Skocz do zawartości

TEST - Waterman Hawana


Akszugor

Polecane posty

Mam ten atrament już w 'nowej' wersji, ale faktycznie piszę 'mokrym' piórem i atrament daje radę moim zdaniem :). Uważam, że akurat w tym odcieniu brązu WM góruje nad produktami Diamine.

a ja właśnie chciałam nim zalać sucho piszącą Lamkę... byłby błąd kolejny. przyciemniłam go trochę Hero czarnym i jest lepiej, ale to wcale nie taki fajny brąz, jaki miał być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie chciałam nim zalać sucho piszącą Lamkę... byłby błąd kolejny. przyciemniłam go trochę Hero czarnym i jest lepiej, ale to wcale nie taki fajny brąz, jaki miał być.

Ja przy Diamine Rustic Brown obserwuję ten efekt, o którym mówisz. Cienko i sucho pisząca stalówka daje zupełne inny odcień atramentu niż grubsza i bardziej mokra. Tak dla porównania na szybko wrzucam mały mikroteścik (gdzież mu tam do autora @Akszugora). :)

 

img020_zpse9e2e53c.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy Diamine Rustic Brown obserwuję ten efekt, o którym mówisz. Cienko i sucho pisząca stalówka daje zupełne inny odcień atramentu niż grubsza i bardziej mokra. Tak dla porównania na szybko wrzucam mały mikroteścik (gdzież mu tam do autora @Akszugora). :)

Zazwyczaj mam kolor taki jak Ty, podoba mi się bardziej niż ten u Akszugora :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziecko płakało, jak zabierałeś blok rysunkowy...?

Dostała cały nowy blok, tatuś zabrał tylko jedną kartkę - "a po co ci?". Powiedziałem, że mam atak szaństwa piórozy i potrzebuję coś sprawdzić na szybko...dziecko się zlitowało nad uzależnionym (m.in. ;) od atramentu) tatusiem hahaha :D

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa Hawana, czyli brun absolu? skąd u Was taki ciemny wyszedł? ja taki kolor miałem chyba tylko w cieknącym pelikanie m20, w każdym innym piórze zdecydowanie jaśniejszy i bardziej czerwony jest.

Faktycznie na skanie brąz jest jakby ciemniejszy niż w realu, powiedziałbym jakieś 15-20%. Tym nie mniej moim zdaniem za umiarkowaną cenę dostajemy bardzo przyzwoity kolor. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei ciekawi ten papier, przy różnych atramentach nie widać żadnego strzępienia i innych "artefaktów". Akszugorze, mógłbyś napisać o nim słówko? :)

 

Zwyczaj papier ksero, który kiedyś kupowała moja firma, a ja kupiłem ryzę na własne potrzeby.

Teraz firma kupuje tanie badziewie, tłumacząc to kryzysem.

 

Image Volume wygląda tak:

 

3971.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bardzo fajny czekoladowy brąz. Mam nową wersję (Encre Brun Absolu) zatankowaną do trzech piór.

Jedno z nich to Pilot Plimix (M) i... okresowo muszę go płukać, bo mi się "dławi" na tym inku, ale za to w mokrym Diplomacie Traveller (F) spisuje się idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...