Skocz do zawartości

Ile piór używamy na co dzień


Pan_Q

Polecane posty

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Jak widać, to chyba kwestia bardzo indywidualna. Ja wychodzę z praktycznego założenia. Noszę 2 pióra

w piórniku, a właściwie w cepelii, z dwiema komorami. Jak się jedno wypisze, to chwytam za drugie. Są

między nimi różnice oczywiście, ale obydwa są wygodne.

Pozdrawiam

I.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw maturalny:

Jedno podstawowe i drugie na zapas (Hero 616). Jednak nie używam go po pierwszym jest Hemi.

W razie totalnej destrukcji, suszy, katalklizmu jest jeszcze na podorędziu Jotter długopis.

Wcześniej, gdy chodziłem do szkoły:

Hemisphere i jeszcze jedna sztuka, którą akurat postanowiłem wyciągnąć z szuflady i się "pobawić" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch, bo więcej nie mam :-). Oba są napełnione niebieskimi atramentami, jedno F, drugie M - dla mnie to istotna sprawa. Ze względu na brązowy Grand Canyon wiem, że potrzebuję trzeciego pióra, także eMki. Jedna eFka w zupełności mi starczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zwykłem nosić od 2 do 6 piór jednocześnie. Obiektywnie oceniając używane są zazwyczaj tylko 2 w porywach do 3. Jedno z nich obowiązkowo ze "oficjalnym" kolorem atramentu - jakiaś odmiana blue lub blue-black. Drugie (ewentualnie trzecie) to jakiś ciekawszy kolor do notatek i zapisków - z atramentem kontrastującym z czarno-białymi opisywanymi wydrukami i faksami (pomarańczowy, czerwony, zielenie, jasne fiolety,...). Pióra raczej rotacyjnie używane. O użyciu decyduje kolor zatankowanego atramentu. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle noszę przy sobie 6 do 8 piór w trzech etui. Każde pióro ma inny atrament, zatem każde jest potrzebne do czego innego.

Około 6 piór dziennie stawia się ochoczo do swojej pracy. Dwa służą do towarzystwa pozostałym, by nie było im smutno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wy się zajmujecie że aż tyle piór nosicie? :blink: Ja aktualnie w okresie wakacji nie noszę nigdzie piór, jedynie do krzyżówek mam dwa Sheaffery Balance napełnione. Pozostałe umyte leżakują, a ja obmyślam jakie atramenty dla nich zakupić na kolejny sezon sporządzania notatek studenckich :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość noszonych piór wzrosła do 5 (bo - jak wyżej - tyle mam działających :)).

Są to:

Pilot 78G

Sheaffer GC 100

Hero 330

Reform 1745

Hero 332

Oczywiście to jest w szkole - w wakacje noszę tylko Pilota i czasem dodatkowo Reforma, bo tylko one mają zakręcaną skuwkę i mogę je nosić w kieszeni bez ryzyka "wylewu" :)

Edytowano przez skwercio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...