Skocz do zawartości

Oxford - papier idealny?


Tygrysica

Polecane posty

Chciałabym podyskutować o Waszych wrażeniach z papierami firmy Oxford. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że są to niemal idealne papiery dla piór.

Zauważyłam, że za każdym razem kupując jakiś nowy notes, zeszyt, brulion często po wielu godzinach lub dniach namysłu zawsze wybieram Oxford.

Główne zalety jak dla mnie: nie przebija, jest bardzo gładki i asortyment papierniczy jest dostępny w wielu żywych kolorach.

Jakie są Wasze spostrzeżenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię papier w zeszytach Oxford, właśnie ze względu na brak przebijania, gładkość i kreska jak ma być F to jest F, a jak M to M, nie ma pogrubiania linii i strzępienia co mnie bardzo cieszy.Trochę gorzej pod względem przypadkowego rozmazywania świeżych zapisków...ale to trzeba po prostu trochę uważać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co kto lubi. Z papierów w umiarkowanej cenie na pewno Oxford się wybija. To taka lokalna Rhodia, na miarę naszych możliwości.;) Papier idealny powinien nieco lepiej pić atrament. Niemniej bardzo cenię sobie tę markę za stosunek jakości do ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jest tani i niezły. Najlepszy pod stalówki do M. Grubo piszące Knoxy strasznie mi się na nich ślizgają.

Pochwalić muszę też bloki interdruku - parametry zdecydowanie powyżej średniej przy niziutkiej gramaturze i bardzo niskiej cenie (3,50 za 100k.).

Edytowano przez Cwiekoszczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zeszyty i kołonotatnik. Czy jest to idealny papier do pisania piórem? Nie wiem, to kwestia indywidualna. Na plus zapisuję gramaturę papieru i to, że praktycznie nic nie przebija na drugą stronę. Rzeczywiście nie ma strzępienia, kreska jest równa i cieńsza niż na innych papierach. Tyle że nieco wolniej schnie atrament.

Co do owej śliskości -- niewątpliwie miła w dotyku, ale nie każde pióro będzie się dobrze sprawować. Mam wrażenie, że czasem muszę lekko dociskać pióro (Jinhao ze stalówką M). Ale z kolei Pilot 78g pisze bezproblemowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie lubue i jeszcze raz lubie. Pamietam swoja katorge jak pisałem w notatniku zrobionego w Czechach, producent z Brna. tylko niektore pióra pisaly poprawnie. Kiedy skonczylem i przesiadłem sie na Oxforda to tak jakbym przesiadl się z syrenki do Roys Royllce. Komford niesamowity. Ale też jest faktem że niektore pióra go nie lubią. Rhodia jest świetna.

I jeszcze jedno mile zaskoczenie. W Czechach w interspar kupilem notatnik A5 za cene marketową a papier jest idealny do pisania piórem. może odcień nie najlepsze ale przyjemność pisania wielka. Producent austriacki. Notizblock

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Porównując Oxforda z Clairefontaine, daję pierwszeństwo temu pierwszemu.

Próbka pisma na Oxfordzie ma żywsze i bardziej naturalne kolory, co widać na załączonym skanie.

612312019259d448.jpg

bbbabbf8107a596f.jpg

bbbabbf8107a596fm.jpg

Kołonotatnik Oxforda dostałem od kolegi @Marwisa, który gdzieś je w jakimś sklepie wygrzebał.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konis, dziękuję za fajne porównania. W necie znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3399977618 ; gramatura 100g/m2 i zastanawiam się czy jednak tego nie kupić choćby na próbę. :)

Mam taki papier w pracy, pisze się fajnie, ale czasami miałem wrażenie że tam gdzie było trochę więcej atramentu to pojawiało się delikatne strzępienie (na przykład przy końcówkach kresek), bardziej to było trochę takie subiektywne uczucie że końcówka kreski nie posiada idealnie równych krawędzi, tylko takie trochę pofałdowane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...