Jump to content

Inoxcrom 77 - niestrudzony wół roboczy


Recommended Posts

Na pierwszy rzut oka pióro to nie zachwyca. Ponieważ jednak lubię zielone pióra wieczne i od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem wypróbowania piór marki Inoxcrom, nie wahałem się ani chwili widząc to pióro na Ebayu. Kupiłem je za bezcen (jeśli mnie pamięć nie myli z kosztami przesyłki do Polski było to ok. 27 zł). W zamian dostałem niezawodne pióro codziennego użytku.

inoxcrom6.jpg

inoxcrom7.jpg

Wygląd (6/10) – w sumie nic szczególnego. Pióro ma wrzecionowaty kształt. Na metalowej skuwce wygrawerowano napis Inoxcrom 77. Klips ma charakterystyczne zagłębienie. Skuwka jest nasuwana, jednak mechanizm jej blokowania pozostawia wiele do życzenia. Zdarza się, że skuwka zsuwa się (inna rzecz, że zdarza się to w warunkach bojowych, kiedy pióro jest rzucone luzem na dnie plecaka). Bez wątpienia najciekawszym elementem pióra jest stalowa stalówka typu inlaid (pół-inlaid?).

inoxcrom8.jpg

inoxcrom1.jpg

Stalówka (8/10) – stalówka typu quasi-inlaid jest niezawodna i, w moim odczuciu, naprawdę ładna. Wykonano ją ze stali. Nie jest może bardzo miękka, jednak pisze się nią wyśmienicie. Co najważniejsze pióro nawet po dłuższym czasie w szufladzie startuje od razu. W moim egzemplarzu znajduje się stalówka w rozmiarze F/M. Jest sprężysta, dobrze sprawdza się na papierach gorszej jakości.

inoxcrom9.jpg

inoxcrom3.jpg

inoxcrom2.jpg

System napełniania: konwerter lub naboje. Używam długich naboi Watermana, które napełniam strzykawką. W wypadku Inoxcroma77 nabój napełniam zielonym atramentem De Atramentis Bamboo Green.

Wymiary:

Zamknięte: 141 mm

Otwarte: 129 mm

Długość skuwki: 65 mm

Średnica w najszerszym punkcie: 11 mm

Stosunek ceny do jakości (9/10) – Powiem tak – jeśli uda wam się upolować to pióro w cenie do 30 PLN nie wahajcie się ani chwili. Jest to niezawodne pióro wieczne, które być może nie wyróżnia się pięknym i oryginalnym designem, ale braki te nadrabia walorami użytkowymi. Jest to niestrudzony wół roboczy.

Na koniec próbka pisma (atrament to Bamboo Green De Atramentis):

pismoinoxcrom.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mam sentyment do tej marki, to dobre pióra. Ostatnio ta fabryka miała kłopoty, nwet strajki tam byly. Zupełnie nie wiem jak z tego wyszli.

Wall Street okazal się piórem dla mnie idealnym i rozmiarowo i wagowo.

Link to comment
Share on other sites

...Na pierwszy rzut oka pióro to nie zachwyca....

...Jest to niezawodne pióro wieczne, które być może nie wyróżnia się pięknym i oryginalnym designem, ale braki te nadrabia walorami użytkowymi. Jest to niestrudzony wół roboczy.

Niezawodność to obecnie rzekłbym standard z kilkoma wyjątkami. Ale po co kupować pióra, które nie są piękne...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...