Skocz do zawartości

Diplomat Traveller


Ann_gd

Polecane posty

Kolejne dwie sztuki prawie starszych ode mnie piór. Są cienkie faktycznie, niecałe 10 mm średnicy, długie na 136 mm ze skuwką, bez niej mają jakieś 115 mm. Bardzo wygodne. Karbowany plastik daje lepszy chwyt. Niebieskie ma stalówkę M, zielonkawe (morskie?) ma F. Właściwie różnica jest taka, że gdyby niebieskie dawało więcej atramentu a zielone mniej, to może faktycznie grubość kreski zgadzałaby się z oznaczeniem. Grubsza stalówka jest za sucha a cienka za mokra. Ot, taka ciekawostka.

Dla ułatwienia napiszę, że mają złoconą stalówkę, szkoda mi trochę je kaleczyć i sprawdzać dokładnie ;) nie mają takich zdolności flexujących jak Esteem, jednak do parkerowskiego gwoździa im daleko. Poprawnie, miękko i raczej bezgłośnie. Nie będę się rozpisywać, tym razem stawiam na zdjęcia.

Etui mają wewnątrz logo w złotym kolorze, zgodnie ze stalówką, Esteem miał srebrne jedno i drugie, miły akcent dopasowania pióra z jego opakowaniem.

a teraz galeria:

imgp0392g.jpg

imgp0393.JPG

na szczycie skuwki jest jedynie czarne tło z wytłoczonym logo w postaci trzech równoległych kresek

imgp0396y.jpg

a na samej skuwce przy klipsie napis:

imgp0399y.jpg

jeszcze szybki rzut migawki na niebieską wersję:

imgp0404z.jpg

imgp0405d.jpg

tutaj już bez żadnych napisów i ozdobników

imgp0406.jpg

imgp0407.JPG

porównanie wielkości do Esteem oraz Pilota 78 i Pelikana M150

imgp0411s.jpg

próbki pisma zdjęciowane telefonem, mniej wyraźne, ale różnicę w kresce widać

p9sf.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś można w temacie stalówki zadziałać, ale mam tylko jedno pióro pod ręką, niebieskie zostało sprezentowane i bardzo się podoba :)

tgqg.jpg

s8hi.jpg

4l2.JPG

spływak też się załapał

5jnn.jpg

0eel.jpg

kfw1.jpg

przebarwienia przy nacięciu stalówki to może być atrament, wytarłam szybko i pewnie wylazł.

tych rys nie widać tak normalnie :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Ahhh....no to zagadka wyjaśniona ;) Sam się zastanawiałem, co to za kolor ten cały "petrol". Obstawiałem raczej coś w okolicach szarości. No to mnie trochę zmartwiłaś...ale niebieski jest niegłupi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

zamiast naboi możesz zawsze dokupić tłoczek standardowy, dla mnie lepszy traveller, mimo że jest cieńszy niż vector, lepiej leży w dłoni ze względu na swoją wagę. a vector ostatnio mnie strasznie swoją stalówką wpienił, nawet nie będę jej już szlifować ani rozpisywać. diplomat ma plastikową sekcję i się palce nie ślizgają jak w parkerze, są one podobnej szerokości w tym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieńsze w korpusie jest pióro diplomata od vectora, pisze raczej soczyście i taką powiedzmy parkerowską "F"ką, obsadka podobnych rozmiarów tylko plastikowe lepiej mi leżą w dłoni, niż metalowe. przyszły w kopercie bąbelkowej, każde z nich w etui a etui w kartoniku, nic nie było pogięte, mimo przesyłki pocztą. realizacja z dostawą w 3 dni chyba, tak względnie szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

byłem wczoraj w sklepie z piórami i zauważyłem, że jest na handel diplomat traveller w kolorze benzin.  stan magazynowy, nieużywany. nie wiem jaka tęgość, bo nie pytałem. cena 57zł. jakby ktoś z Was był zainteresowany zakupem, to mogę się kopsnąć. dla mnie za cienki w uszach ten diplomat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...