Skocz do zawartości

Namiki - Orzeł Bielik


namiki

Polecane posty

widzę, że ostatnio zainteresowaniem cieszą się pióra marki Pilot. Wstawiam zatem kilka zdjęć Namiki, które do mnie niedawno dotarło. Pióro przedstawia Orła Bielika, który właśnie upolował rybę. W tle krajobraz górski. Ten egzemplarz pochodzi z limitowanej serii składającej się z 900 sztuk. Zastosowano w nim kilka technik zdobienia maki-e. :)

 

 

kg7c.jpg

 

 

sd5o.jpg

 

 

k05t.jpg

 

 

2rnx.jpg

 

 

liso.jpg

 

 

9k7d.jpg

Edytowano przez namiki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wub:  :wub:  :wub:  :wub:  Przepiękne, żadne nie przemawia do mnie tak jak to, właśnie ze względu na ten polski akcent!

 

Edit: Up może i tak ale nie zmienia to faktu że orzeł więc jako taki akcent jest. Lubię też te zwierzęta dzięki jednej książce która wpadła mi w ręce jakiś czas temu i przeczytałem ją parę razy. Jest tam wiele o zachowaniach tych ptaków i przez tą właśnie analogię autor dochodzi do tego jak człowiek powinien się zachowywać biorąc przykład z tych zwierząt. Tytuł tej książki to "Szybuj z orłami" Bill Newman.

Edytowano przez kastorr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................

 

natomiast kwestia dotycząca tego jaki orzeł jest na naszym godle jest, zdaje się, niejednoznaczna...

Ano nie jest jednoznaczna. Niektórzy poważni historycy głoszą tezę, że na denarze Bolesława Chrobrego, nie widnieje orzeł, lecz paw, który był symbolem Św. Wojciecha. Dopiero w XII wieku orzeł pojawił się na monetach, pieczęciach i chorągwiach książąt piastowskich.

Ale co tam. Orzeł, czy paw, Paw by nawet w lepszy sposób oddawał nasze cechy narodowe. :P   Francuzi mają swojego kogucika i im to nie przeszkadza. Pióro zaś ładne.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...