piórami, jeżeli ma to być ich jedynym źródłem utrzymania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zero, znalazłam Pelikana M400 za 999 zł ale sklep ma promocję -40 % i za zielonego ptaszora wychodzi jakieś 600zł w sklepie stacjonarnym, nieźle. Mają też jakąś Aurorę i Crossa, natomiast na Regala i Sheaffera nie ma promocji ale aż tak drogo w porównaniu z internetem i przesyłką nie wychodzi. trzeba się jedynie pofatygować do gablotki i kucnąć z szacunkiem ;) sklep "szóstka" w Madisonie. w Gdyni też jest jakiś, @Pilot Inspektor lepiej ode mnie będzie wiedział, w Gdańsku coś na Przymorzu chyba... nie pamiętam.

rozumiem sklep stacjonarny, który musi utrzymać się w danej lokalizacji, że winduje ceny, a internetowe wysyłkowe sklepy mogą mieć "magazyn" w małym pokoju w mieszkaniu i ich ceny są konkurencyjne. jednak jeżeli ktoś chciałby ponarzekać, że nie ma sklepów stacjonarnych czy jest ich mało i z ubogą ofertą - proponuję przejechać się właśnie na Północ - zobaczycie jak bardzo tutaj nic nie ma i przestaniecie marudzić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zero, znalazłam Pelikana M400 za 999 zł ale sklep ma promocję -40 % i za zielonego ptaszora wychodzi jakieś 600zł w sklepie stacjonarnym, nieźle. Mają też jakąś Aurorę i Crossa, natomiast na Regala i Sheaffera nie ma promocji ale aż tak drogo w porównaniu z internetem i przesyłką nie wychodzi. trzeba się jedynie pofatygować do gablotki i kucnąć z szacunkiem ;) sklep "szóstka" w Madisonie. w Gdyni też jest jakiś, @Pilot Inspektor lepiej ode mnie będzie wiedział, w Gdańsku coś na Przymorzu chyba... nie pamiętam.

rozumiem sklep stacjonarny, który musi utrzymać się w danej lokalizacji, że winduje ceny, a internetowe wysyłkowe sklepy mogą mieć "magazyn" w małym pokoju w mieszkaniu i ich ceny są konkurencyjne. jednak jeżeli ktoś chciałby ponarzekać, że nie ma sklepów stacjonarnych czy jest ich mało i z ubogą ofertą - proponuję przejechać się właśnie na Północ - zobaczycie jak bardzo tutaj nic nie ma i przestaniecie marudzić ;)

 

Zajrzyj czy nie mają szarego M200. Poluję i kupiłbym. A jak -40% to już w ogóle miód :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a gdzie to takie promocje jak -40%? Chyba będę musiał sobie zrobić wycieczkę po Gdańsku, bo tam nie jestem obeznany wcale a wcale :)

CH Madison niedaleko kina Krewetka i budynku NOT, pierwsze piętro, papierniczy "szóstka" gabloty po prawej i przy podłodze, promocja niestety tylko na jeden rządek piór :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... jednak jeżeli ktoś chciałby ponarzekać, że nie ma sklepów stacjonarnych czy jest ich mało i z ubogą ofertą - proponuję przejechać się właśnie na Północ - zobaczycie jak bardzo tutaj nic nie ma i przestaniecie marudzić ;)

Połaziłem trochę po Gdańsku... i są inne miejscowości, gdzie jest naprawdę dużo gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem w sklepie papierniczym w naszej Galerii Olimp, tam trzymają się nieźle, Piloty różnorakie ostatnio przyszły i podobno jest zainteresowanie, tylko narzekają, że nie mają żadnego Sheaffera do demonstrowania jak pisze :D

Ps. Czyli nie mogą użyć tych z wystawy ponoć.

Edytowano przez piter22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...